reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Trzymam kciuki.



Dziekuje za wsparcie. Ja za ciebie tez trzymam kciuki.
Zrobilam dzis pakiet badan ktore zlecil gin i dodatkwo jeszcze bete i progesteron. Prog super bo prawie 40 a beta ponad 22508 . Juz chyba noe powinno sie robic , zreszta niewiem. Przyrost wgl kalkulatora 48% . Czi tak samo jak ostatnio. Ale pocieszam sie ze caly czas rosnie i mam nadzieje ze bedzie dobrze. Po przeanalizowaniu jednak om mialam 10.11 a nie 8.11 i pozno bylo zagniezdzenie chyba. Nic pozostalo czekac do jutra chociaz mega sie stresuje. Ja w zeszlym tygodniu wgl usg mialam 5+2 i byl pecherzyk z malenkim zarodkiem 1.4mm.
To przy takiej becie już serduszko będzie, więc jutro usłyszysz jak bije.. Ja już bety nie robię. Ewentualnie jutro jeszcze proga i zapytam tego lekarza co i jak. Ostatnio mnirwa częstsze bole podbrzusza więc może coś poradzi.. Dziś odezwała się znów moja nerka i nie podoba mi się to.. Ale do środy wytrzymam..
 
reklama
rozumiem. Pytam, bo jak przyleciałam ze Stanów i pokazałam lekarce suplementy, które tam kupiłam to właśnie odradziła mi ich branie (tam byl właśnie kwas dha i jod m.in), teraz mam innego lekarza i jak powiedziałam, że kupiłam prenatal plus osobno dha to mówił, żeby wstrzymać się z dha do drugiego trymestru.
kurczę.. to już sama nie wiem czy brać ten kwas DHA 🙄
 
Na mdłości polecam gumy z wyciągu z imbiru. Pregna vomi, pomaga nie jest to efekt ręka odjął, ale po 10 min przechodzi i mogę coś zjeść.

Z witamin to mam prenatal uno.
 
Dziewczyny czy boli Was brzuch tak jak na @? Dziś 6+0 a od dwóch dni czasem nachodzi taki ból. Czułam go w nocy i teraz niedawno. Nie ma żadnych plamien. Biore Duphaston 2x1.
 
dlaczego bierzesz już teraz kwas dha?
Też biorę DHA tylko z alg żeby był czysty. Ze względu na dietę bardzo uboga w ryby. DHA jest budulcem układu nerowego oraz mózgu dziecka oraz wpływa na wzrok . Ja nigdy nie byłam dobrym kucharzem a tymbadziej nie potrafię przygotowywać ryb.😅Zresztą kupić dobra rybę to też sztuka ... więc suplementuje bo na pewno nie zaszkodzi. Na początku ciąży uzupełnia on ew niedobory matki, w 2 trymestrze już przenika do płodu dlatego dodawany jest już do suplementów. Generalnie zmniejsza ryzyko przedwczesnego porodu. 😉Jeśli ktoś je dużo ryb może sobie odmówić suplementacji.
 
Dziewczyny czy boli Was brzuch tak jak na @? Dziś 6+0 a od dwóch dni czasem nachodzi taki ból. Czułam go w nocy i teraz niedawno. Nie ma żadnych plamien. Biore Duphaston 2x1.

Ja tak mam- mam tak ze np wczoraj wieczorem bardzo czułam taki bol jak na @, a dzisiaj jest ok. Ale kilka dni wcześniej miałam tez 2-3 dni ze ciagle tak czułam. Wczoraj wieczorem to już dosyć mocno mnie bolało, ale mam wrażenie ze za dużo robiłam w ciągu dnia. Jak się położyłam to było lepiej


Witam się z Wami po świętach :)
Było pytanie o nifty- ja tez przymierzam się żeby zrobić. Tylko zastanawiałam się początkowo które z tych badań wybrać bo jest sanco, hormony, nifty. Obecnie jak poczytałam porównania jestem za nifty- jak macie swoje rekomendacja to piszcie które planujecie zrobić i dlaczego :)

Ja prowadzę ciąże w luxmedzie i prywatnie. Jak chciałam się umówić na NFZ bo znam jedna przychodnie z super lekarką to termin był na koniec marca (a dzwoniłam jakieś dwa tygodnie temu) 🤣🤣 tak wiec dałam sobie spokój.

U mnie wizyta 31.12 i tez bardzo się denerwuje :/

Dziewczyny które robiły dzisiaj betę- dajcie znać jakie wyniki :)
 
To przy takiej becie już serduszko będzie, więc jutro usłyszysz jak bije.. Ja już bety nie robię. Ewentualnie jutro jeszcze proga i zapytam tego lekarza co i jak. Ostatnio mnirwa częstsze bole podbrzusza więc może coś poradzi.. Dziś odezwała się znów moja nerka i nie podoba mi się to.. Ale do środy wytrzymam..

Dziekuje za podniesienie na duchu. Wiesz mialam nie robić bo to juz wysokie parametry i przyrost sredni wyszedl niby 48% ale jestem dobrej mysli. Oby urósł okruszek...
wspolczuje bolu nerki. Wiem jak to boli. Mam juz reszte wynikow ale hemoglobina na pograniczu normy i ta glukoza wysoka. [emoji2360] pewnie w Holandii beda mi jeszcze raz robic badania ale juz wiem ze bedzie dieta jeszcze bardziej restrykcyjna.
 
reklama
Dziewczyny czy boli Was brzuch tak jak na @? Dziś 6+0 a od dwóch dni czasem nachodzi taki ból. Czułam go w nocy i teraz niedawno. Nie ma żadnych plamien. Biore Duphaston 2x1.
bolał mnie na początku, właściwie czułam kłucie w okolicach jajnika, ale to najprawdopodobniej od torbieli. Od czasu, kiedy biorę duphaston bóle całkowicie zniknęły.
 
Do góry