reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Moja 8 tygodniu ważyła 6700 tylko z wielką waga startowała.
... ja też jestem w trakcie pierwszej miesiączki no i różowo nie jest [emoji53]. .. moja dzisiaj znowu obudziła się przed 5 na karmienie a przed 21 ostatnie było.
... Spicie razem w łóżku z maluchami?? Bo ja tak i boję się że się przyzwyczai ale u nas tam ładnie śpi i zasypia nie ma u nas lulania ani wozka. W najbliższym czasie będę ją odzwyczajac.
Śpimy razem od 6-7 do 9-10 :) wydaje mi sie, że w łóżeczku nie spał by do tej godziny.
Mój synek możliwe, że też osiągnie taką wagę w 8 tygodniu
 
reklama
Mój w dzień nie śpi[emoji16] dlatego prawie nic nie mogę zrobic jak jestem sama. Za to w nocy mogę się wyspać [emoji16]

A nie potrafi sampoleżeć spokojnie i np rozglądać się albo na karuzelkę patrzeć, czy cokolwiek? W leżaczku albo łóżeczku? Ja tak robię jak po wybudzeniu lekko pozaczepiam malutka i ma dobry humor to rozgląda się i leży grzecznie z 10-20 min to wtedy szybko zaczynam działać i np zmywam, ogarniam pranie itd [emoji16][emoji28]
 
Ja myśle, ze im szybciej tym lepiej, bo później będzie coraz trudniej. U nas zalezy od nocy, ale zwykle pierwszy sen ma długi średnio 4-6h, a później już co 1,5-2h. Wiec ja prawie zawsze idę już z nią spac tak wcześnie :p chyba ze uda mi się drzemnac w ciągu dnia jak spi, ale ostatnio nie było na to czasu.
Poczytajcie o spaniu z dzieckiem, najlepszy moment na odzwyczajenie to między 10 a 16 miesiącem według poradników. Czy to prawda nie wiem. Nasza córka ma 5 lat a nawet teraz czasem nie codziennie przychodzi do nas spać ale nam to nie przeszkadza :)
 
A tak na marginesie, któraś planuje szybko kolejne dziecko?:D:D

Hahaha raczej nie, ale to ze względów ekonomicznych[emoji28] jest sentyment i wzruszenie gdy myśle o czasie ciąży i porodzie, wszystko pięknie i mega się wzruszam i jak patrzę na zdjęcia jaka ona była malutka świeżynka te 10 tyg temu to aż ciepło na serduchu. Ale jednak trzeba mieć odpowiednie warunki, tzn mamy teraz malutkie mieszanko i na nas 3+ pies jest idealnie, ale planujemy za 3 lata coś kupić jakiś dom i wtedy na pewno rodzeństwo będzie :) najlepiej by było bliźniaki za jednym razem i będzie wymarzona trójeczka :) a w sumie mamy do tego predyspozycje genetyczne od strony Bartka rodziny to może by się poszczęściło [emoji23] ale to mówię, musi być metraż odpowiedni. I tez chce żeby właśnie odstęp pomiędzy nimi był minimum te 3 lata, a wliczając ciąże to akurat tak Kornelia będzie już duża panna 4 lata i w miarę samodzielna i będzie już więcej rozumiała [emoji5]
 
Woo ale duże te wasze dzieciaczki [emoji1376][emoji1376] moja dziś będzie ważona, ma dziś prawie 11 tygodni także zobaczymy, w prawie 7 tygodniu miała 4220 g, minął niecały miesiąc to mam nadzieje, ze prawidłowo przybrała, ale na rękach jak ją mam to już czuje, że ciężka także oby te 0,5 kg poszło do przodu :)
Pół kg to chyba nie zbyt dużo w miesiac. Ja mam nadzieje, ze moja przybrała więcej niż ostatnio, a wychodziło 17,5g na dzień.
 
Idę dzisiaj na kolejną kontrolę do ginekologa, trzymajcie kciuki żeby mnie nie czekał szpital tylko żeby się okazało że się samo wszytko oczyściło. Od rana mam stresa:((

Trzymamy kciuki [emoji110][emoji110][emoji110][emoji110] będzie dobrze, nie stresuj się [emoji5]

Ja ostatnio doszłam do wniosku, że jak rok temu tego 12 października miałam ten zabieg po tamtej ciąży bliźniaczej, która niestety straciliśmy to później ktoś nad nami czuwał, skoro tak jakoś koniec października/początek listopada zaszłam znowu w ciąże, najważniejsze, że to wszystko się udało. Bo tyle się słyszy teraz przykrości o właśnie różnych przebojach z ciąża, później porodem i jakieś powikłania. A wczoraj czyli 16 październik minęło 40 lat odkąd pierwszy Polak czyli Jan Paweł II został wybrany na papieża. Może przypadek może nie, ale uświadomiłam sobie, że ktoś nad nami na pewno czuwał, że tak szybko dał nam następna szanse i nagrodę [emoji173]️
 
reklama
Do góry