reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Dzień dobry ☀️

Witam Patrycja!

Andziulka daj znać koniecznie po wizycie jak było! 🍀

Wczoraj miałam okazję poznać w końcu moją położną. Trochę pogadałyśmy, podpisałyśmy umowę. No i umówiliśmy się na następną wizytę. Niby ja nie bardzo potrzebuję... 🤷🏼‍♀️ Ale ona ma od kasy chorych za wizytę płacone. Więc czemu nie. 🤷🏼‍♀️ Zwłaszcza że pracuje w szpitalu w którym i tak będę chciała rodzić. I mogę się popytać na bieżąco jak wygląda sytuacja.

Zaskoczyło mnie ,że w tej chwili nawet mamy po CC wychodzą już po 2 dniach! 😲 Oczywiście jak wszystko jest w porządku.

Dzwonili z gabinetu ginekologicznego... W prawdzie nie mam cukrzycy ale mam brać żelazo do następnej wizyty. Przygotowuję się psychicznie na zaparcia 🥴

Tym miłym akcentem kończę. I życzę wszystkim miłego dnia ✌️🤩✌️

Po 2 dniach? Toż to szook 😳
Ja od miesiąca też biorę żelazo i zaparcia katasrofa. Już piję kefiry, suszone śliwki i różne inne cuda, ale na mnie nic nie działa. 😒

Również kobietki miłego dnia 🌞☺️
 
reklama
Cześć Dziewczyny!
Dołączam do Was. Termin na 9, sierpnia, aktualnie jestem w 27 tc i 3 dniu. Mam już 2 chłopaków w wieku 14 i 11 lat, teraz będzie córeczka. Jak na razie jestem 6kg na plusie i mam w pasie 94 cm. Wszystko jest dobrze, oprócz tego,że mała leży w pozycji poprzecznej. Strasznie się kręci.
Witamy wśród sierpniowej. Ja również mam dwóch synów 9 i 12 lat a teraz córeczka 😍
A z jakich okolic jesteś??
 
Hejo, jesteśmy po wizycie u ginekologa. Moja Jadwiga rośnie, waży 1450g, wiek ciąży 28 tydz. 3 dni, wiek dziecka po usg 29 tydz. i 3 dni. Główkę ma już w dole. Do gin chodzę priv niestety w PL na NFZ graniczy z cudem zeby się dostać. Moja pani doktor nic nie mowila o porodzie, nastepna wizyte mam na 19.06. wiec chyba jeszcze jest czas....
Pozdrawiamy
 
Ja biorę żelazo jakoś od 14 tygodnia i nie zauważyłam specjalnie skutków ubocznych :) Jedynie kolor się zmienił na bardzo ciemny i się na początku wystraszyłam :O Także, nie zawsze są zaparcia! :)
 
Ja również biorę żelazo od samego początku, i problemów zaparciowych nie mam wrecz odwrotnie. Jem duzo owocow, jablko, kiwi, gruszka, banan czasami, duzo pomarańczy.
Mi p. doktor dołożyła tylko magnez.
Pozdrawiamy
 
Andziulka super! Jadwiga rzeczywiście duża dziewczynka już 🤗

Dzięki dziewczyny. Cieszę się że jest nadzieja 😁 grunt to się nie nastawiać negatywnie. Nie tracić pogody ducha. Chociaż minione doświadczenia nie nastawiają optymistycznie 😂

Patrycja ja też od razu wprowadzam zwielokrotnioną dawkę jogurtu. Ale warto się zaopatrzyć w śliwki, morele i figi. Dzięki 👍
 
Hejo, jesteśmy po wizycie u ginekologa. Moja Jadwiga rośnie, waży 1450g, wiek ciąży 28 tydz. 3 dni, wiek dziecka po usg 29 tydz. i 3 dni. Główkę ma już w dole. Do gin chodzę priv niestety w PL na NFZ graniczy z cudem zeby się dostać. Moja pani doktor nic nie mowila o porodzie, nastepna wizyte mam na 19.06. wiec chyba jeszcze jest czas....
Pozdrawiamy
Jeeeej. Jaka duża już panna 😍
 
Po 2 dniach? Toż to szook 😳
Ja od miesiąca też biorę żelazo i zaparcia katasrofa. Już piję kefiry, suszone śliwki i różne inne cuda, ale na mnie nic nie działa. 😒

Również kobietki miłego dnia 🌞

@Patrycja1995 ja miałam straszne zaparcia bez żelaza 🤦🏻‍♀️ Na początku nic nie pomagało, ale zaczęłam pić rano na czczo letnia wodę z cytryna i miodem i potem szklanka kefiru z dwiema dużymi łyżkami otrębów, a wieczorem przed spaniem jeszcze raz szklanka kefiru z dwoma solidnymi łyżkami otrębów. „Odetkało” mnie po kilku dniach regularnego stosowania i odpukać do tej pory nie mam problemu :)

Witajcie dziewczynki ! Ja na wizytę idę we wtorek 😍 już się doczekać nie mogę jaki ten mój chłopczyk już duży 😊

powiedzcie mi czy imię Leon wam się podoba ? 🤔 mój mąż stara się mnie przekonać do niego. Wcześniej mi się podobało, ale teraz jak decyzja ma być podjęta to już nie wiem 😂
Jeszcze zastanawiamy się nad Kacprem 🤔
Pomóżcie Haha 😂😅
 
@Patrycja1995 ja miałam straszne zaparcia bez żelaza 🤦🏻‍♀️ Na początku nic nie pomagało, ale zaczęłam pić rano na czczo letnia wodę z cytryna i miodem i potem szklanka kefiru z dwiema dużymi łyżkami otrębów, a wieczorem przed spaniem jeszcze raz szklanka kefiru z dwoma solidnymi łyżkami otrębów. „Odetkało” mnie po kilku dniach regularnego stosowania i odpukać do tej pory nie mam problemu :)

Witajcie dziewczynki ! Ja na wizytę idę we wtorek 😍 już się doczekać nie mogę jaki ten mój chłopczyk już duży 😊

powiedzcie mi czy imię Leon wam się podoba ? 🤔 mój mąż stara się mnie przekonać do niego. Wcześniej mi się podobało, ale teraz jak decyzja ma być podjęta to już nie wiem 😂
Jeszcze zastanawiamy się nad Kacprem 🤔
Pomóżcie Haha 😂😅
Hej hej! U nas też chłopczyk i sami nie wiemy juz jak dac. Chcialam tak zeby w rodzinie i chociaz w bliskiej okolicy nie bylo to tylko Przemek nam sie nie powtarza i nie mamy z nim złych skojarzeń 😂
Kacper tez nam sie podobalo ale u nas za dużo Kacperkow.
Leoś fajnie brzmi. 😉
 
reklama
@Patrycja1995 ja miałam straszne zaparcia bez żelaza 🤦🏻‍♀️ Na początku nic nie pomagało, ale zaczęłam pić rano na czczo letnia wodę z cytryna i miodem i potem szklanka kefiru z dwiema dużymi łyżkami otrębów, a wieczorem przed spaniem jeszcze raz szklanka kefiru z dwoma solidnymi łyżkami otrębów. „Odetkało” mnie po kilku dniach regularnego stosowania i odpukać do tej pory nie mam problemu :)

Witajcie dziewczynki ! Ja na wizytę idę we wtorek 😍 już się doczekać nie mogę jaki ten mój chłopczyk już duży 😊

powiedzcie mi czy imię Leon wam się podoba ? 🤔 mój mąż stara się mnie przekonać do niego. Wcześniej mi się podobało, ale teraz jak decyzja ma być podjęta to już nie wiem 😂
Jeszcze zastanawiamy się nad Kacprem 🤔
Pomóżcie Haha 😂😅
Jak dla mnie imię Leon super! Jak nie możecie się zdecydować to proponuje zrobić listw imion i wspólnie wybrać to które oboje na liście zapiszecie. Ostatecznie losowanie- my tak zrobiliśmy, bo nie mogliśmy się zdecydować. I mamy już wybrane imię, które w prawdzie było naszym pierwszym pomysłem, a losowanie tylko potwierdziło ze to, to. Choć ostatnio mieliśmy lekkie wątpliwości czy aby nie zrobimy dziecku krzywdy.
 
Do góry