reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Dziewczyny, a kiedy pakujecie torbę do szpitala?? :) Ostatnio koleżanka powiedziała żebym już zaczęła o tym myśleć, bo ją złapało w 32 tygodniu i urodziła wcześniaka ;) Ale nie wiem czy jest sens aż tak wcześnie pakować torbę?? :)
 
reklama
Dziewczyny, a kiedy pakujecie torbę do szpitala?? :) Ostatnio koleżanka powiedziała żebym już zaczęła o tym myśleć, bo ją złapało w 32 tygodniu i urodziła wcześniaka ;) Ale nie wiem czy jest sens aż tak wcześnie pakować torbę?? :)


Ja mam częściowo spakowana i na półce w szafie na której stoi torba zbieram już sobie rzeczy poporodowe do szpitala. Miałam przygodę 1 dniową w szpitalu. Okazało się fałszywy alarm skurcze przepowiadające plus nieświeża pizza ale mnie tak ścisnęło w nocy że myślałam że rodzę i pakowanie do szpitala to był jeden wielki chaos. Wylądowałam w nocy w szpitalu a tam nawet nie ma papieru w WC nie wzięłam wody a pić się chciało ale pożyczyłam papier i butelkę wody od dziewczyny z sali i rano oddałam. Nawet zębów rano nie umyłam bo w stresie wzięłam szczotkę do zębów còrki. Od tej pory mam torbę spakowana dla siebie może nie do porodu ale już też obok torby pojawiły się wkłady poporodowe majtki jednorazowe wkładki no i nieszczęsny papier i szczoteczka pasta mydło ręcznik i ubrania szpitalne plus kapciuchy. Mam nadzieję że skorzystam dopiero za 10 tygodni ale nie chciałabym powtórki w pakowania w strachu.
 
@aneczqa to ciesze sie ze wszystko u małego dobrze :) moze moj rzeczywiście bedzie taki spokojny :)
A co do torby to ja zaczne pakowac pod koniec lipca, chyba ze np lekarz mi powie ze juz szyjka sie skraca i cos sie moze swiecic wczesniej, ale mysle ze miesiac czasu przed planowanym terminem powinien wystarczyc :) zawsze moge wykorzystac meza, zeby cos dowiozl [emoji14]

 
Dziękuje dziewczyny :)
Ja uważam tak jak Kamila, ze niekoniecznie do porodu ale żeby mieć uszykowane rzeczy na wypadek jakiejś nagłej sytuacji, gdyby okazało się ze trzeba na kilka dni się położyć do szpitala. Także mam w jednym miejscu koszule, szlafrok, klapki, jakieś podstawowe kosmetyki a tuz obok podkłady poporodowe i zaczynam juz gromadzić takie okoloporodowe rzeczy. Oby się przydały dopiero za dwa miesiące :)
 
Hejo ja po wizycie u gina. Zmienił USG na najnowsze i według nowego Filip nie jest tak duży jak się zapowiadało i nie jest starszy 2 tygodnie według USG z nowego wyszło że mam identyczny termin jak z miesiączki czyli 26 sierpnia. Waży na nowym 1320g i przez tydzień przekoziołkował z ułożenia głòwką na pośladkowe i zrobił tak już 2 razy. Rozmawialiśmy o porodzie i mówił że ma jeszcze około 3 tygodni na zmianę pozycji. Nie biorę do głowy bo już 2razy leżał główka w dòł poprostu lubi sobie fikać Wczoraj dzwoniła położna mega miła i jak dobrze pójdzie będziemy razem rodzić. Jeżeli jednak Filip postanowi nie zmieniać ułożenia Gin obiecał że osobiście wypoczęty po urlopie mnie potnie
 
Kamila, no proszę jaki ideał z Twojego synka, terminy sie pokrywaja, super :) I jaki z niego kreciolek ze ciągle przewraca się żeby posiedzieć po turecku :) Mój w poniedziałek był pierwszy raz od dawna odwrócony glowkowo ale od wczoraj znowu czuje ruchy tylko bardzo nisko więc zastanawiam się czy znowu nie przekoziołkował jak Twój Filip ;) No ale niech fikaja póki maja czas i odwroca się jak przyjdzie pora :)
Miłego dnia dziewczyny :)
 
Hej :) ja dzisiaj po wizycie :) matko ale kobiet w ciazy jakas plaga normalnie, lekarz juz godzine przed planowanym dyzurem zaczyna bo tyle ciezarnych [emoji50] 29+1 tc maly ma 1350 kg, chociaz plci mi dzisiaj nie sprawdzal [emoji16] moze jestem nienormalna ale moja intuicja mi dalej nie daje spokoju ze to dziewczynka... no ale nic glowka mowil ze duza bo z jego tam parametrow wychodzi na 31 tc, a znowu kosci udowe wychodza na 28tc czyli tydzien do tylu, ale usredniajac to wszystko to jest ok, kolejny termin za miesiac, bo on potem ma urlop [emoji14] no i dzidzia caly czas glowka w dol [emoji5]

 
Vercia, zgadza się ze jest dużo ciężarnych :)
Moje dwie najbliższe sąsiadki tez w ciąży. Mam nadzieje ze chociaż jeden będzie chłopiec żeby mój Mały miał kumpla :biggrin2:
U mnie płeć potwierdzona 5 razy. Nie wyobrazam sobie ze mogłoby sie cos zmieni i być inaczej!
Kamila, ostatnio dostalam tyle ubranek do Małego ze aż mi zal ze nie będę kupowac ;))
Oczywiście cieszę się z nich :)
 
reklama
Ja tez dostalam reklamowke ubranek od siostry wiec narazie nic nie kupuje [emoji5] dziewczyny a ktoras z was tez tak ma, ze dziecko ma wieksza glowke niz norma na dany tc? Zaczynam sie zastanawiac czy taka rozbieznosc 2tygodniowa to zle czy cos sie jeszcze zmieni

 
Do góry