reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Rozumiem Cię bo sama tez tak panikuje.
Na pierwszym usg było ok?
Pierwsze usg dopiero 12 stycznia. Mieszkam za granica i tu troszkę inaczej wszystko wyglada. Wcześniej nie chcieli mnie przyjść mówiąc , że jeszcze nic nie będzie widać. Kazali tylko zribic raz będę czy faktycznie ciąża. Jak już zadzwoniłam ile mi wyszło to ustalili wizytę na styczeń 12 , ale mam dzwonić 3 stycznia to może wcześniej mnie przyjmie. Mieszamy na małej wyspie
 
reklama
Rozumiem Cię bo sama tez tak panikuje.
Na pierwszym usg było ok?
Przepraszam za autokorekte w słowniku. Na razie leżę i może poszukam innego ginekologa też prywatnie , mąż kazał nie panikować , że może akurat dziś mam dobry dzień , a później zaś będę stękać z powodu mdłości.
 
ja też mam przesunięcie o ok2tyg... Chodziłam co parę dni do gin bo nie mógł nic znaleźć a według Om powinno już być coś widać. Podejrzewał pozamaciczna... Zrobiłam betę i potem powtórzyłam. Lek stwierdził że cykl musiał mi się rozjechać plus późne zagnieżdżenie. Ogólnie ostatnio jak byłam to było ok 5tc (sama dokładnie nie wiem ile) i był już piękny pęcherzyk. Powiedział że jest ok. Następna wizytę mam 7stycznia żeby podejrzeć czy jest maluszek. Nie denerwuj się. Może i u ciebie będzie dobrze. Trzymam kciuki za was

U mnie też było przesunięcie, bo poszłam do lekarza wg OM w 7tc. Specjalnie trochę odczekałam, żeby było już coś widać, a na badaniu okazało się, że widać niewiele, ale ciążę można potwierdzić, bo to dopiero 5 tydzień był. Byłam też na USG w 7tc i było już serduszko. A dziś już u mnie 9tc4d i kolejna wizyta :)
 
Hej dziewczyny , dziś zaczęłam 8 tc według dwóch aplikacji , według moich obliczeń 7tc + 1d . Zaczęłam się niepokoić , że nagle ustały mi dolegliwości , mdłości itp. Czuje się normalnie jak przed ciążą . Ponadto miałam kilka ukłuć w lewy jajnik , jakby ktoś szpilki wbijał. Na razie ustało , ale obserwuje sytuacje. Oczywiście ja już panikuje i płacze mężowi , mąż powiedział , żebym poczekała jeszcze do południa i jak coś pojedziemy prywatnie do jakiegoś ginekologa. Strasznie się stresuje , panikuje bo zawsze wszystko bardziej przeżywam.
Mnie dziś przestały piersi boleć i też się aż za dobrze czuje ,jestem ok 8+3 też panikuje 🙈 wizytę mam dopiero w poniedziałek. 😔miejmy nadzieję że to po prostu taki etap ...
 
Dziewczyny! Chyba nie każą nam przyjść na porodówkę za miesiąc z aktualnym szczepieniem jak już się poród zacznie 🤣🤣🤣 choć właśnie wyobraziłam sobie taką sytuację 🤣
Ja się chciałam zaszczepić ale z racji ciąży się wstrzymam. Puki co ciąża jest przeciwwskazaniem do szczepienia bo nie ma danych.
Ja się cieszę, że ciąża jest przeciwskazaniem do szczepienia i nie będę się szczepić. Nie miałam też tego w planach. :) Dziwne jest dla mnie, że w ciągu niecałego roku powstała nowa choroba i od razu na nią szczepionka a do tego nikt nie mówi o tym co producent pisze na ulotkach. Oczywiście nie jestem antyszczepionkowcem, bo popieram wszystkie obowiązkowe szczepienia i dziecko też będę szczepić, ale za takimi szczepionkami stoją lata badań, a nie ktoś wymyśla chorobę w kilka miesięcy i zaraz szczepionkę na nią :)
 
Dziewczyny czy was też boli podbrzusze jak na okres? Czy takie bóle macie długotrwałe? Jeśli tak to w którym tygodniu? Martwie się o te moje bóle...
 
Mnie dziś przestały piersi boleć i też się aż za dobrze czuje ,jestem ok 8+3 też panikuje 🙈 wizytę mam dopiero w poniedziałek. 😔miejmy nadzieję że to po prostu taki etap ...
Też mam taką nadzieję , że dziś mam odpoczynek od złego samopoczucia. Nie to , że tęsknie za Mdłościami bo męczyły mnie strasznie , ale taki nagły zwrot akcji troszkę ( lub bardziej ) mnie zaniepokoił. Postaram się wyluzować , a jak coś będzie się dziać polecę choćby do innego lekarza. Teraz spróbuje się uspokoić.
 
Ja wiem swoje. Te dolegliwości potrafią zaniknąć by powrócić...ze wzmożoną sila.
ale pamiętam też , że sama panikowalam w poprzedniej ciąży. Tak więc rozumiem. Rozumiem i jeśli jest możliwość, idź prywatnie. Jak dobrze kojarzę to w Grecji mieszkasz. Nic inaczej widzę jak NFZ w Polsce albo nhs w Anglii
 
reklama
Dziewczyny czy was też boli podbrzusze jak na okres? Czy takie bóle macie długotrwałe? Jeśli tak to w którym tygodniu? Martwie się o te moje bóle...
Ja miałam takie na początku ciąży w 5-6 tygodniu , później było ich mniej. Obecnie 7 tc +1 d i czasem się pojawi , ale króciutki ból. Wcześniej w tych pierwszych tygodniach były dość często i dlatego myślałam , że okres się zbliża, a tu ciąża.
 
Do góry