reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

Hej kobitki, u nas zakrecone dni. Mlody coraz mniej spi. Zasnal o 9-11, i dopiero teraz. Ida 4 zabki naraz dostal troche ibum to widac bylo ze dziasełka strasznie go swedza i pcha wszystko do buzki.
Mamuski: Moniek, JJ gdzie jestescie/?
Renatka gratki kolejnych 2tyg pracy zawsze pare groszy wpadnie no i udanej wizyty u neonatologa :)
Biedroneczka, Toyna owocnych staran.
Jagienka z tego co kojarze to kosc-zebodol goi sie 6-8tyg cos takiego. A jak ranka?? Ja mialam usuniete 4 zeby do aparatu ortodon,z ktorym pozeganlam sie w poniedzialek :) A co do rehabilitacji, stymulacji to warto przejsc sie nawet na 1 wizyte, pokaza jak mozna pocwiczyc. Igorek nie lubi jak go cw i robi wszystko zeby dac mu spokoj moze robie to troche nie umiejetnie My intenstywnie chodzimy miesiac 3razy w tygodniu po 30 min, i widac postepy mlody sam siada, raczkuje,stoi na kolanach i wczoraj stanal w łozeczku z tym ze na paluszkach :( I mam pozwolenie na przerwe az zacznie proby chodzenia, ale mam sama cw i mam burze mysli bo sie boje ze cofnie sie w tym co umie a byly takie przypadki. I bedziemy chyba chodzic.
Aga gratulacje pracy.
Flower usmialam sie jak nigdy. Zdolniacha z Twojej coreczki.
Ania Witaj, kooope lat.
Dziewczyny jak gotujecie obiadki to na parze? czy jak? musze zaczac sie kucharzyc bo sporo kasy idzie na sloiczki i zostalam okrzyknieta leniem
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jagienka z tego co kojarze to kosc-zebodol goi sie 6-8tyg cos takiego. A jak ranka??

:szok: O matko!! Aż tak długo??? Ranka wygląda nieźle,dziąsło wyraźnie zbladło i się zasklepia,nie boli już,jedynie przy dotyku,nie mogę jeszcze (wiadomo) jeść tą stroną.
Co do rehabilitacji to wybiorę się,tylko nie wiem czy mi się uda...nie wiem jak długo sie czeka a czasu to ja akurat nie mam...:no: myślicie żeby iść nawet prywatnie jeśli na nfz się nie uda?
 
Hej :-)
Jagienka u nas było tak że dzwoniłam w lutym do poradni rehabilitacyjnej to najbliższy termin był na grudzień !! w innym miejscu na kwiecień :-( więc poszliśmy prywanie ale i tak czekaliśmy 2 tygodnie - nasza Agata też mało ruchliwa - nie siedzi , nie raczkuje , nie pełza, turla sie po całej podłodze i kręci sie w kółko na brzuszku- widziałą ją pani neurlog i pani od rehabilitacji obie powiedziały że jest leniuszek - odruchy ma wszystkie prawidłowe więc należy czekać aż sama zacznie - zobacz sobie w internecie może filmimi na temat metody "stymulacji " dzieciaczków metoda bobath. to takie bardziej zabawowe metody niż męczenie dziecka.
 
u nas było tak że najpierw widzał ja neurolog , później dostaliśmy skierowanie poradni rehabilitacyjnej a później ten lekarz- to nie jest rehabilitant - (bo rehablilitant wykonuje sam nie zadecyduje jaką metodą maluszek ma być ćwiczony - więc o tym decyduje lekarz ds rehabilitacji) ona też mnie pocieszyła, że mamy przyjść na kontrolę jak mała będzie miała 15 miesięcy - że niby do tego czasu dziecko powinno chodzić (ale też nie zawsze). u nas w rodzinie też ani jedno dziecko nie raczkowało więc może mieć to w genach że ominie ten etap i będzie stawać jak będzie gotowa do chodzenia.
 
Ostatnia edycja:
Właśnie o to mi chodzi...jak nazywa się specjalizacja tego lekarza ds.rehabilitacji?
Czy może neurolog pokaże nam jakieś ćwiczenia?

Moi chłopcy raczkowali ale jest duża rozbierzność między etapami ich rozwoju,Dawid raczkował mając skończone 7m-cy a Oli-rok...
 
Jagieńka, rozumiem. W sumie nawet jedna wizyta była by dobra. Na więcej nie zdążysz chyba się umówić, a chociaż pokażą Ci co i jak i sama będziesz mogła z Niunią ćwiczyć ;-) Wydaje mi się, że lepiej prywatnie, jeśli Was stać, bo na NFZ nie liczyła bym na szybki termin.
W tym co piszę Agula też jest wiele racji. Może Laurunia to taki właśnie "leniuszek" i potrzebuje czasu… Tym bardziej, że u Ciebie już Synuś taki był ;-)

Napisze tak sprawy „męskie”, reszty się domyśl…

Te diagnozy za zwyczaj są mylne, tak jak pisałam wcześniej omamie i Jej ręce...

Ooo, to super gratki 2 ząbka :-)

Kasia przesypia już całe noce i zamiast w nocy teraz pije mleko rano i wieczorem po 250ml :-) Na więcej nie jesteśmy Ją w stanie namówić. Dzisiaj usnęła wyjątkowo późno bo po 21.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzięki Agula,pocieszyłaś mnie nieco :tak: Chciałabym poszukać w Szczecinie ale nie wiem jak wpisać? Rehabilitant dziecięcy?

Jagienka wpisz fizjoterapeuta dziecięcy i najlepiej jakby był specjalistą w NDTbobath ale chyba każdy zajmujący się rehabilitacją dzieci, nic się nie martw Laura na pewno nadrobi. Mój Maksiu ma obniżone napięcie chodziliśmy na reh ale musieliśmy przerwać z racji na to że bardzo się zanosił i teraz ćwiczymy sami. Ale moim zdaniem lepiej jest chodzić do fizjoterapeuty bo on to robi najlepiej i widać szybciej efekt.
Niedawno też czytałam fajny artykuł że spokojnie na siad dziecko ma czas do 10 miesiąca.
 
Do góry