reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

reklama
Ja mam nadzieję że dostanę skierowanie na wszystkie trzy prenatalne na NFZ. Mam wskazania- urodziłam się z rozszczepem podniebienia. Ale czy dostanę i na kiedy to dowiem się 12.01 u lekarza
Mamy w tym samym dniu wizytę 😁 Na Śląsku istnieje możliwość zrobienia badań prenatalnych bez skierowania z programu unijnego ,,Świadoma Mama”.
 
Ja mam na 18.15.. Moje poprzednie USG w zeszłym tygodniu w środę, także myślę, że tu już bezpieczniej. Może faktycznie lepiej przełożyć, bo wiadomo, że lepiej iść do swojego sprawdzonego lekarza.. A może do piątku Ci szybko zleci [emoji4][emoji3526]
Nie wiem czy tak częste usg jest zdrowe dla dziecka na tak wczesnym etapie.. Może poczekaj do piątku na spokojnie, a ta jutrzejsza odwolaj..
 
Mi w poprzedniej ciąży mówili, że USG nie jest szkodliwe dla dziecka. Nie ma znaczenia jak często jest wykonywane. Ja chodziłam bardzo często bo miałam torbiel na jajniku i podejrzewali nowotwór. Praktycznie co dwa tygodnie miałam USG
Co 2 tygodnie to okej. Ale tu koleżanka ma wizytę jutro i w piątek a to jest różnica 3 dni.. Więc trochę inny odstęp czasu jak 2 tygodnie.
 
Jutro 17:10, ale do lekarza za którym nie przepadam, bo tej lekarki co myślałam o zmianie lekarza nie ma teraz przez tydzień więc kicha... Chyba po prostu jutro pójdę sprawdzić czy wszystko jest ok na NFZ, a w piątek jestem umówiona do swojego lekarza i teraz nie wiem co robić, można wykonać dwa USG w tak krótkim odstępie czasu? Bo pewnie mimo, że jutro pójdę to w piątek mój lekarz zapewne też będzie chciał spojrzeć na USG swoim okiem.
Ja bym na pewno poczekała do piątku. To tylko roznica 3 dni. A takie usg to też z tą częstotliwością nie jest wskazane.
Ale musisz sama przemyśleć...
 
reklama
6+1, bez sensu jutro iść sprawdzać na NFZ czy jest wszystko w porzadku, a w piątek iść prywatnie i płacić po to, żeby nie robić USG, więc chyba macie rację, że jutro odpuszczę, jakoś będę musiała się uzbroić w cierpliwość.
No to spokojnie poczekaj. W piątek ujzysz już serduszko na usg i będziesz wtedy spokojniejsza. A jutro może nie być widoczne jeszcze. Bo różnie ukazuje się.. A tu różnica 3 dni to dla maluszka jest sporo.. Takze poczekaj cierpliwie, to tylko 3 dni..
 
Do góry