reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2020

reklama
Drogie mamusie, przepraszam za ta ciszę ale tyle się działo, ze nawet nie miałam kiedy zebrać myśli ! We wtorek zostałam przyjęta do szpitala (w końcu) chociaż znów chcieli mnie odesłać to moja położna zaprotestowała i się udało. Po wysiedzeniu od 7:00 na korytarzu, w końcu o godzinie 17:30 udało się zwolnić dla mnie łóżko. O godzinie 23:40 założono mi balonik przy 2 cm rozwarcia i na drugi dzień miałam mieć wywoływany poród oxy. Rano o 7:00 przyszła po mnie moja położna, okazało się ze balonik wypadł i mam 4,5 cm rozwarcia, zrobiła lewatywę, wtedy odszedł mi czop i trochę krwi poszło, bo mały napierał głowa na szyjkę wiec krwawiłam. Po lewatywie znów badanie i już 6cm rozwarcia ale szyjka na 2 cm jak na złość 😅 do 11:00 miałam lekkie skurcze i byłam jak nowo narodzona, położna zdziwiona ze lekki poród i już 8 cm rozwarcia. A tu nagle od 11:00 jak mnie nie złapały mega skurcze to myślałam, ze umrę... takiego bólu to nigdy nie czułam a na znieczulenie za późno przy takim rozwarciu...gaz nic nie pomagał, nie mogłam się skupić na oddychaniu. Potem przyszły parte... Boże jak to dopiero bolało kiedy mały schodził do kanału ! Myślałam, że mi tyłek rozerwie ! 😵 aż w końcu o 13:08 przyszedł na świat Leoś o wadze 4,750 i 60 cm. Krocze miałam nacięte ale lekko, z szyjka nic się nie stało ani otarcia nie ma :) teraz się boje tylko i płacze po kontach, bo chciałam dzisiaj wyjść ale nie wiadomo czy wyjdziemy bo mały spadł z wagi i jak dzisiaj znów się okaże ze więcej to nas nie puszcza 😭 już jakimiś kroplowkami straszyli 😭 a co ja mogę jak siara nie daje mu tyle ile powinna a mleka jeszcze jako takiego nie mam...a modyfikowane jak mi dali i kazali dokarmiać to on w ogóle nie chce tego jeść...a jak już zje troszkę to ulewa. Jestem załamana...
 
@Suzie_suzanna gratulacje :*
Jesteś dzielna mamuska, dałaś radę chociaż lekko nie miałaś.
Trzymam kciuki za wyjście do domku :*
A ta wagę to dobrze napisałaś? :o Jak tak to szacun. 💪💪💪


Ja od wczoraj tylko ściągam mleczko bo coś mi się sutki czerwone zrobiły i trochę bolą więc nie chce żeby stan się pogorszył. Jestem tylko ciekawa czy od takiej przerwy od cyca mała nadal będzie go chciała.

Wczoraj zrobiłam coś tylko dla siebie - poszłam sobie zrobić rzęsy. Teraz już nie starsze aż tak :D
Tatuś sobie sam poradził z dzidzia 💪🤩
Dziś dobra noc, pobudka o 4 i teraz o 7 więc nie jest źle. :)
 
Suzie Gratulacje 🥳🥳🥳 wiedziałam gdzieś podskórnie że już razem jesteście i stąd to milczenie 🌻🌻🌻 Leosiu witamy Cię po drugiej stronie brzuszka 💐🥳💐
Matko kochana 😱 słusznej masy i "wzrostu" kawalera masz 😱 Wysoki, dobrze zbudowany 😉 blondyn czy brunet? z niebieskimi oczami. Laski na oddziale szaleją pewnie już 😁
A wagę dziecko zawsze zrzuca. Przez smółki i oczyszczanie ciała. Do 10% jest ok a u Was to prawie pół kilograma 😱😁😱

Aż niewiarygodne jak się czyta Twój opis porodu! Jak się Leon też przed oxy zmobilizował- brawo mały! ↔️ Ja tylko ze swojej strony dorzucę wspomnienia z oxy, że takie bóle hardcorowe od początku do końca 😕

Mnie położna pyta zawsze czy Malizna nie robi dłuższych przerw niż 4 godziny. Domyślam się że kazałaby mi ją budzić 🤨 ale Malizna między kamieniami nie daje aż tyle pospać 😂 więc "nie mam się czym martwić" 😂 no i aktywność nocna spadła do jednej około 4:00-6:00. Wszystko spoko. Tylko jak ja mam jeszcze wyjścia do szkoły ogarnąć za tydzień 🤦🏼‍♀️ jak ja się wczoraj na spacer chyba z 40 minut zbierałam 🤦🏼‍♀️ 😂 no ok. To debiut był. Ale ten czas mnie przeraził 😂🤷🏼‍♀️😂
 
Suzie Gratulacje 🥳🥳🥳 wiedziałam gdzieś podskórnie że już razem jesteście i stąd to milczenie 🌻🌻🌻 Leosiu witamy Cię po drugiej stronie brzuszka 💐🥳💐
Matko kochana 😱 słusznej masy i "wzrostu" kawalera masz 😱 Wysoki, dobrze zbudowany 😉 blondyn czy brunet? z niebieskimi oczami. Laski na oddziale szaleją pewnie już 😁
A wagę dziecko zawsze zrzuca. Przez smółki i oczyszczanie ciała. Do 10% jest ok a u Was to prawie pół kilograma 😱😁😱

Aż niewiarygodne jak się czyta Twój opis porodu! Jak się Leon też przed oxy zmobilizował- brawo mały! ↔ Ja tylko ze swojej strony dorzucę wspomnienia z oxy, że takie bóle hardcorowe od początku do końca 😕

Mnie położna pyta zawsze czy Malizna nie robi dłuższych przerw niż 4 godziny. Domyślam się że kazałaby mi ją budzić 🤨 ale Malizna między kamieniami nie daje aż tyle pospać 😂 więc "nie mam się czym martwić" 😂 no i aktywność nocna spadła do jednej około 4:00-6:00. Wszystko spoko. Tylko jak ja mam jeszcze wyjścia do szkoły ogarnąć za tydzień 🤦🏼‍♀️ jak ja się wczoraj na spacer chyba z 40 minut zbierałam 🤦🏼‍♀️ 😂 no ok. To debiut był. Ale ten czas mnie przeraził 😂🤷🏼‍♀️😂
Ja też się długo zbierałam na spacer. Ale widzę z dnia na dzień że już sprawniej mi to idzie :).
No ale jeszcze pomoc trochę pierwszemu dziecku się ogarnąć. A to rower na spacer A to hulajnoga. Ale dajemy radę. ;)
Malutka ma strasznie czerwona pupę.. nie wiem już czy to przez chusteczki czy pampersy.
U mnie polozna była tylko raz ze względu na wirusa.. :) mówiła ze jak mam jakieś pytania to mam pisać, dzwonić- że ona jest dla mnie :D.
I jak była to pytała czy jak mała dłużej śpi czy ja budzę. (Budzilam w szpitalu bo spala i spala A jadła mało, siku nie chciała zrobić itp) i polozna powiedziała że nie budzić. Że skoro śpi to jest jej dobrze, jest najedzona nic nie boli. Oczywiście co innego jakby nie przybierala na wadze.
 
Dziękuje wam dziewczyny !
@Lipka dobrze napisałam 4,750 😅 jest gwiazda szpitala i tego ze SN na świat przyszedł 😅 w trakcie przyjmowania mówili mi, ze 4kg ma ! A tu tyle więcej 😵
@Mdła Brunet o niebieskich oczach jak narazie, ciekawe jak się później zmieni 🥰
Nie wiem kiedy wyjdziemy bo poziom bilirubiny ma wysoki ale w normie i jak się będzie zwiększał to przecież będą go musieli naświetlać 😭a ja chciałam iść już dziś do domu, najpóźniej jutro... oszaleje tu!
 
Dziękuje wam dziewczyny !
@Lipka dobrze napisałam 4,750 😅 jest gwiazda szpitala i tego ze SN na świat przyszedł 😅 w trakcie przyjmowania mówili mi, ze 4kg ma ! A tu tyle więcej 😵
@Mdła Brunet o niebieskich oczach jak narazie, ciekawe jak się później zmieni 🥰
Nie wiem kiedy wyjdziemy bo poziom bilirubiny ma wysoki ale w normie i jak się będzie zwiększał to przecież będą go musieli naświetlać 😭a ja chciałam iść już dziś do domu, najpóźniej jutro... oszaleje tu!
Wiem co czujesz. Sama z synkiem byłam tydzień w szpitalu i codziennie ta nadzieja że w końcu wypuszcza do domu. Z córeczka też się bałam i tak samo wysoki poziom bilirubiny ale w normie. Na drugi dzień wzroslo. I lekarz dał na pół dnia i noc lampe i rano poziom spadł i na szczęście wypuscili. A ile ma ?
 
Suzie też znam ten ból. Nikt chyba nie lubi szpitali... Trzymam kciuki żebyście szybko wracali do domu!

Misiaaa nam tu milczy 🤨 a coś o skurczach pisała... że w końcu jakieś znaki się pojawiają... To może czekać nas kolejna radosna nowina 🤩 Misiaaa czekamy na wieści od Was 🍀🍀🍀 masz tę moc 😉
 
reklama
Suzie też znam ten ból. Nikt chyba nie lubi szpitali... Trzymam kciuki żebyście szybko wracali do domu!

Misiaaa nam tu milczy 🤨 a coś o skurczach pisała... że w końcu jakieś znaki się pojawiają... To może czekać nas kolejna radosna nowina 🤩 Misiaaa czekamy na wieści od Was 🍀🍀🍀 masz tę moc 😉
Tak dziewczyny urodziłam, 04.09 o 20 .05 , Lenka 3340 ,51 cm na zdjęcie i opis,zbiorę się jutro ale wspomnę tylko że rodziłam , od regularnych skurczy od środa/ czwartek 12 w nocy( przyjęcie do szpitala) do właśnie piątku 20.05 . Także hardcore. Ale jest❤
 
Do góry