reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

hej dziewczyny ja niedawno dopiero wróciłam z pracy jestem padnięta i cos mnie bierze ale zaraz ide lerzec, i mam wogóle nerwy bo sie okazało ze nic mi nie przysługuje nawet chorobowe. Miałam dostać umowe o prace od grudnia ale nici i jestem załamana bo nie wiem co robic szefowi narazie nic nie gadałam ale nie wiem ile tak jeszcze dam rady. :wściekła/y::wściekła/y:

A jesli o fasolke to była juz u lekarza i tylko pęcherzyk był a teraz ide siódmego zobaczyc czywystko wporządku. Pozdrawiam was serdecznie i to chyba na dzis tyle, uciekam lezec zeby mnie nic gorszego niedopadło.:wściekła/y:
 
reklama
Heloo to znowu ja. Przykro mi że nic Ci nie przysługuje Kasica...:(Kuruj sie bo w naszym stanie żadnych tabsów nie wolno brać...
Ja wróciłam od lekarza i niby wszytsko w porządku tak jak suwaczek liczy ciaża 5,5 tyg pęcherzyk 14mm wysoko połozony jajniki czyste niby poświatę zarodka było widać ale żeby się upewnić wizyta za dwa tyg 16 grudnia i wtedy też serduszko i z wynikami badań na które mnie wysłała. Jakaś zdołowana jestem że tak na prawde nie wiadomo nic na 100%:( nie mam z kim dzielic tej radości bo mąż w trasie i siedze sama:(pozdrawiam Was buziaki:*
 
Hej kochane ;*
Dzisiaj po 2 miesiącach staranek zobaczyłam II piękne kreseczki na teściku. ;DD
Mogłabym się dołączyć?;)
 
Heloo to znowu ja. Przykro mi że nic Ci nie przysługuje Kasica...:(Kuruj sie bo w naszym stanie żadnych tabsów nie wolno brać...
Ja wróciłam od lekarza i niby wszytsko w porządku tak jak suwaczek liczy ciaża 5,5 tyg pęcherzyk 14mm wysoko połozony jajniki czyste niby poświatę zarodka było widać ale żeby się upewnić wizyta za dwa tyg 16 grudnia i wtedy też serduszko i z wynikami badań na które mnie wysłała. Jakaś zdołowana jestem że tak na prawde nie wiadomo nic na 100%:( nie mam z kim dzielic tej radości bo mąż w trasie i siedze sama:(pozdrawiam Was buziaki:*


Kochana nie stresuj się niczym !!! Napewnio bedzie wszystko dobrze !!! Super że byłaś i wiesz ze narazie wszystko sie dobrze rozwija !!! Ja jutro ide do lekarza sie zarejestrowac i prosic o jak najszybsze USG ! Mam nadzieje ze dobrze mi pojdzie i jeszcze przed Swietami usłysze serduszko Naszego Maleństwa :):)
 
nadzieja dziękuje za to miłe przyjęcie mnie ;D Tylko od razu mówie, ze jestem zalataną mamą, wiec bedzie mnie mało ;) Ale mysle ze jakos to będzie ;D
 
Hej kochane ;*
Dzisiaj po 2 miesiącach staranek zobaczyłam II piękne kreseczki na teściku. ;DD
Mogłabym się dołączyć?;)

Musia Gratulacje kochana;-))))
Witajcie dziewczyny. Nie było mnie kilka dni, bo jak mówiłam miałam gościa w szkole i musiałam sie nim zajmować. U mnie sytuacja wygląda tak: dzwoniłam do gina i umówiłam się na 15 grudnia. Powiedziała, że nie musze już brac kwasu foliowego tylko Feminatal 800. Czy wy też nie bierzecie kwasu foliowego?
Saga nie stresuj się, niedługo wszystko się wyjaśni. A powiedz na jakie badania skierował cię gin i czy dostałas na nie skierowanie? Pozdrawiam

 
Witajcie Dziewczyny:) Dziękuję za słowa otuchy i wsparcie to dla mnie wiele znaczy:) miałam wczoraj kiepski dzień teraz wiem, że znowu trza czekać, ale wiem też, że zobaczę już zarodeczek i bijące serduszko:)

Musia
Cieszymy się że do na dołączasz:)Gratulacje!:)

Moniek
dziwnie tak jak Oli napisała. Mnie lekarz każe brać nawet po 2 tabletki foliku dziennie ... i z tego co czytałam przez pierwsze trzy miech trzeba go brać.
Moje badania to krew mocz glukoza WR, HBS
WR (odczyn Wassermanna)
Badanie służy wykrywaniu kiły, choroby zakaźnej przenoszonej drogą płciową. Wykonuje się je dwukrotnie - na początku i pod koniec ciąży - co pozwala zapobiec kile wrodzonej, która wywołuje u dziecka nieuleczalne zmiany (kiła nabyta matki jest chorobą uleczalną i można ją leczyć nawet w czasie ciąży).
Antygen HBs
W ostatnich tygodniach ciąży przeprowadza się badanie krwi w kierunku żółtaczki zakaźnej typu B. Jeśli okaże się, że matka jest nosicielką wirusa, dziecku trzeba zaraz po urodzeniu podać immunoglobulinę, by nie doszło do uszkodzenia wątroby. Personel szpitala musi natomiast zachować szczególną ostrożność podczas zabiegów, którym poddaje matkę, by uniknąć zakażenia
W każdym razie jeżeli idziesz prv do lekarza to badania też prv, ale tylko specjalistyczne. Morfologie mocz i glukozę wypisał mi lekarz rodzinny skierowanie ( po poproszeniu i wyjaśnieniu), a te dwa specjalistyczne trzeba zapłacić, tak poinformowała mnie ciocia pielęgniarka. No jak pójdę tego 16 i wszytsko będzie grało to zakłada mi karte ciąży:)

Nadzieja
ja tez 3 mam kciuki, żeby udało Ci się wszystko pohytać i na pewno będziemy spokojnie spędzać już święta po badaniach :)
BUZIAKI DLA WAS :*
 
Ostatnia edycja:
reklama
moniek dziwnie z tym kwasem foliowym :baffled: z tego co wiem to się bierze przez kilka tygodni, mi kazał lekarz cały czas łykać i kwas omega

Nie byłam na wizycie,tylko przez telefon mi gin powiedział o tym feminatalu i że juz nie musze brac kwasu foliowego. No ale ja i tak go biore bo to wydało mi się dziwne. Feminatalu jeszcze nie kupiłam. No a wy napiszcie co bierzecie.... bo wizyte mam dop 15 grudnia. Pozdrawiam


 
Do góry