reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

Witam się i ja serdecznie. Mały w końcu zasnął na drugą drzemkę. Walczyłam z nim długo aż padł przy butli. Czy wasze dzieciaczki śpią codziennie o tej samej porze?Mo rano spi od 9 do 11 ale po południu nie ma reguły. Śpią już wasze maluchy na poduszeczkach?
 
reklama
Witam się i ja serdecznie. Mały w końcu zasnął na drugą drzemkę. Walczyłam z nim długo aż padł przy butli. Czy wasze dzieciaczki śpią codziennie o tej samej porze?Mo rano spi od 9 do 11 ale po południu nie ma reguły. Śpią już wasze maluchy na poduszeczkach?
Witaj mama 80!
Moja w dzień ma raczej stałe pory drzemek. Rano około 9-11 i popołudniu o 15-16.

Poduszkę mamy taką cienka specjalną dla małych niemowlaków.

JJ, mnie przy Kubie zanikł pokarm w prawej piersi, no i samoistnie zaprzestałam karmić z dnia na dzień. Nawet się nie domagał synek cycania.
Teraz też pomału zanika mi pokarm w prawej, ale będę miała o tyle trudniej, że mała lubi sobie ostatnio pomlaskać dla uspokojenia.

Będzie trudno, no ale kiedyś to muszę zrobić.
 
Ostatnia edycja:
Chciałabym kupic małemu jakąś fajną zabawkę. Możecie coś zaproponować. Może jakies klocki? Macie cos fajnego???Pozdrawiam

Polecam te same klocki o któych pisała Nikos :tak:

Ohoho, ile tu nowych twarzy ;-) Albo tak dawno mnie tu nie było heh

Chyba dawno Cię tu nie było ;-) więc i ja się przywitam :-) napisz-jak Dominiś?


Ja to nawet nie myślę jak przejdę na butlę i czy to wogule wykonalne...mała nie umie (nie chce?) pić z butli,kaszka odpada a przy cycku zasypia więc sposób JJ też odpada...:no: najchętniej karmiłabym dalej jak karmię ale od sierpnia mała idzie do norweskiego przedszkola i poza faktem że dziecko na piersi nie powinno być to wypadałoby żeby jadło cokolwiek "poza"....
Nasze karmienia samodzielne z rezultatem w kratkę,kaszek nie chce,już wiem że nie lubi,bynajmniej tych co próbowałam,jedyne co podziubie to 8 zbóż z Nestle,nie próbowałam Sinlac,piszecie że Wasze maluchy lubią,może spróbuję?
Za to bardzo lubi brokuły,rozgotowane mięsko z ziemnaczkami,zaczęłam jej dawać do rączki takie ugotowane warzywka o których pisała Flower :tak: nie je tego jakoś specjalnie dużo ale grunt że wogule przejawia zainteresowanie...mam nadzieję ze małymi kroczkami dojdziemy wreszcie to przyzwoitych porcji.

Mam pytanie,jakie obwody główki mają Wasze maluszki? Laura ma dopiero 42cm,mam problem z ładną czapeczką na wiosnę :sorry2:
 
Jagienka, Natalka ma 43 cm (okolo bo wierciła się jak jej mierzyłam :D )

witam wieczorową porą. Natalka dzis bryka jak szalona, ma tone energii - walczy właśnie kolejny kwadrans z podkładką do laptopa (mam w pieski, rózne psie mordki ). właśnie tata ją tankuje - mleko z kaszką;)

napuszczam wody do wanny i idę sie zrelaksować. Ruch w sklepie, ze nie ma kiedy zjeść, ani tym bardziej usiąść. gorączka wielkanocna w pełni ;)

jutro jak wpłynie kasa idziemy jakieś zakupy zrobić, my swiat nie szykujemy, robi to moja mama. ja mam w planach zrobic blok czekoladowy, sałatke i jakieś drobiazgi. może i lepiej ze nie robimy całuych swiat - cienko z kaską ;) jeszcze nie dostałam pierwszej wypłaty, a więc same wiecie ;)

uciekam! kolorowych dla wszystkich!
 
Jagienka, moja ma obwód 43,5 cm i wydaje mi się, że ma bardzo dużą głowę. Także te Wasze 42 cm, to chyba nie tak mało. A Ty jej mierzysz czy w przychodni tyle wymierzyli??

Polecam Nestle Sinlac, mojemu starszakowi bardzo smakowało. Szkoda tylko, że jest sprzedawany w bardzo dużych opakowaniach i jakby Laurze nie zasmakowało to się zmarnuje.
Choć tej kaszki można z powodzeniem dodawać do zupek, to się nie zmarnuje.

Jak Laura Ci tak wcześnie zaśnie, to o której się budzi?? Moja śpi od 20-tej i wstaje o 6 czasem 7.

renatka, ja też nie urządzam "wielkich" Świąt. Przy mojej diecie, to torturą byłoby patrzenie na te wszystkie smakołyki.
Pamiętaj, że jak jest ruch w sklepie to i dniówka szybciej zleci. Gorzej jak nic się nie dzieje, wtedy czas wolno leci.

Jagienka, do sierpnia jeszcze kawał czasu, mała z pewnością przekona się do innego jedzenia niż cycuś. Z drugiej strony to masz chyba bardzo dużo pokarmu skoro mała się tym najada. Moja to już samym cyckiem w życiu by się nie najadła.

Dobrej nocki.
 
hej laseczki
moniek Maja ma rano drzemke tak ok 10.30 ostatnio 3 dzien z rzedu zasypia wlasnie mniej wiecej o tej godz, pozniej w dzien roznie ale przewaznie tak ok 14-15 idzie drzemac
jagienka u nas to samo Maja nie chce w ogole nic z butli, ostatnio wmuszam w nia wode- tzn chce zeby w kocnu zalapala jak sie pije, w swieta zamierzam sciagnac mleko i dac jej zbutli zamiast cyca
nikos moja rozniez ni delaby rady na samym cycu a ja tym bardziej- caly dzien siedzialabym na kanapie z wywalonymi cycami!!!

co do obwodu glowki jutro napisze nie mam juz sily dzis szukac w ksiazeczce

dzis nie mialam pradu od 11 do prawie 18tej!!!! pomylam okna jak mala drzemala i zdrzemnelam sie troszke, oby wieciej takich dni nie bylo nie cirpie takiej ciszy w domu u mnie zawsze musi radyjko chociaz grac
 
Nikos,mierzą jej w przychodni i sama też to robię od czasu jak pediatrze wyszło że główka przez 6 tygodni nic nie urosła a jak ją poprosiłam o jeszcze jeden-dokładniejszy pomiar to było +1,5cm :confused2:

Laura śpi w nocy 12h,od 18.30 do 6.30,czasem 15 minut dłużej lub krócej,raz się obudzi w nocy na cyca ale najczęściej nie.
Ten sinlac chyba kupię,co do cyca to fakt,wszystko wskazuje na to że się najada,moja mama się śmieje że patrząc na małą można mieć wrażenie że mam śmietanę w cyckach zamiast mleka :-D z jednej strony tylko się cieszyć ale z drugiej...jest mały problem...
 
reklama
Nikos ale ci piknie spi w nocy, u nas znow sie popsulo nie wiem czmu, wczesniej spala 7-8 godz ciagiem czasami zdarzylo sie nawet 9-10 a teraz idzie spac i po max 5 godz pobudka dzis 2 razy sie budzila na jedzenie, az dziwne bo przeciez kaszke zjadla cala miseczke, popila cycem ech nie wiem co sie dzieje- ja chce spowrotem swoje dziecko :o(

co do glowki Maja ma 43.5 my zawsze mierzymy u lekarza przy okazji wizyty szczepiennej
 
Do góry