reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

U mnie dzisiaj 7 +5 z OM. Z usg dzisiejszego wyszło 8+0. Termin na 28.08. Fasolka ma 1.58 cm i tętno 172/min. Czy któras z Was miała też takie tętno lub podobne zarodka? Lekarz powiedział że ok ale się boje. 🙂 dopiszcie mnie do grupy zamknietej. Mało się udzielam bo dmucham na zimne i się boje ale jestem i czytam 🙂
Serduszka dzieci tak szybko biją. Przy porodzie jak miałam podpięte ktg to dochodziło do 180 uderzeń i położna mówiła, że tak mają dzieci ;) norma jest niby do 160 ale podobno stres mamy wpływa na tętno płodu. Jeśli lekarz nic nie mówił to widocznie jest ok
 
reklama
Witajcie w sobotę kochane!

Dziewczyny z TP na początku sierpnia powoli będziemy kończyć pierwszy trymestr! Jak u was samopoczucie? Minęły nudności? Ja odpukać jestem tą przyszłą mamą, która nie poznała co to wymioty i mdłości w pierwszym trymestrze :) czytałam, ze w I trymestrze przyszła mama może przybrać na wadze ok 1-5kg. Jak jest u was? U mnie waga minimalnie niższa niż przed zajściem w ciąże. Cały pierwszy trymestr byłam aktywna fizycznie- jeżdżę głównie rowerem stacjonarnym. :) wieczorami jednak brzuszek już troszkę widać :) pozdrawiam!

Mi dziś właśnie aplikacja pokazała, że zaczynamy II trymestr - ucieszyłam się :) Ja stety/lub niestety doświadczyłam zarówno mdłości, jak i wymiotów. Najgorszy był 8-10 tc. Ale teraz jest już faktycznie lepiej, cieszę się. Rano jeszcze było spotkanie z toaletą, ale nie trzyma mnie cały dzień, to bardziej chwilowe napady.

Ja też z tych aktywnych :) Od ok. 2 tygodni zmęczenie mniejsze, więc wracam powoli do mojej intensywniejszej jogi i regularnych marszy. Jeśli lekarz pozwoli planuję też wykorzystać sezon zimowy na narty biegowe, które uwielbiam. Oczywiście bezpiecznie, na spokojnych trasach, spacerowo :)

Póki co nie zauważyłam, żebym jakkolwiek przytyła, ale wagi nie mam. Brzuch rano nadal płaski, aż się nieco zastanawiam czy to ok. Wieczorem, jak dokucza wzdęcie tylko - wtedy faktycznie jest inny.

Kochane ja dziś dobrze zaczęłam dzień od porannej jogi i właśnie jestem po śniadanku, które cieszę się, bo weszło bez rewolucji. Teraz planuję piec jakieś zdrowe placuszki do kawy, w końcu apetyt wraca. Wam również życzę cudownego poranka i udanej soboty, dużo zdrówka i jak najlepszego samopoczucia <3
 
U mnie dzisiaj 7 +5 z OM. Z usg dzisiejszego wyszło 8+0. Termin na 28.08. Fasolka ma 1.58 cm i tętno 172/min. Czy któras z Was miała też takie tętno lub podobne zarodka? Lekarz powiedział że ok ale się boje. 🙂 dopiszcie mnie do grupy zamknietej. Mało się udzielam bo dmucham na zimne i się boje ale jestem i czytam 🙂
Ja miałam 167, lekarz mówił, że jest to dobry plus dla dziecka :) U Ciebie na pewno też :)
 
Dziewczyny z TP na początku sierpnia powoli będziemy kończyć pierwszy trymestr! Jak u was samopoczucie? Minęły nudności? Ja odpukać jestem tą przyszłą mamą, która nie poznała co to wymioty i mdłości w pierwszym trymestrze :) czytałam, ze w I trymestrze przyszła mama może przybrać na wadze ok 1-5kg. Jak jest u was? U mnie waga minimalnie niższa niż przed zajściem w ciąże. Cały pierwszy trymestr byłam aktywna fizycznie- jeżdżę głównie rowerem stacjonarnym. :) wieczorami jednak brzuszek już troszkę widać :) pozdrawiam!
U mnie wymioty minęły, czasami z rana zostają mdłości. Samopoczucie lepsze 😏 zdazaja się dni kiedy mam więcej siły i np mężowi sernik zrobiłam 😘😋 ja nie mogę doczekać się prenatalnych, jedynie smutno, że mąż nie może że mną być na nich 😔
 
No najgorsze że tatusiowie nie mogą być przy nas na badaniach. Na pewno inaczej by to wszystko odbierali zwłaszcza przy pierwszych ciążach [emoji16]
U mnie wymioty minęły, czasami z rana zostają mdłości. Samopoczucie lepsze [emoji57] zdazaja się dni kiedy mam więcej siły i np mężowi sernik zrobiłam [emoji8][emoji39] ja nie mogę doczekać się prenatalnych, jedynie smutno, że mąż nie może że mną być na nich [emoji17]
 
reklama
Zazdroszczę Wam aktywności fizycznej. Ja przewracam się z boku na bok i zaliczam biegi do wc 😂. Dzisiaj zaczynam 12 tydzień 😍. Jak tem czas szybko leci! U mnie waga póki co 1 kg w dół ale brzuszek jest widoczny. Na L4 jestem od pojawienia się dwóch kresek ponieważ prowadziłam intensywny tryb życia.
Tak z innej beczki co dzisiaj gotujecie na obiad?
Miłego dnia😉
 
Do góry