reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

reklama
Hej dziewczyny, chciałabym się was poradzić, jakie macie zdanie na temat zwolnienia lekarskiego. Prace nie ukrywam mam stresującą, biurowa. Zastanawiam się czy jak będe na wizycie w 8 tc poprosić o zwolnienie. Samopoczucie na ten moment mam beznadziejne, ledwo siedzie na tym krześle. Moja historia jest taka, że w tamtym roku byłam w ciąży, wyniki miałam nie korzystne więc lekarz wystawił zewolnienie na 2 tyg żeby się ustabilizowało. Jak się szef dowiedział o zwolnieniu to się wkurzył na mnie, powiedział że mam cofnąć je i jeżeli pójdę na zwolnienie to skrzywdzę swoje dziecko i siebie. Tydzień po tym zdazeniu poroniłam córeczkę. Jak wróciłam do pracy jestem traktowana jak pracownik, który zaraz może zniknąć. Odebrano mi projekty, nawet jestem pomijana w szkoleniach. Teraz zastanawiam kiedy powiedzieć szefowi o ciąży. W jakim tygodniu zwolnienie wziąść. Co myślicie o tej sytuacji.
brałam od razu. Moje zdrowie jest najważniejsze.
 
Ja na pewno chce pójść, dla sprawdzenia, ale też muszę regularnie usuwać kamien, mam krzywe zeby i mocno mi się odklada. Mialam w ogóle w lecie założyć aparat, ale bardzo nie spodobała mi się ortodontka i zastanawiam się, czy gdybym poszła teraz do innej, to czy zrobi mi plan leczenia na podstawie zdjęć z wiosny? Bo zdjęcia to jedyna blokada w ciąży, a boje się, że jak tego nie zrobiłam w wakacje to znowu na 5 lat to odłożę [emoji22]
Z własnego doświadczenia powiem Ci ze jeśli jeszcze nie założyłaś to poczekaj te 7 miesięcy... Aparat prócz tego że to ból zębów to często ból głowy ( okropny) a wachlarz tabletek przeciwbólowych mamy taki że możemy wyliczyć na palcach jednej ręki....
 
Wydaje mi się, że w UK nie ma tak prosto, jeśli chodzi o zwolnienia, dosatkowo oni po macoszemu podchodzą do ciaz w 1 trymestrze
Dokladnie tak, zwolnienia na pewno niedostane. Pierwsza wizyta z położna najwcześniej za 3 tygodnie „będziemy dzwonić”, dodatkowo od jutra lockdown. W pracy powiedzieli ze dopóki nie mam dokumentów od położnej to nie mogą mi zrobić risk assessment czyli nie mogą zrobić nic. Mam co prawda opis z prywatnego USG spróbuje z tym jako potwierdzeniem ciąży.
 
Dokladnie tak, zwolnienia na pewno niedostane. Pierwsza wizyta z położna najwcześniej za 3 tygodnie „będziemy dzwonić”, dodatkowo od jutra lockdown. W pracy powiedzieli ze dopóki nie mam dokumentów od położnej to nie mogą mi zrobić risk assessment czyli nie mogą zrobić nic. Mam co prawda opis z prywatnego USG spróbuje z tym jako potwierdzeniem ciąży.
Ojej [emoji22] a jakiś urlop? Na 2 czy 3 dni? Żebyś doszła do siebie? Kurde nie wiedziałam że tak ciężko to wygląda za granicą
 
Ja juz po, Fasolka ma 0,41cm, 6+1, biło serduszko, nie chciał jeszcze puszczać, ale widziałam jak pięknie pulsowało [emoji3059][emoji3059] mówił, że zarodek dobrze, wysoko zagnieżdżony [emoji3059] ale się cieszę [emoji3059]Zobacz załącznik 1223035


Hej. Ja wczoraj byłam w 6+0. Zarodek 0.51 cm i bijace serduszko. Mam jednak obawy co do wymiarów GS i YS. Możesz mi napisać jakie Tym mialaś?
 
Ja juz tez po wizycie:) jak widać z usg 9+5 z om 10tc, serduszko 168/min, doktor powiedziała że wszystko wygląda bardzo ładnie.
Zapomnialam wam napisać że mi tez wyszły dzisiaj liczne bakterie w moczu i moja ginekolog napisala mi nazwę jakiegoś suplementu na bazie żurawiny który można brać przez całą ciążę, jutro odkopie karteczkę i Wam napisze bo mialam ciężkie torby z zakupami i torebka juz została w samochodzie [emoji849]
20210105_190802.jpeg
 
Hej. Ja wczoraj byłam w 6+0. Zarodek 0.51 cm i bijace serduszko. Mam jednak obawy co do wymiarów GS i YS. Możesz mi napisać jakie Tym mialaś?


Oczywiście plakalam w gabinecie bardzo mocno ze szczęścia. Nastawialam się negatywnie i mile się zaskoczylam. Tylko lekarz powiedział ze pęcherzyk żółtkowy ten odzywiajacy zarodek trochę za duży bo zarodek 0.51 cm i tyle samo ys 0.51 cm czy ktoras miała podobne wymiary?
 
Oczywiście plakalam w gabinecie bardzo mocno ze szczęścia. Nastawialam się negatywnie i mile się zaskoczylam. Tylko lekarz powiedział ze pęcherzyk żółtkowy ten odzywiajacy zarodek trochę za duży bo zarodek 0.51 cm i tyle samo ys 0.51 cm czy ktoras miała podobne wymiary?

I GS mam 2.14 cm też sporo jak na 6 tydzień. 24 grudnia pecherzyk miał 0.6 więc przyrasta więcej niż średnia 1.2cm na dobę. Niech mnie ktoras pocieszy ze miała podobnie 😞
 
reklama
Ja juz tez po wizycie:) jak widać z usg 9+5 z om 10tc, serduszko 168/min, doktor powiedziała że wszystko wygląda bardzo ładnie.
Zapomnialam wam napisać że mi tez wyszły dzisiaj liczne bakterie w moczu i moja ginekolog napisala mi nazwę jakiegoś suplementu na bazie żurawiny który można brać przez całą ciążę, jutro odkopie karteczkę i Wam napisze bo mialam ciężkie torby z zakupami i torebka juz została w samochodzie [emoji849]Zobacz załącznik 1223065
Jaki piękny mały ludzik 😍
 
Do góry