reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Ja tez dostalam reklamowke ubranek od siostry wiec narazie nic nie kupuje [emoji5] dziewczyny a ktoras z was tez tak ma, ze dziecko ma wieksza glowke niz norma na dany tc? Zaczynam sie zastanawiac czy taka rozbieznosc 2tygodniowa to zle czy cos sie jeszcze zmieni

U mnie wielkość głòwki jak w terminie ale szerokość już ponad tydzień starsza za to kość udowa tydzień młodsza. Obok na USG są normy koło wymiaru. Mieści się w normach. Ja jestem 28w5d a norma wypisana obok wyniku dla wielkości główki waha się od 25w6d a 31w4d czyli w normie jakby mogła być większa od ciąży o 2 tygodnie i 6 dni. U mnie nie jest w normie szerokość główki dzielona na długość kości udowej i tak było od początku. Rozmawiałam o tym już z 2 lekarzami w tym z jednym od badań genetycznych. Oboje zapewnili że to tylko geny. Mamy oboje z mężem po 170 nasi rodzice też nie mega wysocy. Jak ostatnio po raz któryś spytałam o to swojego gina spytał mnie jakie miałam wymiary po porodzie. Powiedziałam 3750 i 45cm zaśmiał się i spytał jak uważam czy przy tak krótkim ciele i całkiem sporej wadze i zapewne krótkich nóżkach miałam odpowiednią długość kości udowej do głowy A mąż ponad 60cm i tylko 2600 i czy jak myślę czy nie nie miał zupełnie na odwrót czyli za małej głowy do kości udowej. Ten wymiar mówi nam że mały jak nie zmieni tempa wzrostu będzie krótkim pulchniaczek
 
reklama
U mnie cały czas główka większą o tydz-dwa a kość udowa krótsza o dwa tygodnie. Na glowke lekarz nigdy nie zwrócił uwagi natomiast ta krótsza kość go zaniepokoiła. Dlatego konsultowałam to u innego lekarza. Mnie w ogóle te rozbieżności martwią. Z drugiej strony to są jakieś milimetry ...i niekoniecznie świadczą o tym jakie duze będzie dziecko w przyszłości. Ja byłam najdłuższa z moich siostr-60 cm a teraz jestem najniższa
 
Witam się po bardzo długim czasie [emoji6] byłam tu z Wami na samym początku. Za pewne nikt mnie już nie kojarzy. Z racji przeprowadzki i różnych sytuacji zniknęłam i potem bardzo ciężko mi było wrócić. A więc dalej jestem w ciąży - czekamy na synka. Termin z OM - 4.08. Jestem na zakazie pracy od 17.01.z racji cukrzycy ciążowej i nadciśnienie - taki mój urok w ciąży. Jest to moja 3cia ciąża - mam syna, Tymona już prawie 6 latka i córkę Ninę - 4 lata. Mieszkamy w Niemczech.
W środę mam kolejną wizytę, więc dowiem się więcej co z Małym. Przygotowania małe już postąpiły. Wczoraj odebrałam wózek i wyprałam część ubranek. Także pomału, pomału zaczyna się ostatni etap [emoji4]
Pozdrawiam Was i mam nadzieję, że przyjmiecie mnie z powrotem [emoji6]

Napisane na SM-N910F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam się po bardzo długim czasie [emoji6] byłam tu z Wami na samym początku. Za pewne nikt mnie już nie kojarzy. Z racji przeprowadzki i różnych sytuacji zniknęłam i potem bardzo ciężko mi było wrócić. A więc dalej jestem w ciąży - czekamy na synka. Termin z OM - 4.08. Jestem na zakazie pracy od 17.01.z racji cukrzycy ciążowej i nadciśnienie - taki mój urok w ciąży. Jest to moja 3cia ciąża - mam syna, Tymona już prawie 6 latka i córkę Ninę - 4 lata. Mieszkamy w Niemczech.
W środę mam kolejną wizytę, więc dowiem się więcej co z Małym. Przygotowania małe już postąpiły. Wczoraj odebrałam wózek i wyprałam część ubranek. Także pomału, pomału zaczyna się ostatni etap [emoji4]
Pozdrawiam Was i mam nadzieję, że przyjmiecie mnie z powrotem [emoji6]

Napisane na SM-N910F w aplikacji Forum BabyBoom

Początek sierpnia to już blisko ja mam termin na koniec 26.08 też czekam na swojego synka Filipa mam już córkę 9 lat
 
Na mnie sie maly chyba obrazil po wczorajszej wizycie [emoji23] lekarz pyta czy czuje ruchy dziecka, a ja ze tak tylko to moje dziecko takie troche leniwe [emoji23] tak mnie zaczal w nocy kopac i sie wiercic, a dzisiaj ciag dalszy chyba wgl nie spi [emoji23] dziure mi w brzuchu zrobi, nawet sobie wyobrazilam jak taka noga mi z brzucha wystaje [emoji23][emoji23][emoji23]

 
Heh, było się nie skarżyć U mnie wczoraj chyba była przeprowadzka znowu główka w dòł bo takie rewolucje były że cały brzuch latał ale u mojego synka to nie znaczy że tak zostanie już 2 razy był tak umiejscowiony a potem zmienił.
 
I jak całe życie nie cierpiałam mlecznych rzeczy to teraz wcinam ser i zapijam mlekiem co prawda bez laktozy ale ostatnio wypiłam szklankę mleka może w podstawòwce.
 
Vercia,przyznaj ze to jest cudowne! Uwielbiam kopniaki i delektuje sie nimi bo wiem ze to moja druga i ostatnia ciąża wiec zachlannie zapamiętuje ten cud natury ❤

Kamila, mojego synka tez podejrzewać o fikolki bo inaczej czuje ruchy gdy jest ułożony główka w dol a inaczej gdy siedzi po turecku. Ja w ciąży zjadał tony warzyw i owoców. 3/4 mojego menu to warzywa, owoce, surówki. Wczesniej wolalam słodycze :p

Asinka witaj :)
 
Cudowne [emoji7] czasami bolesne ale cudowne, maly karateka [emoji173][emoji23] ja sie zajadam owocami ostatnio nektarynki i arbuz mniam [emoji2] dziewczyny a jecie ser plesniowy? Taki ten bree bez tego zielonego w srodku, wiem ze nie powinno sie jesc, ale troche tego zwyklego bree moze mi sie zaszkodzi?

 
reklama
Cudowne [emoji7] czasami bolesne ale cudowne, maly karateka [emoji173][emoji23] ja sie zajadam owocami ostatnio nektarynki i arbuz mniam [emoji2] dziewczyny a jecie ser plesniowy? Taki ten bree bez tego zielonego w srodku, wiem ze nie powinno sie jesc, ale troche tego zwyklego bree moze mi sie zaszkodzi?

Jak zjesz trochę, to się nic nie stanie. Ciąża to specjalny stan [emoji4] a kopniaki są super. Mój starszak czeka na nie i rozmawia wtedy z bratem, żeby mamy tak mocno nie kopał [emoji7][emoji7]
 
Do góry