reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

reklama
Ja w pierwszej ciąży chodziłam nfz i nie pójdę nigdy więcej.. Nie otrzymałam żadnego zdjęcia, na usg czasami mi pokazali dzidziusia..
Teraz chodzę prywatnie i podejście jest o wiele lepsze.. Wiem że niektórzy są na nfz fajni ale u mnie w mieście brak..
No niestety ja mam podobne zdanie.
Też na nfz chodziłam i mialam wrażenie, że procedury ktore mają są ważniejsze, niż stan rzeczywisty i wątpliwości tu i teraz. No a wizyty były tak krótkie, że aż żal. Sprzęt też pozostawiał wiele do życzenia, tylko to bylo ładnych pare lat temu.
 
Ja w pierwszej ciąży chodziłam nfz i nie pójdę nigdy więcej.. Nie otrzymałam żadnego zdjęcia, na usg czasami mi pokazali dzidziusia..
Teraz chodzę prywatnie i podejście jest o wiele lepsze.. Wiem że niektórzy są na nfz fajni ale u mnie w mieście brak..
W Boże Narodzenie podrzuciłam wyniki badań lekarzowi, zapytała, czy chcę podejrzeć malucha, zrobiła mi usg, dostałam fotkę i nic nie zapłaciłam- byłam w szoku, ale lekarz powiedział, że to kontrola, a nie wizyta :)
 
W Boże Narodzenie podrzuciłam wyniki badań lekarzowi, zapytała, czy chcę podejrzeć malucha, zrobiła mi usg, dostałam fotkę i nic nie zapłaciłam- byłam w szoku, ale lekarz powiedział, że to kontrola, a nie wizyta :)
Dlatego tak jak napisałam, każdy lekarz jest inny.. Zależy od jego podejścia.. Ja jutro idę wyniki zrobić. TSH bo muszę skontrolować i odrazu zrobię mofologie, mocz i glukoze, akurat na środe będę mieć już wyniki wstępne..
 
Co na ból głowy? Mam stwierdzone migreny, przed ciąża brałam tabletki specjalne których teraz nie mogę już brac :/ co mogę wziąć by sobie ulżyć? Mam takie bóle, że potrafię płakać wymiotować z tego wszystkiego :( jak sobie pomoc :/
 
Jeśli chodzi o kwoty to jestem dosyć świeżo po prowadzeniu ciąży i wydaje mi się, ze przy co 4tyg wizytach i badaniach wyszło około 4tys zł za wyniki plus wizyty (Warszawa). Do tego można doliczyć jakieś extra badania czy usg (byłam np 2 razy sprawdzić coś dodatkowo). To było przy prawidłowej ciąży. Teraz ze względu na zagrożenie (krótki odstęp po cc) chodzę częściej i płace więcej, bo zmieniłam lekarza. Ostatnie wizyty i ktg miałam już w ramach pakietu porodowego (rodziłam w prywatnym szpitalu i teraz tez tak planuję).
 
reklama
Do góry