reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Myślę, że noworodka warto ubrać na długi rękaw body i półśpiochy albo cienki pajacyk nawet jak będzie gorąco ale nie jestem pewna. Moje dzieci są ze stycznia i maja więc nie wiem;)

Mój Kuba urodził się w czerwcu i i tak przez pierwszy miesiąc był w długim rękawku i śpioszkach, dopiero w lipcu, jak miał miesiąc (wyszedł też wtedy ze szpitala, ale to inna historyja) to przerzuciłam go na bodziaki z krótkim rękawkiem, no i był bez czapeczki, ale wtedy pamiętam był upał i to pani z apteki mi podpowiedziała, żeby ściągnąć (rety, ile ja aptek zleciałam w poszukiwaniu worków stomijnych dla Kuby). Jak sobie przypomnę jak go ubrałam na pierwszy spacer, to padam ze śmiechu do dzisiaj, książkowy błąd młodej mamy (miałam wtedy 20lat) :D Body, śpioszki, pajacy, w beciku i pod kocykiem, jakich on mi potówek dostał.... biedulek.
Jasio za to hardcore, urodzony w lutym, z musu musiałam łazić z nim po lekarzach, no to w wózek, folię na deszcz, dziecko w a la namiociku i heja na dwór, trzy tygodnie miał jak na spacery już chodził, takie po 30 minut. No i luty nie był wtedy taki mroźny.

Rety! Kocyk! Tak czytam wcześniejsze posty i ja na śmierć i na amen zapomniałam o kocykach. Wyprawkę do szpitala już mam wyszukaną, ale kupować zacznę po badaniach połówkowych.

A te lampki, co widziałam w cytacie, super sprawa, Jasio sobie zażyczył za to takie świecące w ciemności, nad łóżko :)
 
reklama
Ja też mam co ok. 4 tygodnie. Teraz następną wizytę u mojego gina mam 29.03 ;) ale akurat fajnie się złożyło, bo 20.03 idę na połówkowe, więc teraz będę widzieć dzidzię po 2 tygodniach i później po 9 dniach znowu :)

Gratuluję wszystkim dziewczynom, które dzisiaj miały też wizytę. Ale nie wszystkie napisałyście co tam słychać u waszych dzidziulków ? :)

p19u43r85mf3dc6h.png
Też mam połówkowe 20.03, chyba troche pozno to badanie mamy, bo z tego co widze ciaze jedne z najstarszych ...

Wizyty mam co 4 tygodnie ,przy ciąży wysokiego ryzyka, ale juz raz widzialam sie z lekarka w szpitalu po dwóch tygodniach od wizyty. Wystarczyl sms i kazała przyjechać odrazu na swój dyzur.
 
Ja też chodzę wlasnje do luxmedu z tą różnicą że nawet za badania prenatalne nie płacę.. o dziwo :) a mogę wiedzieć ile płacisz za taki pakiecik ? :)


Jak czytam te wasze posty ze już kupujecie rzeczy dla bobasa, jakieś skarpeteczki, ubranka butelki to ja ładnie jestem z tyłu :O ale na razie się wstrzymam ze wszystkim. Pewnie do czerwca. Tym bardziej że i tak nie mogę sobie pozwolić na długie spacery po sklepach więc pewnie skończy się w sklepie internetowym ;)
Ja nic nie mam narazie i nie chce sie śpieszyc, tak mysle, ze koniec maja bede działac i to wystarczy :blink:
 
Też mam połówkowe 20.03, chyba troche pozno to badanie mamy, bo z tego co widze ciaze jedne z najstarszych ...

Wizyty mam co 4 tygodnie ,przy ciąży wysokiego ryzyka, ale juz raz widzialam sie z lekarka w szpitalu po dwóch tygodniach od wizyty. Wystarczyl sms i kazała przyjechać odrazu na swój dyzur.

Wydaje mi się że to dobry termin właśnie :) ja idę 28 marca.
Czytałam ostatnio na blogu mamaginekolog że badanie połówkowe najlepiej wykonać " najlepszy okres jest pomiędzy skończonym 20 tygodniem (20+0), a jeszcze nie skończonym 22 tygodniem (21+6). Wynika to z kilku kwestii – jedna to wielkość dziecka, a druga to kwestia prawna."
Ja się dostosowałam do jej rad :) pomimo tego że najchętniej poszłabym już za parę dni :D
 
Ja też chodzę wlasnje do luxmedu z tą różnicą że nawet za badania prenatalne nie płacę.. o dziwo :) a mogę wiedzieć ile płacisz za taki pakiecik ? :)


Jak czytam te wasze posty ze już kupujecie rzeczy dla bobasa, jakieś skarpeteczki, ubranka butelki to ja ładnie jestem z tyłu :O ale na razie się wstrzymam ze wszystkim. Pewnie do czerwca. Tym bardziej że i tak nie mogę sobie pozwolić na długie spacery po sklepach więc pewnie skończy się w sklepie internetowym ;)
To pewnie zależy od pakietu i miasta, bo wydaje mi się (ale pewna nie jestem), że w Katowicach w lux medzie w ogóle nie wykonują badań prenatalnych.
U mnie płaci firma, a ja dopłacam miesięcznie jakieś 8 zł :D a ty?

p19u43r85mf3dc6h.png
 
To pewnie zależy od pakietu i miasta, bo wydaje mi się (ale pewna nie jestem), że w Katowicach w lux medzie w ogóle nie wykonują badań prenatalnych.
U mnie płaci firma, a ja dopłacam miesięcznie jakieś 8 zł :D a ty?

p19u43r85mf3dc6h.png
O rajciu :D no to ja płace 60 zł :D zależy ile firma dopłaca i jaki pakiet. Ja przyznam że odkąd mam abonament to do lekarzy na NFZ praktycznie nie chodzę :) wiesz o tym że jeśli masz jakąś usługę w pakiecie a nie ma możliwości zrealizowania jej w twoim mieście to oni Ci zwracają kasę za to jeśli im przyniesiesz fakturę ? Wiesz chodzi mi o to że jeśli np miałabyś w pakiecie prenatalne i skierowanie a nie ma ich w Katowicach to mogłabyś zrobić gdzie indziej a Luxmed oddałby ci kasę. Bynajmniej tak jest u mnie, warto się dowiedzieć i korzystać :) ja takich informacji zawsze szukam na infolini. Jewt chyba najbardziej kompetentnie
 
1520281003-3785403ff02e109f-aaaaaa.jpeg
1520281008-2c98675657b40037-aaaaaa.jpeg


Zmieniając trochę temat ja przeglądam na Internecie jakieś fotele do pokoiku małej żebym miała na czym siedzieć, karmić, utulić do snu itd. Jak patrzę na niektóre strony to ceny są zawrotne, na Allegro znalazlam coś w tym stylu, są różne kolory tkanin i na zamówienie można sobie wybrać. Ale zastanawiam się czy będzie to odpowiedni fotel, czy spełni swoją najważniejszą funkcje.

Jeśli chodzi o wymiary to jest świetny, bo nie zajmuje dużo miejsca, a ten pokoik, który będziemy robić dla dzidziusia to nie jest zbyt duży, wiec wszystko trzeba z głową poszukać.



oar8flw1mdp5ujvp.png
Moim zdaniem wygląda na strasznie nie wygodny. :(

9.08.18r. [emoji173]️
f2w3flw1cbdbspns.png
 
Też mam połówkowe 20.03, chyba troche pozno to badanie mamy, bo z tego co widze ciaze jedne z najstarszych ...

Wizyty mam co 4 tygodnie ,przy ciąży wysokiego ryzyka, ale juz raz widzialam sie z lekarka w szpitalu po dwóch tygodniach od wizyty. Wystarczyl sms i kazała przyjechać odrazu na swój dyzur.
20.03 ja będę mieć 20t+5d, więc wydaje mi się, że ok, bo połówkowe robi się do 22 tygodnia :) nie widzę i nie pamiętam kiedy ty masz termin, ale jakoś podobnie jesteś?

p19u43r85mf3dc6h.png
 
reklama
Do góry