reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

Szuszu przepraszam, że tak napisałam, ale nie chciało mi się wyruszać w poszukiwania wśród tego gąszczu postów, mam nadzieję, że nie jesteś zła:zawstydzona/y:
A te USG będę miała za niecałe 4 tyg... bo terminów wcześniejszych nie ma... tyle ciężarnych...

A czemu miałabym być zła:-)? No co ty...;-)
Tak jak pisałam wydaje mi się, że lekarz niedokładnie pomierzył maluszka.
Nie martw się.
 
reklama
Byłam w szpitalu prywatnym z podpisaną umową z NFZ. No i wszystko co odpłatne to takie fajne, zadbane, nowoczesne. Piękne ściany, łóżka wypasione, dużo miejsca, łazienka osobna. Trzeba dopłacić za znieczulenie, za poród rodzinny za milion rzeczy. A jakbym chciała za free to na takiej sali dużej w zielone płytki, gdzie łóżka te porodowe podzielone są tylko takimi ściankami do połowy wysokości i szerokości pokoju i kilka takich w rzędzie- bez rodzinnego porodu, no chyba że dopłacę, wtedy jakoś odgradzają i jest intymniej. Sale poporodowe całkiem miłe od 1 za 250 zł za dobę do 4 gdzie się leży w pakiecie NFZetowskim. Opieka miła, wszędzie czysto i sympatycznie.
Ogólnie to tylko 1 szpital i moje pierwsze subiektywne wrażenia. Nigdy nie byłam w szpitalu położniczym, nie widziałam tych foteli, nie widziałam tych sal, sprzętu. Jedyne wyobrażenie to takie z filmów, seriali. Mam jeszcze 2 wybrane do obskoczenia, gdzie jeden to mój taki pierwszy na liście- zwiedzałam on line, patrzyłam co mają w ofercie nieodpłatnej no i w teorii niebo a ziemia w porównaniu do dzisiejszego.

Akutan, dzięki za opis i za podjęcie tematu, bo to jest właśnie to, czego obawiam się najbardziej - tej całej szpitalnej beznadziei. Tego wakacyjnego szturmu na oddziały położnicze, z których połowa nie będzie działała - bo urlopy, bo remonty, bo to, bo tamto. Braku możliwości uzyskania znieczulania - bo lekarz nie będzie mógł podejść (albo okaże się że płatnego znieczulenia na życzenie nie można dać - były przecież jakiś czas temu takiej akcje).

Ja zacznę "badanie rynku" od prywatnego szpitala (płaci się za cały "pakiet porodowy"), nie wiem tylko czy to nie błąd, bo obawiam się, że zapoznawanie się w kolejnych krokach z warunkami NFZ-towskimi może być bolesne...
 
obawiam się, że tak właśnie będzie.. to tak samo jak chodzisz prywatnie do lekarza i teraz nagle miałabyś zrezygnować i zacząć chodzić tylko na NFZ.. nie unikniesz bezlitosnych porównań, lub jakichkolwiek plusów (poza finansowymi) takiej sytuacji..
 
Karolaola to chyba nie do mnie te życzenia ale i tak dziękuję :-p
W Szczecinie piękna pogoda, aż energii człowiekowi przybywa. No i nareszcie wyszłam do ludzi. Ja chcę pracować jak najdłużej, czuję się rewelacyjnie a w domu się zwyczajnie nudzę. Jedynie rączka mi dokucza ale jeszcze tylko 41 dni do zabiegu drugiej ręki, dam radę:-)
EwaK ja Ślązaczka z krwi i kości, w Szczecinie mieszkam dopiero od 2 lat. Szczecin nie dorasta urodą do pięt Gliwicom. Niby więcej ludności, przy granicy a wiocha zabita dechami. Nic tu się nie dzieje. Jedynym plusem są parki i jeziorka.

Co do wagi to nie ma się co przejmować. Ja tydzień temu miałam połówkowe i niuniek ważył 360 gram, lekarz powiedział, że jest w normie. Tylko filmik trochę mało ciekawy bo się kiepsko mały ułożył i mimo potrząsania ostentacyjnie nas olewał i pozycji nie zmienił przez całe badanie.
 
Witam Was laseczki;-)
bylam dzis na gluzkozie fuj mam niesmak w buzi masakryczny caly czas dzwonie zaniedlugo do przychodni czy wyniki mam ok...
Pogoda u nas piekna ciepla i sloneczna az chce sie zyc;-)
 
Aj no gapa ze mnie, ale każdej z nas przydają się życzenia kolejnych pięknych lat w małżeństwie:tak: a dziś szczególnie Pflaume;)

Co do wagi Frani to również stawiam na niedopatrzenie gina. Malutka z pewnością waży więcej;-)

Ja dziś chwilę na leżaku poleżałam i tak mi się słabo i niedobrze zrobiło, że szok...
 
CZEŚĆ DZIEWCZYNY
Jestem tu nowa,i chętnie dołączę do waszego grona, też mam termin na sierpień a dokładnie na 20 :-)
Mam na imię Emila, pozdrawiam
 
reklama
Do góry