reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Ja z brzuszkiem poczekam do 2 albo i 3 trymestru, zaczynam z otyłością, więc to będzie niestety najbardziej problematyczny temat mojej ciąży 😢 Ale, zważyłam się dzisiaj i ubył mi 1kg w 2 tygodnie (ile ważę może podam na zamkniętym, ogólnie to trudny temat). Oglądałam sobie wczoraj cz.1 szkoły rodzenia online i prowadząca powiedziała odnośnie ćwiczeń, ze zaleca zacząć je od razu, jak miną przypadłości z 1 trymestru, bo poza wpływem na nas, regularny, delikatny ruch bardzo dostymulowuje dziecko, daje mu bodźce z wielu nowych kierunków i jakoś motywującą to na mnie działa. W szczególności, ze nie mam żadnych objawów, to zamiast martwić się tym, chciałabym zacząć codziennie coś robić, albo ćwiczenia albo spacer.
Też startuje z dużą wagą więc nie jesteś sama :) ciążowy brzuszek taki hmm kilku miesięczny mam od paru lat więc u mnie będzie widać ciążę nieco później ;)
 
reklama
Moja cera jest tragiczna, jestem wysypana w kształcie brody u facetów xd mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi, od razu zapytam polecacie jakieś produkty jeśli chodzi właśnie o oczyszczanie twarzy?
Kosmetyki z kwasem laktobionowym możesz spokojnie używać, np żel do mycia twarzy, tonik. Od dermatologa dostalam pozwolenie na stosowanie skinorenu, ale to już był drugi trymestr. Ja na chwile obecna dorwałam tonik mgiełkę z phlov która dobrze mi się sprawdza, krem mam z origins ging zing a twarz myje wlasnie żelem laktobionowym. U każdego sprawdzi się coś innego :) polecam grupę twarzing na Facebooku, albo artykuł srokao o kosmetykach w ciąży
 
Moja twarz wygląda, jakbym ciągle miała owulację ;) tzn nie jest źle, ale jakieś 3-4 pryszcze ciągle są. Ja mam dodatkowy problem, bo mam łuszczycę i nie mogę wysuszać skóry, więc pryszcze sobie są i tyle. Ale na plus właśnie to, że łuszczyca zaczęła mi się trochę uspokajać tak od 7 tyg
 
U mnie stan skóry trochę się polepszył.. Ale tak pisało nawet w aplikacji że od 12 tygodnia ( też nie wiem jak interpretować te tygodnie - czy skończone czy zaczęte [emoji2962] jestem 11+3) ma być lepiej. Bo wcześniej...... Tragedia [emoji85]
Niby maść cynkową można używać... Ale ona mi niewiele pomagała.
 
No ja to typowo od ciąży mam ten wysyp, wcześniej owszem zdarzały się jakieś pojedyncze zgredki, ale raz na jakiś czas i był spokój. Na początku myślałam że to właśnie tak jak zawsze więc nawet nic szczególnego z tym nie robiłam, oprócz zwykłej pielęgnacji jak dotychczas, no ale widzę już teraz że to tak samo po prostu nie znika, muszę się tym zająć ;)
 
W pierwszej ciazy bylam wysypana dosłownie wszędzie, twarz, szyja, plecy, dekolt, nie było miejsca wolnego od czerwonych kropek. W tej ciazy na razie mam w miarę spokój, za to mam strasznie sucha skórę i chyba czas najwyższy rozglądnąć się za jakimś dobrze nawilżającym balsamem do ciała, najlepiej bez zapachu albo o bardzo delikatnym. Tylko nie mogę znaleźć niczego fajnego:(
Może balsam dla mam z rossmanna albo po prostu oliwka? Hipp albo też z rossmanna
 
Też startuje z dużą wagą więc nie jesteś sama :) ciążowy brzuszek taki hmm kilku miesięczny mam od paru lat więc u mnie będzie widać ciążę nieco później ;)
i ja się melduje jako ta większa 😔 niestety problemy z tarczyca zrobiły swoje.. były wielkie plany, żeby przed druga ciążą schudnąć, ale się nie udało niestety.. wiec strasznie boje się tego ile będę ważyła w dniu porodu 😔

Z cera na szczęście obecnie nie mam większych problemów.
 
U mnie to tragedia z trądzikiem itd. Wcześniej też miałam z tym problem i teraz tylko jest gorzej. Sucha twarz plus trądzik... Dodatkowo zajęło mi też plecy, a wcześniej nie miałam z nimi wgl problemów 🙈 Ale staram się nie myśleć o tym... Trudno. Dobrze, że maseczki 🙈 Suchą skórę mam też na ciele, bo nie jestem w stanie niczym się smarować co dotychczas mam, bo mi wszystko śmierdzi... Także jak któraś ma do polecenia bezzapachowy balsam do ciała to chętnie poznam jaki 👍😅
 
reklama
Do góry