reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

reklama
Mnie dodatkowo banany kojarzą się z mdłościami, bo akurat wtedy je jadłam 🙈 tak samo sok pomarańczowy, jak myślę to od razu mi niedobrze 🙈 Ciekawe czy takie rzeczy mijają, bo dywanik łazienkowy na którym spędziłam kilkanaście dni też mi się źle kojarzy 🤢🤢 🙈🙈🙈
A ja teraz mam mega ochotę na pomarańcze🤣 W poprzedniej ciaży zaś kiwi wygrało😁
 
Bierzesz Pragna Plus i osobno kwas foliowy? Pragna ma już dużą dawkę kwasu f., więc ja dodatkowo już nic nie brałam. Też przyznaję, że się po niej gorzej czuję i mam większe mdłości. Kończę opakowanie i wracam do samego kwasu foliowego i Wit. D. I ewentualnie jodu, bo takie były zalecenia endokrynologa.
Tak, biorę aż 5 mg kwasu foliowego "dodatkowo" ze względu na problemy w poprzedniej ciąży, ktora nie rozwijała się prawidlowo.. taką dawkę kwasu mam na recepte, nie wnikam- tak każe brać gin więc łykam aby niczego tam nie zabrakło maluchowi 💪
Powinnam też przyjmować witaminę D (lekki niedobór), żelazo (słaba morfologia), jod (wiadomo tarczyca). To wszystko (plus dodatkowo dha dla maluszka) jest w pregna plus i dlatego bardzo pasowal mi ten suplement, ale dziś to było przegięcie jak źle się poczułam. Robię więc przerwę i będę brać jedynie moja nieskromną dawkę kwasu f i witaminę D przez 2-3dni żeby sobie trochę żołądek odpoczal. Przypuszczam że to żelazo powoduje te mdłości. W najbliższym tygodniu idę do labo między innymi na morfologię to się okaże co tam w trawie piszczy.
 
Dobry wieczór dziewczyny!
Jakie polecacie książki do przeczytania?
Chciałabym mężowi zrobić prezent na urodziny i kupić ksiazke, ktora trochę pozwoli mu się oswoić z tematyką dzidziusiową ;)
Pomocy kochane ;)
 
Mam małe pytanie odnośnie pielęgnacji przeciwko rozstępom. Można brzuszek smarować w 1 trymestrze? Byłam przekonana (nie wiem czemu) że smarowanie po wkroczeniu w 2 trymestr dopiero..

@ZajKat ta historia ze śliwkami wędzonymi zrobiła mi humor 😂 ah jakież to zakupy potrafią mężowie poczynić w pojedynkę, mój kupił "sok jabłkowy" który okazał się być napojem z 10% zawartością soku, ale nie miałam serca mówić że nie do końca tego oczekiwałam 😉
 
Dziewczyny w kwestii dbania o skórę polecam szczotkę do masażu oraz olej ze słodkich migdałów 😊 Dużo osób poleca też oliwkę z Rossmanna babydream, produkty Palmers i Mustela ale nie stosowałam - wiec nie wiem 😉
Odnośnie suchości - bardzo dobre „ukojenie” dla skóry daje balsam z Biodermy 👌🏼🙂
Ten olejek migdałowy to fajna sprawa, ale cena Lulalove powala :D Ja kupiłam litr oleju migdałowego kosmetycznego na Allegro :D
 
Mam małe pytanie odnośnie pielęgnacji przeciwko rozstępom. Można brzuszek smarować w 1 trymestrze? Byłam przekonana (nie wiem czemu) że smarowanie po wkroczeniu w 2 trymestr dopiero..

@ZajKat ta historia ze śliwkami wędzonymi zrobiła mi humor 😂 ah jakież to zakupy potrafią mężowie poczynić w pojedynkę, mój kupił "sok jabłkowy" który okazał się być napojem z 10% zawartością soku, ale nie miałam serca mówić że nie do końca tego oczekiwałam 😉
Ja smaruję prawie od początku, skoro kosmetyk jest przeznaczony dla kobiet w ciąży, to nie widzę problemu. Mam suchą skórę, więc tak czy siak używam balsamu codziennie, tylko zmieniłam na „mamusiowy”
 
reklama
Do góry