reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

reklama
Ja tak mam- mam tak ze np wczoraj wieczorem bardzo czułam taki bol jak na @, a dzisiaj jest ok. Ale kilka dni wcześniej miałam tez 2-3 dni ze ciagle tak czułam. Wczoraj wieczorem to już dosyć mocno mnie bolało, ale mam wrażenie ze za dużo robiłam w ciągu dnia. Jak się położyłam to było lepiej


Witam się z Wami po świętach :)
Było pytanie o nifty- ja tez przymierzam się żeby zrobić. Tylko zastanawiałam się początkowo które z tych badań wybrać bo jest sanco, hormony, nifty. Obecnie jak poczytałam porównania jestem za nifty- jak macie swoje rekomendacja to piszcie które planujecie zrobić i dlaczego :)

Ja prowadzę ciąże w luxmedzie i prywatnie. Jak chciałam się umówić na NFZ bo znam jedna przychodnie z super lekarką to termin był na koniec marca (a dzwoniłam jakieś dwa tygodnie temu) 🤣🤣 tak wiec dałam sobie spokój.

U mnie wizyta 31.12 i tez bardzo się denerwuje :/

Dziewczyny które robiły dzisiaj betę- dajcie znać jakie wyniki :)


Moja dzisiejsza beta to 5750 😊
ponieważ to moja pierwsza nie mam porównania o ile wzrosła.
 
Ja uważam, że Nifty warto zrobić, nawet jeśli nie ma wskazań, dla świętego spokoju. Cena w Polsce to chyba ponad 2000 zł. Dlaczego od razu pytasz o amniopunkcję? To jest inwazyjne badanie i do tego trzeba mieć wskazania.
Sprawdzałam ok 2400 - chce mieć pewność że dziecko będzie zdrowe, wskazanie będę mieć pewnie z racji wieku
 
Ja tak mam- mam tak ze np wczoraj wieczorem bardzo czułam taki bol jak na @, a dzisiaj jest ok. Ale kilka dni wcześniej miałam tez 2-3 dni ze ciagle tak czułam. Wczoraj wieczorem to już dosyć mocno mnie bolało, ale mam wrażenie ze za dużo robiłam w ciągu dnia. Jak się położyłam to było lepiej


Witam się z Wami po świętach :)
Było pytanie o nifty- ja tez przymierzam się żeby zrobić. Tylko zastanawiałam się początkowo które z tych badań wybrać bo jest sanco, hormony, nifty. Obecnie jak poczytałam porównania jestem za nifty- jak macie swoje rekomendacja to piszcie które planujecie zrobić i dlaczego :)

Ja prowadzę ciąże w luxmedzie i prywatnie. Jak chciałam się umówić na NFZ bo znam jedna przychodnie z super lekarką to termin był na koniec marca (a dzwoniłam jakieś dwa tygodnie temu) 🤣🤣 tak wiec dałam sobie spokój.

U mnie wizyta 31.12 i tez bardzo się denerwuje :/

Dziewczyny które robiły dzisiaj betę- dajcie znać jakie wyniki :)
Robiłam dziś betę 1496, 23.12 było 145. Także wyglada ze rośnie :). Wizytę mam 30.12.
 
Ja tak mam- mam tak ze np wczoraj wieczorem bardzo czułam taki bol jak na @, a dzisiaj jest ok. Ale kilka dni wcześniej miałam tez 2-3 dni ze ciagle tak czułam. Wczoraj wieczorem to już dosyć mocno mnie bolało, ale mam wrażenie ze za dużo robiłam w ciągu dnia. Jak się położyłam to było lepiej


Witam się z Wami po świętach :)
Było pytanie o nifty- ja tez przymierzam się żeby zrobić. Tylko zastanawiałam się początkowo które z tych badań wybrać bo jest sanco, hormony, nifty. Obecnie jak poczytałam porównania jestem za nifty- jak macie swoje rekomendacja to piszcie które planujecie zrobić i dlaczego :)

Ja prowadzę ciąże w luxmedzie i prywatnie. Jak chciałam się umówić na NFZ bo znam jedna przychodnie z super lekarką to termin był na koniec marca (a dzwoniłam jakieś dwa tygodnie temu) 🤣🤣 tak wiec dałam sobie spokój.

U mnie wizyta 31.12 i tez bardzo się denerwuje :/

Dziewczyny które robiły dzisiaj betę- dajcie znać jakie wyniki :)
Ja planuje robić Nifty pro, bo jest to wersja z ubezpieczeniem. W razie fałszywie negatywnego wyniku wypłacają odszkodowanie i w razie fałszywie pozytywnego pokrywają koszty amniopunkcji. Do tego badają płód na okoliczność ponad 90 chorób i wyznaczają płeć dziecka na 99%. Dla mnie brzmi to sensownie i do tego można poznać płeć. Kiedy chcesz zrobić ten test? Ja rozmawiałam z konsultantka i teoretycznie im później tym lepiej ale ważne żeby był ukończony 10 tydzień.
 
I ja witam się po świętach. My też powiedzieliśmy o ciąży najbliższej rodzinie. I tak o razu by się domyślili po tym jak odmówiłabym lampki wina. Niestety i mnie dopadły mdłości o różnych porach dnia. Miałam nadzieję, że w tej ciąży mnie ominą a jednak nie. Pisałyście o migrenach... też już mam jedną za sobą rozłożyło mnie w drugi dzień świąt myślałam, że głowa mi pęknie. Jeszcze nie byłam na pierwszej wizycie, nie mogę się doczekać a to dopiero 4.01 będzie wtedy 7+2 mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
 
W medicoverze lekarz wewnetrzny musi ci dać skierowanie na badanie, jeśli masz je w pakiecie , zewnętrzne skierowania u nich nie działają.
W medicoverze za to świetnie działają teleporady. Ja w ciągu 15 min załatwiłam sobie skierowanie na wszystkie badania krwi plus usg itp. na teleporadzie. Plus za to ze można wybrać lekarza z całej Polski wiec dostępność terminów jest duża i w ciągu 15 min można to załatwić. Tak wiec ja chodzę do lekarza prywatnie i jak dostanę wskazanie na cytologię czy jakieś badania krwi to biorę skierowanie na teleporadzie i robię wszystko w medicoverze. Pewne rzeczy są w pakiecie jak np. Cytologia wiec nawet skierowania nie potrzeba.
 
reklama
Ja planuje robić Nifty pro, bo jest to wersja z ubezpieczeniem. W razie fałszywie negatywnego wyniku wypłacają odszkodowanie i w razie fałszywie pozytywnego pokrywają koszty amniopunkcji. Do tego badają płód na okoliczność ponad 90 chorób i wyznaczają płeć dziecka na 99%. Dla mnie brzmi to sensownie i do tego można poznać płeć. Kiedy chcesz zrobić ten test? Ja rozmawiałam z konsultantka i teoretycznie im później tym lepiej ale ważne żeby był ukończony 10 tydzień.
Myślałam właśnie między 10-11 jest to duży koszt ale chcę wykluczyć wady a pappy chyba nie będę robić gdyż często wyniki są zakłamane a gdy wyjdzie coś nie tak to umrę z niepewności. Amnio robi się dopiero ok 15 tyg więc to też długo trzeba czekać😔i jest to już pozna ciąża 🙄
 
Do góry