reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

My byśmy chcieli szybko drugie, ale w sumie nie zapytałam ginekologa ile powinno się odczekać, żeby jednak organizm mógł się bardziej zregenerować. Już chyba zapomniałam że lezałam całą ciążę z powodu szyjki i planuje drugie- jestem szalona :D Ale może tym razem założą mi pessar albo ta ciąża będzie w ogole inna.
Moja ciaza byla inna niz pierwsza i Michasia tez jest inna niz Wiki :D ciekawe jakie bedzie trzecie :D hyhy tez tyle narzekalam,a chce kolejne :D
 
reklama
I jeszcze jedno pytanko
emoji3.png
dzieciaczki karmione na mm ile Wam jednorazowo wypijaja. Moja 15.10 skończyła 2 miesiące
cześć Zanko :) u nas jednorazowo między 90 a 120ml :)
Jednorazowo od 40-110ml, zalezy jak jej sie chce jesc ;)
A jak przy nowym mleku? tzn wiem, że pewnie jeszcze mieszasz z poprzednim ale jakieś negatywne odczucia? czy raczej na plus?
Idę dzisiaj na kolejną kontrolę do ginekologa, trzymajcie kciuki żeby mnie nie czekał szpital tylko żeby się okazało że się samo wszytko oczyściło. Od rana mam stresa:((
Trzymam mocno,daj znać po wizycie.
Ja :D czy mozna to nazwac planowaniem,nie wiem, ale chcemy miec i fajnie by bylo na przyszly rok lub kolejny ;)
ooo, jak miło :) to trzymam kciuki, córeczka się marzy Wam kolejna czy teraz synio? Tzn, wiem, że najważniejsze by było zdrowe, ale jakieś marzenia w serduchu pewnie są :)
Może i tak, nie wiem. Moje dziecko praktycznie od początku samo spi i mnie to cieszy, bo ona wie ze to jest jej miejsce. A my możemy się spokojnie 'wyspac'. Jak zacznie chodzic to pewnie tez będzie przychodzić do nas, chyba każde dzieci tak robia :D
Moje nie :p małżeńskie łóżko to moje królewstwo i meża. Są po prostu sfery w które nie wpuszczam dzieci... może to źle... Ale w sumie nie widzę by czuły się z tym jakoś odrzucone. Mnie pasuje :) Nawet jak zdarzy się, że mąż gdzies na wyjeździe i śpię sama to dzieci mnie w sypialni nie odwiedzaja.
My byśmy chcieli szybko drugie, ale w sumie nie zapytałam ginekologa ile powinno się odczekać, żeby jednak organizm mógł się bardziej zregenerować. Już chyba zapomniałam że lezałam całą ciążę z powodu szyjki i planuje drugie- jestem szalona :D Ale może tym razem założą mi pessar albo ta ciąża będzie w ogole inna.
powodzenia :) każda ciąża inna więc wszystko się może zdarzyć :) oby było po waszej myśli :)

Jak tam ćwiczące mamusie? Dajecie rade? Ja coś tam sie staram ćwiczyć, jeszcze lenistwo nie wygrało, choć bardzo próbuje :p
Dziś w końcu, po dwóch miesiącach od porodu mam dostać pierwsze macierzyńkie :) pewnie zaraz połowy nie będzie... Musze dziewczynkom kupić kurteczki na zimę. Może widziałyście w jakiś sklepach jakieś ładne? Chętnie skorzystam z podpowiedzi.
Musze tez ogarnąć młodej ciuchy i wystawić na sprzedaż. Zwłaszcza butków mi sie nagromadziło. Leoś też wyrasta ze swojej garderoby ale rozm 56 miałam ledwo kilka sztuk wiec jeszcze luz. Cieszę sie że tak mało kupiłam tych najmniejszych rozmiarów.
 
Moja 8 tygodniu ważyła 6700 tylko z wielką waga startowała.
... ja też jestem w trakcie pierwszej miesiączki no i różowo nie jest [emoji53]. .. moja dzisiaj znowu obudziła się przed 5 na karmienie a przed 21 ostatnie było.
... Spicie razem w łóżku z maluchami?? Bo ja tak i boję się że się przyzwyczai ale u nas tam ładnie śpi i zasypia nie ma u nas lulania ani wozka. W najbliższym czasie będę ją odzwyczajac.
Moja też zasypia w nocy w 3 sekundy z nami w łóżku, ale nie chcemy jej przyzwyczajać, dlatego jak tylko się da to odkładam ja do łóżeczka, dziś tak zrobiłam 2 razy o 1 i o 4 w nocy, pogaworzyla, powiercila się i zasypiała. A w ciągu dnia super sprawuje się wózek czy tak karmienie na leżąco.
 
Brawo :) fajnie, że tak wam ładnie śpią. U mnie rekord to raz był 6 h i to dawno temu hah teraz ma młoda skok chyba, bo często się budzi w nocy od paru dni, inaczej niż te 2 razy jak miała w zwyczaju. Ja o dziwo jestem w szoku, bo przyznam, ze z zapominalstwa nieczęsto dawałam malutka na brzuszek żeby ćwiczyła te leżenie i podnoszenie główki itd a ona i tak od przedwczoraj jak ją daje na brzuch to trzyma dosyć długo główkę tak wysoko i widze różnice w zachowaniu na brzuszku, bo nie meczy się aż tak, nie płacze i nie rezygnuje po 2-3 min tylko podnosi ciekawa głowę i się rozgląda na tv itd, a nogami wywija i robi tak jakby chciała już pełzać i mega mocno się nimi odpycha tak jakby raczkowanie [emoji28][emoji28]Zobacz załącznik 908238
Słodziak :)
 
cześć Zanko :) u nas jednorazowo między 90 a 120ml :)

A jak przy nowym mleku? tzn wiem, że pewnie jeszcze mieszasz z poprzednim ale jakieś negatywne odczucia? czy raczej na plus?

Trzymam mocno,daj znać po wizycie.

ooo, jak miło :) to trzymam kciuki, córeczka się marzy Wam kolejna czy teraz synio? Tzn, wiem, że najważniejsze by było zdrowe, ale jakieś marzenia w serduchu pewnie są :)

Moje nie :p małżeńskie łóżko to moje królewstwo i meża. Są po prostu sfery w które nie wpuszczam dzieci... może to źle... Ale w sumie nie widzę by czuły się z tym jakoś odrzucone. Mnie pasuje :) Nawet jak zdarzy się, że mąż gdzies na wyjeździe i śpię sama to dzieci mnie w sypialni nie odwiedzaja.

powodzenia :) każda ciąża inna więc wszystko się może zdarzyć :) oby było po waszej myśli :)

Jak tam ćwiczące mamusie? Dajecie rade? Ja coś tam sie staram ćwiczyć, jeszcze lenistwo nie wygrało, choć bardzo próbuje :p
Dziś w końcu, po dwóch miesiącach od porodu mam dostać pierwsze macierzyńkie :) pewnie zaraz połowy nie będzie... Musze dziewczynkom kupić kurteczki na zimę. Może widziałyście w jakiś sklepach jakieś ładne? Chętnie skorzystam z podpowiedzi.
Musze tez ogarnąć młodej ciuchy i wystawić na sprzedaż. Zwłaszcza butków mi sie nagromadziło. Leoś też wyrasta ze swojej garderoby ale rozm 56 miałam ledwo kilka sztuk wiec jeszcze luz. Cieszę sie że tak mało kupiłam tych najmniejszych rozmiarów.
Tzn tak mala pije go mniej czyli tak jakby sie najadala.. ale za to je co 1-2godz, kupki ma geste ale to mozliwe ze przy mieszaniu firm.. brzuszek nie boli ;)
Co do trzeciego dzieciaczka marzy mi sie synek :p ale jesli bylaby corcia mialaby imie Luna ;) :p
 
U mnie mała od urodzenia śpi bez zmian 2 razy się budzi na karmienie czasem tam 3 razy . Na początku po pierwszym karmieniu spala już z nami ostatnio za każdym razem odkładam do kołyski .
Np wczoraj usnęła o 21 to obudziła się o 0.30 zjadła i odrazu usnęła i spala do 5.20 potem znów zjadła i do 8.30 spala.
W ciągu dnia już mniej spi ale to zależy od dnia . Jak coś robię np prasuje czy zmywam obiad czy ciasto to wkładam ją do bujaczka i się patrzy , jak jest najedzona to wszystko można przy niej zrobić
Moja ma bardzo podobny rytm :)
 
reklama
A tak na marginesie, któraś planuje szybko kolejne dziecko?:D:D
Ja stanowczo w ogóle już nie planuje. Dwójką starczy. Raz że obie ciążę zagrożona,leżące, dwa- chce się wyspać. Mąż w delegacji, wstawalam dziś 7 razy. Jak nie jedno to drugie. Córkę karmiłam o 5, przed 6 już wstał syn...Dramat. później ranne ogarnianie wszystkich do przedszkola. Młoda zmęczona i się drze, ona nie płacze, tylko się drze. Syn w przedszkolu zrobił scenę i wil się po podłodze... mam dość...

Ja śpię z córką. Jak będzie miała 8-10 miesięcy to łóżeczko przenoszę do pokoju brata, od piersi też będę tak odstawiac.

Z innej beczki- czy Wasze dzieci np po kąpieli jak krzyczą, to strzelają kupa? Moja jak krzyczy to zawsze mokre baki strzela... Nie wiem czy to normalne czy słabe zwieracze...
I mimo wszystko, miłego dnia:) pozdrawiamy i czekamy na kolejną dawkę kocborowa, jadę z dwójką do lekarza pozniej:D
 

Załączniki

  • 20181016_144553.jpg
    20181016_144553.jpg
    245,7 KB · Wyświetleń: 105
Do góry