reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Chcialabym iść odrazu na zwolnienie jak tylko lekarz zasugeruje, ale nie wiem co będzie w pracy jak o tym powie. Ciążę straciłam w 12 tc, płeć znamy dlatego ponieważ wykonaliśmy badania genetyczne. Po tym fakcie wiem, że nie warto poswicac się dla pracy.
Ja zakładam że pewnie nawet jak zostanę w firmie to i tak nie trafię już do tej apteki w której teraz pracuje. Mnie nie będzie więc zatrudnia kogoś na moje miejsce i tyle, ktoś pracować musi. Zresztą po covidzie za 2 lata (Jeśli wszystko dobrze pójdzie) pewnie i tak zmieni się rynek pracy. Może to właśnie znak żeby coś zakończyć i zacząć coś nowego ?😊
 
reklama
Hej dziewczyny, chciałabym się was poradzić, jakie macie zdanie na temat zwolnienia lekarskiego. Prace nie ukrywam mam stresującą, biurowa. Zastanawiam się czy jak będe na wizycie w 8 tc poprosić o zwolnienie. Samopoczucie na ten moment mam beznadziejne, ledwo siedzie na tym krześle. Moja historia jest taka, że w tamtym roku byłam w ciąży, wyniki miałam nie korzystne więc lekarz wystawił zewolnienie na 2 tyg żeby się ustabilizowało. Jak się szef dowiedział o zwolnieniu to się wkurzył na mnie, powiedział że mam cofnąć je i jeżeli pójdę na zwolnienie to skrzywdzę swoje dziecko i siebie. Tydzień po tym zdazeniu poroniłam córeczkę. Jak wróciłam do pracy jestem traktowana jak pracownik, który zaraz może zniknąć. Odebrano mi projekty, nawet jestem pomijana w szkoleniach. Teraz zastanawiam kiedy powiedzieć szefowi o ciąży. W jakim tygodniu zwolnienie wziąść. Co myślicie o tej sytuacji.
Dziewczyno nie zastanawiaj się. Bierz od razu l4 kiedy tylko lekarz zaproponuje. Opowiedz o poprzedniej sytuacji i nie myśl o tym. Nie wiem jak wygląda zwolnienie lekarskie w ciąży (w sensie czy to widać że związane z ciąża czy po prostu wypisane przez placówkę ginekologiczna) . A kobiecych powodów z których możesz mieć l4 może być mnóstwo. Dodatkowo Ty wcale nie musisz się tłumaczyć pracodawcy... A jak już w miarę niebezpieczny okres minie to powiesz jak wygląda sytuacja.

Ja rozumiem jak byś miała super pracę, super szefostwo, super zespół to wtedy możesz się zastanowić.... Ale Twoja sytuacja będzie powodować tylko nerwy i przygnębienie.
 
Dziewczyny jeśli macie taką mam możliwość to bierzcie L4 l. Ja jestem na swojej działalności i mogę o tym zapomnieć. W poprzedniej ciąży pracowałam do pierwszych skurczy porodowych,ba wróciłam do obowiązków zawodowych tydzień po cc. Dla mnie takie L4 to naprawdę luksus 😉
 
Generalnie mam wrażenie ze się nas kobiety piętnuje jak idziemy na l4 szybko będąc w ciąży, jednak w opisanej sytuacji myślę i ogólnie w żadnej sytuacji nie ma co patrzeć na opinie szefa, co pomyśli itp. To nasz komfort psychiczny i nasze zdrowie ma być najważniejsze. Brutalna prawda jest taka ze nie ma ludzi niezastąpionych i jak wrócimy z macierzyńskiego trwającego rok to niewiele osob będzie o nas i naszych zasługach w pracy pamiętać. Co innego bliżsi znajomi z którymi utrzymujemy kontakt po pracy.Ja osobiście chce pracować mniej więcej jeszcze przez pierwszy kwartał 2021, żeby mieć chociaż 1/4 premii rocznej za 2021 :D oczywiście jeśli zdrowie pozwoli, ale u mnie sytuacja jest trochę inna, bo pracuje z domu od marca tego roku, nie jeżdżę do biura. Do tego zrezygnowałam z awansu i przeprowadzki do innego miasta z powodu ciąży. Jesli po moim powrocie nie dostanę podobnej propozycji to poszukam nowej pracy :)
 
Dzięki dziewczyny za wasza opinie. 🙂 Naprawde mi pomogły. Taka jest prawda, że jak kobieta jest w ciąży w pracy to już jest na straconej pozycji. Jak to się dzieje? Wiadomo każda sytuacja jest inna.
 
Ja chciałabym pójść na l4 z początkiem lutego, tylko czy mi lekarz wypisze zwolnienie, tego nie wiem . Teraz czuje się bardzo dobrze , zero nudności. Praca biurowa i tak się zastanawiam czy jak poproszę o takie zwolnienie to je otrzymam?? Jak nie będzie żadnych wskazań??
 
Kajojcia244, bierz nie zastanawiaj się, skoro nie możesz liczyć na normalną rozmowę z szefostwem, to ja nie narazalabym się na takie nerwy tylko odeszła stamtąd jak tylko miałabym okazję :)
Ja osobiście jak wszystko będzie dobrze to mam zamiar pracować, praca też biurowa tylko że na budowie. Zobaczymy jak mój pracodawca do tego podejdzie bo pracuje po 11 godzin więc chociażby to będzie można/trzeba zmienić. No i mam dużo spraw które wymagaja wprowadzenia. Stosunki z kierownictwem mamy mega spoko i na luzie więc sama będę chciała zapewnić im pomoc w wprowadzeniu nowego pracownika. A że jest to praca kontraktowa, to wiem że na ten kontrakt już nie wrócę. Kontakty chce zachować w porządku żeby ewentualnie moc załapać się na inny kontrakt za dwa lata :)
 
Ja chciałabym pójść na l4 z początkiem lutego, tylko czy mi lekarz wypisze zwolnienie, tego nie wiem . Teraz czuje się bardzo dobrze , zero nudności. Praca biurowa i tak się zastanawiam czy jak poproszę o takie zwolnienie to je otrzymam?? Jak nie będzie żadnych wskazań??
Zależy od lekarza tak naprawdę :) jeśli bardzo chcesz zwolnienie to zawsze możesz naciągnąć, że Cię praca bardzo stresuje i się boisz :) ja jestem z tych które uważają że kwestia L4 to indywidualna sprawa. Nie hejtuje nikogo.
 
reklama
Ja chciałabym pójść na l4 z początkiem lutego, tylko czy mi lekarz wypisze zwolnienie, tego nie wiem . Teraz czuje się bardzo dobrze , zero nudności. Praca biurowa i tak się zastanawiam czy jak poproszę o takie zwolnienie to je otrzymam?? Jak nie będzie żadnych wskazań??
Mój lekarz już na pierwszej wizycie w 5tc zapytał czy potrzebuje l4 z tym, ze chodzę prywatnie :) zreszta teraz na każdej teleporadzie dadzą Ci zwolnienie na cokolwiek chcesz, nawet jak nie chcesz od razu na ciąże :)
 
Do góry