reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Ogólnie dosyć ciężko mi było od wczoraj, dzisiaj rano trochę emocje ze mnie w końcu zeszły płaczem. Wiem, że jedynie trzeba czekać, ale fajnie byłoby, gdyby raz na jakiś czas w staraniach o dziecko coś poszło normalnie. Jedyne co mnie trochę uspokoiło dzisiaj, to znalezione slajdy z wykładu o patologii ciazy z Uniwerku medycznego z Poznania, gdzie był slajd o pecherzyku żółtkowym - pojawia się przy pecherzyku ciążowym >=8mm i bHCG=7200. Pecherzyk ciazowy mam juz 10mm, ale beta 7066, wiec może za tydzień juz coś będzie. Tylko wkurza mnie, że każde źródło w necie podaje inne kryteria xD
Ale lekarze z Medicover sa coraz gorsi mam wrażenie, najgorzej się czuje, ze lekarka zobila szybkie i bolesne usg, dala mi zdjęcie, kazała przyjść za tydzień i nic nie porozmawiała o tym, co widać, czego się spodziewać etc. Może 5min u niej bylam, i do tego zapomniałam poprosić o cytologie, jak walnęła we mnie tym pustym pęcherzykiem
a z jakiego miasta jesteś?
 
reklama
Cieszę się, że wszystko się uklada. 🙂

Normalne, że objawy raz są mocniejsze raz słabsze. Ja dzisiaj mam w końcu lepszy dzień. Fakt, śniadanie nie weszło, ale pomogła guma z imbirem i weszło 😎

Byłam na wizycie, cytologia pobrana. Umówiłam się już na badanie prenatalne ze skierowaniem i poprzednimi badaniami, więc będą refundowane 😄

Dzisiaj mąż był wykupić mi luteine i ku naszemu zdziwieniu jest za darmo dla kobiet w ciąży. Ktoś wie o tym programie ciaza+?
Generalnie wszystkie dawki euthuroxu, letroxu , clexane i innych p/zaskrzepowych iniekcji i właśnie luteina dla kobiet w ciąży są bezpłatne o ile lekarz zaznaczy to w uprawnieniach dodatkowych ;)
 
Mi farmaceutka powiedziała żeby w ciąży unikać rumianku! A teraz czytam ze może zaburzać prace serca płodu...
Ja czytam mamę ginekolog i pisze,że można pic rumianek. Jeśli ktoś się boi to oczywiście wszystko najlepiej skonsultować ze swoim lekarzem , niż farmaceuta. Można pic herbatki z korpu włoskiego , gdzie tez jest rumianek dla dzieci. No i przede wszystkim , nie mówimy tu o piciu hektolitrami. W internecie można wiele przeczytać i zawsze będą inne tezy. Ja jak najbardziej rozumiem obawy , ale te najlepiej konsultować z walnym lekarzem prowadzącym ciąże. Szczerze to ja nawet boje się , czy ten imbir tez nie szkodzi , ale pije tylko jak mam mega mdłości i bóle żołądka. Niestety nic innego nie pomaga , i wole nature niż farmakologiczne zastosowanie. Natomiast Dziękujemy za informacje , każda jest cenna na wagę złota. Pozdrawiam Cieplutko
 
Dołączam do Was pełna nadziei. Ostatnia miesiączka 23.11. Termin z OM na 31.08. Dzisiaj 5 +1. USG robione w Wigilię pokazało pęcherzyk. Teraz USG 4.01 to będzie 6+0. Jestem po dwóch poronieniach z pustym jajem płodowym. W tej ciąży na wielu lekach. Mam nadzieję że się uda tym razem. Czy jest tu ktoś z podobnym wiekiem ciąży?
witam! I gratulacje. Ja jestem 6+2
 
Dołączam do Was pełna nadziei. Ostatnia miesiączka 23.11. Termin z OM na 31.08. Dzisiaj 5 +1. USG robione w Wigilię pokazało pęcherzyk. Teraz USG 4.01 to będzie 6+0. Jestem po dwóch poronieniach z pustym jajem płodowym. W tej ciąży na wielu lekach. Mam nadzieję że się uda tym razem. Czy jest tu ktoś z podobnym wiekiem ciąży?
Ja ostatnia miesiączka 22.11. Termin z OM na 29.08. :) pęcherzyk dziś 10,6 mm i wydaje mi się, że widać zarys ciałka żółtego. Następna wizyta 08.01. Czyli będzie 6t5d.
 
reklama
No to myślę, że zagrzeję z Wami na dłużej ;) test pokazał 2 kreski. Pierwsza wizyta u lekarza dopiero 13 stycznia. Skoro będę to może się trochę przedstawię ;) to moja 3cia ciąża, dzieciaki 3,5roku i 2,5roku (2017 i 2018) obie zakończone niestety cc. Kolejna przygoda przed nami, u nas jeszcze nikt nie wie i narazie tak zostanie.
IMG_20201228_165712.jpeg
 
Do góry