reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Cześć dziewczyny jestem tu nowa:) ostatnia miesiaczka 30.10. W następnym tygodniu ide robic nifty pro bo lekarz mnie nastraszyl za duza przeziernoscia i w ogole zle mnie potraktowal, powinien pracowac ze zwierzetami a nie ludzmi.. Ani ja ani moja rodzina nie spi po nocach bo sie martwimy. Moze ktos mi opisac jak wyglada te badanie itd?
Z tego co się rozeznalam w temacie to tak. Nifty -pobierają Tobie krew i w ciągu tygodnia otrzymujesz wyniki, które podobnie jak papp-a (choć z większą dokladnoscia) mówią o podobienstwie wystąpienia wad genetycznych (trzy trisomie+ chyba jakieś jeszcze) w przypadku prawdopodobieństwa powyżej 1:300 lekarze zalecają aminopunkcja, która już daje dokładny wynik, bo bada się płyn owodniowy (A z niego dna dziecka) nifty kosztuje z tego co slyszalam ok 2500, nie wiem jak to później z aminopunkcja...Ja miałam usg+ papp-e na NFZ dlatego aminopunkcje też mam na NFZ, ja się nie zdecydowalam na nifty, bo chce mieć 100 % pewnosc co i jak
 
reklama
Z tego co się rozeznalam w temacie to tak. Nifty -pobierają Tobie krew i w ciągu tygodnia otrzymujesz wyniki, które podobnie jak papp-a (choć z większą dokladnoscia) mówią o podobienstwie wystąpienia wad genetycznych (trzy trisomie+ chyba jakieś jeszcze) w przypadku prawdopodobieństwa powyżej 1:300 lekarze zalecają aminopunkcja, która już daje dokładny wynik, bo bada się płyn owodniowy (A z niego dna dziecka) nifty kosztuje z tego co slyszalam ok 2500, nie wiem jak to później z aminopunkcja...Ja miałam usg+ papp-e na NFZ dlatego aminopunkcje też mam na NFZ, ja się nie zdecydowalam na nifty, bo chce mieć 100 % pewnosc co i jak
Wczoraj ta pani z kliniki mi tlumaczyla ze kobiety przed amniopunkcja i tak robia nifty a potem wychodzi ze wcale nie ma potrzeby robic amnio. I jak nifty pro wyjdzie zle to jakby w cenie tego testu zlecaja amnio na ich koszt.
 
Wczoraj ta pani z kliniki mi tlumaczyla ze kobiety przed amniopunkcja i tak robia nifty a potem wychodzi ze wcale nie ma potrzeby robic amnio. I jak nifty pro wyjdzie zle to jakby w cenie tego testu zlecaja amnio na ich koszt.
To fajnie że jest to w cenie:)) ja znając siebie, nawet jakbym po nifty zobaczyła, że ZD spadło znacznie (po papp-ie mam 1:57) to i tak wiem, że chciałabym robić amino. Termin mam za tydzień i już się nie mogę doczekać wyników, niby wiem, że powinno być ok, ale i tak lekka niepewność czuje
 
To fajnie że jest to w cenie:)) ja znając siebie, nawet jakbym po nifty zobaczyła, że ZD spadło znacznie (po papp-ie mam 1:57) to i tak wiem, że chciałabym robić amino. Termin mam za tydzień i już się nie mogę doczekać wyników, niby wiem, że powinno być ok, ale i tak lekka niepewność czuje
Ja tak samo. Moja mama bardzo wspolczuje kobietom w tych czasach bo jak mowi- ona sama miala tylko jedno usg ze mna w ciazy 25 lat temu:) a teraz ciagle cos i stresuja te kobiety. Jak tu chodzic spokojnie w ciazy jak tu przeziernosc za wysoka, tam wyniki pappa tez jakies dziwne.. Ja wiedzialam ze bede w ciazy panikowac ale nie wiedzialam ze spotka mnie ta przeziernosc ohh. A kolezanka zagranica nawet tego nie miala. Zrobila w sumie 3 usg bedac przy okazji w polsce :)
 
Ja zasypiam na brzuchu, a teraz to już mało wygodne, więc się kręcę z prawa na lewą...myślę o zakupie tej poduszki ciazowej, 100 to nie majątek, A ponoć poprawia komfort snu...mialyscie cos takiego?
Ja mialam tą poduszkę w poprzedniej ciąży i lepiej mi się spało
 
Serwus Szanowne!
Ja również sierpniowa. Termin na 10.08. Widzę, że pojawił się temat Nifty. Jestem na bieżąco, ponieważ chwile temu odebrałam wynik. Sytuacja podobna, czyli przeziernosc nieprawidłowa, na poziomie 2,7. Po pierwszym usg w te pędy poleciałam na drugie. Przeziernosc sie potwierdziła. W pappę sie nie bawiłam, bo wiek i nadciśnienie sporo by namieszalo. Test bardzo prędki, zwykle pobranie krwi. Zadzwoniono do mnie dziś, ze wynik juz jest. Wieeeelkie UFF! I mam pewność, ze bedzie dziewczę! 😍😍😍😍 Witam Was najserdeczniej! Cieszę się, ze udało mi sie odnalezc to forum. D
 
Ach, dodam tylko że zalecono mi echo serca płodu po 20tyg. Heh, ta przeziernosc... :-/
A poduchę i ha zakupię. Polecana i wychwalana przez znajome, doświadczone mamy :)
 
reklama
Serwus Szanowne!
Ja również sierpniowa. Termin na 10.08. Widzę, że pojawił się temat Nifty. Jestem na bieżąco, ponieważ chwile temu odebrałam wynik. Sytuacja podobna, czyli przeziernosc nieprawidłowa, na poziomie 2,7. Po pierwszym usg w te pędy poleciałam na drugie. Przeziernosc sie potwierdziła. W pappę sie nie bawiłam, bo wiek i nadciśnienie sporo by namieszalo. Test bardzo prędki, zwykle pobranie krwi. Zadzwoniono do mnie dziś, ze wynik juz jest. Wieeeelkie UFF! I mam pewność, ze bedzie dziewczę! 😍😍😍😍 Witam Was najserdeczniej! Cieszę się, ze udało mi sie odnalezc to forum. D
Oo a mozesz napisac cos wiecej jak sie umawialas na te nifty i skad mialas numer? Bo ta strona z ktorej ja bralam dawno nie byla aktualizowana i sie boje troche oszustwa
 
Do góry