reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

hejka!

Dali jak ja mojej wsypywałam kaszki, badz jakiegos kleiku (bo zanim na 2 śniadanko zaczeła jeść kaszkę łyżeczką) to jej mleko na gęsto właśnie robiłam, ale szczerze? i tak po 3 h chciała jeść, więc jej to ni w ząb nie przetrzymywało.

Olka dziś mi prawie 3h w dzień ciągiem spała :szok: i po 2 h aktywności znów śpi:szok: co za dzień, tak między spaniem maruda do kwadratu, wszędzie źle...
 
reklama
Hej mamuski.
Nie odp kazdne z Was bo nie udalo mi sie nadrobic wszystkich stron a jest ich troche.
MY chrzciny robilismy w pubie, bylo nas wszytskich 30osob placilismy 65zl, jakbym miala stacw garach i gotowac to wymieklabym.
Zycze duzo zdrowka maluszkom. My mamy maly tz ja mam maly kryzys bo u malego badanka nie wyszly najlepiej. Pozdrawiamy
 
u nas było kilka osób na chrzcinach tak do 15 góra nawet mniej więc nie opłacało się robić wielkiego przyjęcia w knajpie poza tym ja jestem bardzo zadowolona, że wszystko poszło przy okazji świąt :)
Jagienka29 z tym murzynem to jeszcze wszystko przed Tobą :-D

miałam się o coś ważnego spytać cały dzień z tym chodziłam i nie pamiętam...
a tak przy okazji gluten jak sie wprowadza to potem już po całości bo ja np. teraz daje już po 2 łyżeczki manny i potem 2,5... i co w końcu całość to będzie glutenowy posiłek?
 
Nikos-ja generalnie nienawidzę gotować wiec nawet obiad dla męża to udreka,szczególnie teraz jak jest mała ....
Mlodam-dziś do 2 mlek dałam kleik kukurydziany ...i w sumie no niewiem czy pomogło hahaha.ona biedna ma taka twarda kupke i moze ten kleik jej pomoże bo słyszałam ze kukurydziany to na zatwardzenie...mam racje?
Anka-to tanio 65 zł ja jak narazie najtaniej za 75 zł znalazłam.
Ja tez o gluten zapytam bo tu u nas to nie ma wprowadzania glutenu poprostu nawet od 4 miesiaca daje sie kaszke z glutenem i obserwuje.od 6 miesiaca prawie każda kaszke ma gluten.ale trochę chce zrobić tak jak maaga pisze lyzeczka dwie potem trzy ....ale nie wiem ile glutenu jest w tej mojej kaszce a ile w mannie.jak to jest?to gdzieś bedzie napisane czy co?
 
czesc kochane!
Dali - mi sie wydaje ze kaszki to wlasnie sa bardziej tuczace, kleik chyba mniej. O!nie wiedziałam o tej właściwości kleiku kukurydzianego - moja Karolinka tak sie męczy pzry kupkach że aż mi jej szkoda a niby pije cyc+wodą dopajam (wypija mi około 50ml) tylko ja już w którymś sklepie znalazłam ryżowy a kukurydzianego niet...
co do glutenu to to jest tak że karmionym butla wprowadza sie 2-3g a po mies zwieksza do 6g na 100ml posilku a pozniej chyba mozna juz caly posilek. u cycowych nic nie pisza o zwikszaniu dawki glutenu - w czw idę do pediatry to dopytam bo sama nie wiem co teraz robic (Karolka je juz miesiac glutenik)
Aanka - o kurcze a co za badania - mocz?czy jakies specjalistyczne mial robione ze wzgledyu na jego pzrypadlosc?
maga - Biedna Natalcia ale moze faktycznie to lepsze niz zapalenie gardla? grnt ze wreszcie wiesz co jej dolega a na kropki dzisiaj moda wiec Natalka mala modnisia bedzie;-)

my bylysmy na kontroli z bioderkami i wsio ok ale mala straszna histerie zrobila u doktora chyba boi sie facetow z brodami...
 
ja młodej podaję gluten jak zaczął jej lecieć 5 miesiąc - daję jej te 2-3 gramy na 100ml. Jak zacznie lecieć 8 miesiąc zwiększę do 6gram. jak "książka pisze" ;-) moja na mm.

Dali a nie słyszałam, że kleik kukurydziany zatwardza, 1 słyszę. Jabłek jej daj, albo śliwek :-) deserek.
Anka współczuje wyników, trzymaj się dzielnie!
 
młodam -chyba cos zle napisalam...kukurydziany przy twardej kupce...a ryzowy przy luźnej-np.przy ząbkowaniu!!!
a jablka i śliwki wlasnie ma codziennie znaczy raz to raz to wiec nie wiem czemu taka kupka.a gluten moze zatwardzać?bo od poniedzialku dajemy to moze to??
 
a ja robię tak że jak mam kaszkę rozrabiać na 5 łyżek to 3 daje kaszki a 2 kaszy manny :) dziś już Natalcia fryga :) dobrze jest tylko wygląda cudnie te kropki są śmiechowe :) dziś ma już je na całosci
 
reklama
Co do kleików to moim zdaniem nie ma reguły. Maksiu ma twarda kupkę i po kukurydzianym i po ryżowym, również po kaszce ryżowej. Kiedyś miał takie twardziochy ze tylko słoik śliwki suszonej pomógł. Dzisiaj dostał kaszkę z holle jaglaną z gruszka i jabłkiem i do tego sinlac (tak nam zaleciła neurolog) i faktycznie kupka po takim drugim śniadaniu była już normalna.

U nas chrzciny były w domku ale na 11 osób, wszystko kosztowało nas ok. 200 zł z tortem który kosztował 80 :) Większość zrobiła moja mama i teściowa, ale fakt 30 osób nie miałabym gdzie ugościć.
 
Do góry