reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

reklama
Dziewczyny, powiedzcie mi proszę, macie jakieś wskazania do tych rozszerzonych badań genetycznych? Mam właśnie dylemat czy je zrobić :/
Ja nie mam żadnych wskazań. Chce zrobić, żeby wiedzieć co i jak. Dopiero jak będzie wszystko oki to powiemy dalej w rodzinie o ciąży :) planuje zrobić nifty jak będę 11+2/3 dni. Chciałabym mieć wyniki przed usg genetycznym. A genetyczne mam umówione 12+5. Ogólnie mój lekarz zachęca, żeby coś sobie zrobić więcej bo na usg genetycznym prawdopodobieństwo wykrycia ZD wynosi 80% a niektóre pacjentki wierzą ze to 100% a potem są żale. Dlatego on sugeruje że jeśli kobieta chce wiedzieć to powinna zrobić nifty lub sanco. On nic z tego nie ma, bo tych testów w jego gabinecie się nie wykonuje. Ja z kolei sugeruje wam żeby zrobić sobie nifty pro, kosztuje ok 2400 a ma ubezpieczony wynik- jeśli wyjdzie nam ze dziecko jest zdrowe a okaże się ze się pomylili, to wypłacają odszkodowanie ok 200 tys. zł. Do tego jak wyjdzie wskazanie na amnio a się okaże ze było to niepotrzebne to zwracają koszt amnio. Dla mnie to spoko opcja, a czy zapłacę 2000-2200 za zwykle nifty czy 2400 za nifty pro to dla mnie żadna różnica a jednak to ubezpieczenie jest :)
 
Cześć dziewczyny od jakiegoś czasu przyglądam się Waszym wpisom,ale dopiero dzisiaj postanowiłam sama napisać. Jeszcze jestem przed pierwszą wizytą,ale już 4.01.2021 będę wszystko wiedzieć. Narazie 7t+1d. Nie spieszylam się do lekarza,ponieważ często lecimy za wcześnie i jeszcze nie widać serduszka.
Pozdrawiam[emoji4][emoji4]
 
Ja już po :) Z ciążą wszystko w porządku - jest 2-3 dni młodsza. Widać było malutki zarodek i akcje serca :)
Plamienie się pojawiło, ponieważ nagle pojawił się polip. Z tego co mówiła lekarka to jest to polip doczesnowy- wiec nabyty w trakcie ciąży co podobno jest lepsze niż polip który ma się przed ciąża. Kazała odpoczywać. Któraś z Was ma może tez taka sytuacje? :)
 
Ja planuje iść na l4 od maja, jeśli nic się nie zmieni z moim samopoczuciem. Tylko ja pracuje zdalnie od marca 2020, cały czas z domu i nie wyobrażam sobie nic nie robić :D
u mnie niestety nie mam możliwości pracy zdalnej, a mam kontakt z wieloma klientami i kurierami. W pierwszej ciąży faktycznie czas miałam wypełniony, bo chodziłam i na kurs angielskiego i robiłam studia podyplomowe.
 
Ja nigdy wcześniej nie miałam problemow ze snem, zasypiam od razu praktycznie, ale teraz potrafię leżeć nawet 2 h i nic, chociaż padam ze zmęczenia. Te mdłości jeszcze ciągle się pojawiają i taki posmak w ustach, czytałam że to też częste w ciąży. Budzę się w nocy po kilka razy i potem znowu nie mogę zasnąć, no jak nie ja 😁 Aż siebie nie poznaje. Wgl nie mogę wejść do kuchni tak mi wszystko śmierdzi, zerowy apetyt 🙈 Pocieszcie dziewczyny, że też tak macie 😁 Miłego dnia 🙂
 
reklama
Ja już po :) Z ciążą wszystko w porządku - jest 2-3 dni młodsza. Widać było malutki zarodek i akcje serca :)
Plamienie się pojawiło, ponieważ nagle pojawił się polip. Z tego co mówiła lekarka to jest to polip doczesnowy- wiec nabyty w trakcie ciąży co podobno jest lepsze niż polip który ma się przed ciąża. Kazała odpoczywać. Któraś z Was ma może tez taka sytuacje? :)
Dobrze że wszystko ok 😉
 
Do góry