reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

@Avalia to podobnie jak u nas tylko częściej 120 i widzę że wszystko już wypija i by piła jeszcze gdyby nie było echa [emoji23][emoji23]
Ale 120 to jakoś dużo? Ostatnio przeszliśmy na mm i wyczytałam, że na dobę dziecko powinno zjeść mniej więcej wg takiego kalkulatora: waga w kg x 140. Czyli jeśli mój waży jakieś 6,5kg to powinien zjeść 910ml. On zjada mniej, bliżej 700-800.
 
reklama
cześć Zanko :) u nas jednorazowo między 90 a 120ml :)

A jak przy nowym mleku? tzn wiem, że pewnie jeszcze mieszasz z poprzednim ale jakieś negatywne odczucia? czy raczej na plus?

Trzymam mocno,daj znać po wizycie.

ooo, jak miło :) to trzymam kciuki, córeczka się marzy Wam kolejna czy teraz synio? Tzn, wiem, że najważniejsze by było zdrowe, ale jakieś marzenia w serduchu pewnie są :)

Moje nie [emoji14] małżeńskie łóżko to moje królewstwo i meża. Są po prostu sfery w które nie wpuszczam dzieci... może to źle... Ale w sumie nie widzę by czuły się z tym jakoś odrzucone. Mnie pasuje :) Nawet jak zdarzy się, że mąż gdzies na wyjeździe i śpię sama to dzieci mnie w sypialni nie odwiedzaja.

powodzenia :) każda ciąża inna więc wszystko się może zdarzyć :) oby było po waszej myśli :)

Jak tam ćwiczące mamusie? Dajecie rade? Ja coś tam sie staram ćwiczyć, jeszcze lenistwo nie wygrało, choć bardzo próbuje [emoji14]
Dziś w końcu, po dwóch miesiącach od porodu mam dostać pierwsze macierzyńkie :) pewnie zaraz połowy nie będzie... Musze dziewczynkom kupić kurteczki na zimę. Może widziałyście w jakiś sklepach jakieś ładne? Chętnie skorzystam z podpowiedzi.
Musze tez ogarnąć młodej ciuchy i wystawić na sprzedaż. Zwłaszcza butków mi sie nagromadziło. Leoś też wyrasta ze swojej garderoby ale rozm 56 miałam ledwo kilka sztuk wiec jeszcze luz. Cieszę sie że tak mało kupiłam tych najmniejszych rozmiarów.
Właśnie miałam pytać- ile się czeka na macierzyński? Planuję coś tam na necie pozamawiać i tak czekam z niecierpliwością :D
 
Tzn tak mala pije go mniej czyli tak jakby sie najadala.. ale za to je co 1-2godz, kupki ma geste ale to mozliwe ze przy mieszaniu firm.. brzuszek nie boli ;)
Co do trzeciego dzieciaczka marzy mi sie synek :p ale jesli bylaby corcia mialaby imie Luna ;) :p
Luna... :) jak oryginalnie :) jakby Leoś był dziewczynką byłby Lilianką :)
 
Pół kg to chyba nie zbyt dużo w miesiac. Ja mam nadzieje, ze moja przybrała więcej niż ostatnio, a wychodziło 17,5g na dzień.

Każde dziecko przybiera różnie i w rożnym tempie ;) jeśli będzie miała już z 4,220 g na ponad 4,7 kg to chyba dobrze. Lekarz zreszta sam określi czy to prawidłowo czy nie :) dziewczynki chyba nie musza mieć 1,5 kg w miesiąc wiadomo, są wytyczone jakieś tam normy, ale tak jak mówiłam czasami dziecko w miesiąc przybierze 0,5 kg a później w 2 tygodnia nagle kg. Także nie ma reguły. Nie będę się martwić na zapas. Jeśli przybiera to dobrze. Ważyła 6 sierpnia 2860 g, jakby po 10 tygodniach od wyjścia ze szpitala miała 2 kg więcej to jest moim zdaniem w porządku. Jest po prostu drobna po mnie. Ja niska 157 i przed ciąża z 47 kg także czego tutaj oczekiwać skoro mama drobna to dzieć nie będzie kluseczka [emoji16]
 
A macie patent aby dłużej spala w dzień. Moja właśnie się często budzi i musze znowu ja uspic klepie ją zawsze po dupce bo tak lubi. Chyba ze to taki egzemplarz [emoji16]
Nie :p jak się uda to uspie , sprawdzam rączka czy śpi. Jak opada luźno to odkładam , czasem śpi 10 minut a czasem godzinę. Właśnie ja uspilam i śpi w najlepsze :)
1539766885361547978777.jpg
 

Załączniki

  • 1539766885361547978777.jpg
    1539766885361547978777.jpg
    1,9 MB · Wyświetleń: 393
reklama
Brawo :) fajnie, że tak wam ładnie śpią. U mnie rekord to raz był 6 h i to dawno temu hah teraz ma młoda skok chyba, bo często się budzi w nocy od paru dni, inaczej niż te 2 razy jak miała w zwyczaju. Ja o dziwo jestem w szoku, bo przyznam, ze z zapominalstwa nieczęsto dawałam malutka na brzuszek żeby ćwiczyła te leżenie i podnoszenie główki itd a ona i tak od przedwczoraj jak ją daje na brzuch to trzyma dosyć długo główkę tak wysoko i widze różnice w zachowaniu na brzuszku, bo nie meczy się aż tak, nie płacze i nie rezygnuje po 2-3 min tylko podnosi ciekawa głowę i się rozgląda na tv itd, a nogami wywija i robi tak jakby chciała już pełzać i mega mocno się nimi odpycha tak jakby raczkowanie [emoji28][emoji28]Zobacz załącznik 908238
Słodka ❤️
 
Do góry