reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Mamusie ale piszecie cieżko nadrobić chwile zaległości [emoji6] nie wiem czy to pytanie juz było ale bardzo mnie nurtuje co bierzecie do szpitala dla dzidziusia łącznie z jakimi rozmiarami ciuszki? Jestem zielona w tym a chciałabym sie chociaż psychicznie przygotować, zwłaszcza ze nie mam jeszcze ani jednego ubranka i jestem przed zakupem wszystkiego [emoji849]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Pobierz aplikację "wyprawka dla noworodka", i tam edytuj te listy wobec swoich wymagań, ja tak robię, bo zauważyłam, że każdy bierze coś innego, i mało kto w sumie podaje całą wyprawkę. Z resztą dużo zależy też od szpitala. Ja na przykład dla maleństwa ubranek żadnych nie biorę, tylko pieluchy musimy mieć i środki do higieny. A od siebie dodatkowo wezmę tylko rożek.

9.08.18r. [emoji173]️
f2w3flw1cbdbspns.png
 
reklama
Tak, słyszałam coś o przodującym łożysku i wiem że to co innego niż łożysko z przodu. Ale dziwczyny użyły określenia że mają łożysko z przodu więc przyjęłam że to nie chodzi o przodujące ;)
W kazdym razie łożysko na przedniej ścianie macicy, z przodu jest ok ;)
O dokładnie, tak samo to wszystko zrozumiałam.

9.08.18r. [emoji173]️
f2w3flw1cbdbspns.png
 
20.03 ja będę mieć 20t+5d, więc wydaje mi się, że ok, bo połówkowe robi się do 22 tygodnia :) nie widzę i nie pamiętam kiedy ty masz termin, ale jakoś podobnie jesteś?

p19u43r85mf3dc6h.png
Termin z usg na koniec lipca 27 , a z miesiaczki 3 sierpień. Będę miała 20.4 tc, wiele dziewczyn z pozniejszym terminem ma to badanie duzo wczesniej . Ale jak do 22 tc jest czas to ok :happy2:
Jie widac mojego suwaczka!? Ja widze jak w bok przekręcę telefon :)
 
Ja kupuje karuzele do łóżeczka z projektorem, myśle ze to wystarczy
Ja bardziej myślę o tych lampach jak o czymś dla siebie, nie typowo dla maleństwa, by wstając w nocy nie musieć błądzić po ciemku w poszukiwaniu pieluchy czy smoczka, który spadł gdzieś na ziemię.

9.08.18r. [emoji173]️
f2w3flw1cbdbspns.png
 
Ja tez mam luxmeda z pracy ale darowałam sobie jakiekolwiek wyższe pakiety bo nie chodzę do lekarza wiec mi to było zbędne :) a co do wyprawki to my już ja pomału tworzymy, żeby później mieć spokój i w miarę rozkładamy to na miesiące żeby nie bolało po kieszeni :D pod koniec będziemy dokupywać to o czym zapomnieliśmy- myśle ze i tak jest tego sporo, teraz odbieramy wózek i kupię ciuszki, oczywiście jak się bobas pokaże, jak nie to ciuszki odstawię za 4 tyg a teraz kupię smoczki, butelki, pieluchy i akcesoria do pielęgnacji, później jeszcze łóżeczko, pampersy bujaczek, zabawki, wanienka... No do sierpnia powinnismy wszystko skompletować :D tego jest naprawdę dużo zwłaszcza jak się zaczyna od pierwszego dziecka
 
Ale pozno masz kolejna wizyte.. Nie chcialabym tyle czekac.. Juz ostatnio mialam 5 tygodni przerwy miedzy wizytami bo moj lekarz mial urlop i zdecydowanie mnie sie to nie podobalo..
Jak dla mnie mogły by być nawet i co trzy miesiące. Nie mam jakiegoś parcia na chodzenie tam. Brzuszek ładnie rośnie, maluch nie ma żadnych nieprawidłowości, ja też na nic nie choruję, a wizyty tam to tylko niepotrzebny stres (syndrom białego fartucha :p).

9.08.18r. [emoji173]️
f2w3flw1cbdbspns.png
 
@kiiinia91 masz rację z tym rozkładaniem zakupów, bo tyle hajsu na to wszystko trzeba, że szok!!
My póki co będziemy zaczynać remont mieszkania :D więc o całej wyprawce będę myślała bliżej wakacji :) ale już myślimy o pokoju dla Bąbla i wstępną koncepcję mamy :)

@miloscwczasachpopkultury ja miałam takie lub przynajmniej podobne fotele w swoim pokoju w domu rodzinnym. Kupiłam je, bo były w miarę małe i wydawały się na początku wygodne. Jednak po dłuższym siedzeniu było na nich bardzo niewygodnie. Do karmienia nie wzięłabym go nigdy :p
 
Mamy podobne podejście :) Ja co prawda teraz przy zmienie lekarza mam przerwę między wizytami 6 tygodni, ale dostałam skierowanie na badania, więc się skontroluję w między czasie, a na połówkowe już pójdę ze skierowaniem od nowego lekarza :) akurat wizytę mam w 20.3 tc.
 
@karolka22 współczuję...Masz kontakt z kotami?

@karkula309 też mam luteinę dopochwową. Duphaston lekarz kazał mi odstawić w 13 tygodniu[emoji4] Od tamtej pory biorę tylko luteinę, magnez, Wit.k i D3 (4000jedn) i witaminy dla kobiet w ciąży[emoji4]

@ciichosza też bardziej myślę o takich lampkach dla siebie[emoji23] Pojadę do ikei i coś kupię. Ostatnio nawet znajomi mieli fajny patent. Z racji tego, że śpią z bliźniakami w pokoju, lampki takie zwykłe dali pod łóżeczka. I nikogo w nocy nie oślepia, a wszystko widać[emoji4]



16uds65gk16dflk6.png
 
reklama
Do góry