reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Poczytajcie o spaniu z dzieckiem, najlepszy moment na odzwyczajenie to między 10 a 16 miesiącem według poradników. Czy to prawda nie wiem. Nasza córka ma 5 lat a nawet teraz czasem nie codziennie przychodzi do nas spać ale nam to nie przeszkadza :)
Może i tak, nie wiem. Moje dziecko praktycznie od początku samo spi i mnie to cieszy, bo ona wie ze to jest jej miejsce. A my możemy się spokojnie 'wyspac'. Jak zacznie chodzic to pewnie tez będzie przychodzić do nas, chyba każde dzieci tak robia :D
 
reklama
U mnie mała od urodzenia śpi bez zmian 2 razy się budzi na karmienie czasem tam 3 razy . Na początku po pierwszym karmieniu spala już z nami ostatnio za każdym razem odkładam do kołyski .
Np wczoraj usnęła o 21 to obudziła się o 0.30 zjadła i odrazu usnęła i spala do 5.20 potem znów zjadła i do 8.30 spala.
W ciągu dnia już mniej spi ale to zależy od dnia . Jak coś robię np prasuje czy zmywam obiad czy ciasto to wkładam ją do bujaczka i się patrzy , jak jest najedzona to wszystko można przy niej zrobić
 
U mnie mała od urodzenia śpi bez zmian 2 razy się budzi na karmienie czasem tam 3 razy . Na początku po pierwszym karmieniu spala już z nami ostatnio za każdym razem odkładam do kołyski .
Np wczoraj usnęła o 21 to obudziła się o 0.30 zjadła i odrazu usnęła i spala do 5.20 potem znów zjadła i do 8.30 spala.
W ciągu dnia już mniej spi ale to zależy od dnia . Jak coś robię np prasuje czy zmywam obiad czy ciasto to wkładam ją do bujaczka i się patrzy , jak jest najedzona to wszystko można przy niej zrobić
Mam tak samo.. dzis mnie zaskoczyla tym spaniem ;)
 
A nie potrafi sampoleżeć spokojnie i np rozglądać się albo na karuzelkę patrzeć, czy cokolwiek? W leżaczku albo łóżeczku? Ja tak robię jak po wybudzeniu lekko pozaczepiam malutka i ma dobry humor to rozgląda się i leży grzecznie z 10-20 min to wtedy szybko zaczynam działać i np zmywam, ogarniam pranie itd [emoji16][emoji28]
Jeśli nie ma bólu brzuszka to polezy. Teraz z 40 min bawił się z karuzela. Ale jak jest śpiący to marudzi i trzeba leżeć przy nim głaskać żeby zasnął , a za parę minut i tak pobudka . On wymaga uwagi , trzeba się z nim bawił [emoji16]
A tak na marginesie, któraś planuje szybko kolejne dziecko?:D:D
Ja na pewno .. NIE [emoji16]
 
Ja :D czy mozna to nazwac planowaniem,nie wiem, ale chcemy miec i fajnie by bylo na przyszly rok lub kolejny ;)

My byśmy chcieli szybko drugie, ale w sumie nie zapytałam ginekologa ile powinno się odczekać, żeby jednak organizm mógł się bardziej zregenerować. Już chyba zapomniałam że lezałam całą ciążę z powodu szyjki i planuje drugie- jestem szalona :D Ale może tym razem założą mi pessar albo ta ciąża będzie w ogole inna.
 
reklama
U mnie mała od urodzenia śpi bez zmian 2 razy się budzi na karmienie czasem tam 3 razy . Na początku po pierwszym karmieniu spala już z nami ostatnio za każdym razem odkładam do kołyski .
Np wczoraj usnęła o 21 to obudziła się o 0.30 zjadła i odrazu usnęła i spala do 5.20 potem znów zjadła i do 8.30 spala.
W ciągu dnia już mniej spi ale to zależy od dnia . Jak coś robię np prasuje czy zmywam obiad czy ciasto to wkładam ją do bujaczka i się patrzy , jak jest najedzona to wszystko można przy niej zrobić
Ja wczoraj godzinę prasowalam a Młody leżał na macie i gadałam do niego. Jak się denerwował to chwilę mu pokazywałam jakaś zabawkę i wracałam do prasowania.
Niech się przyzwyczaja do obowiązków domowych :)
 
Do góry