reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

Jagienka nie wiem czy Moniek83 nie chodziło o wodniaczki na jąderkach - moniek? Synuś mojej siostry ma i też zostali skierowani do chirurga a on powiedzial ze sa juz w fazie regresu i zeby sie nie pzrejmowac.

Moja miała taki etat tego prutania ale juz jej trochę przeszło - wtedy cała opluta byla:-D Teraz z kolei tak jakby zasyssa sobie dolna warge po jedzonku albo w trakcie jak pzrerywa i tak coka dziwnie a wczoraj zaczeła pzry tym mleczko wypluwac...

co do pieluchowania to jak są wskazania oczywiscie ale jak nie ma to nie widze sensu profilaktycznie. Polozna co byla u nas na patronazu kazala pieluchowac i za kazdym razem pytala czy pielu****emy ja na to ze tak czego jednak nie robilam;-)na usg bioderek pytalam o to i tez powiedzial lekarz ze sie tego nie stosuje jak bioderka ok. w styczniu pojdziemy jakos do kontroli to zobaczymy czy slusznie zrobilam.
 
reklama
3). ufam temu lekarzowi, więc dlaczego mam nie robić jak mi zaleca.
4). Nie znasz nikogo kto by pieluchował - już znasz mnie i moją córcię:-D:-)

Bez obrazy,nie twierdzę że twój lekarz się myli,czy masz mu nie ufać i nie podważam jego zdania tylko przytoczyłam co na to nasz ortopeda ;-) jak różne są opinie na ten temat.
Napisałam też nie nie znam nikogo kto by pieluchował co nie znaczy że nikt tego nie robi ;)

Flower,myślę że nie masz się czym martwić,mi nikt nie kazał pieluchować (a pytałam),mała do miesiąca spała na brzuszku z nóżkami na żabkę,potem na boczku aż do teraz,byliśmy na drugim usg przedwczoraj i wszystko idealnie.
Jeśli na początku lekarz nie dopatrzył się żadnych nieprawidłowości to raczej się nie pojawią :)


Ciekawa jestem jak reszta dziewczyn...pielu****ecie bądź pieluchowałyście?
 
Ostatnia edycja:
Nikos tak kupiłam w tym sklepie. Też wolę żeby mięlolił to niż jakieś śmierdzące kauczukiem dziadostwo.

My też pieluchowaliśmy, tzn. mieliśmy- po I USG, ale często zapominałam o tym. Natomiast na II USG już wszystko ok było. U nas większość mam wyszła od lekarza z takim zaleceniem.
 
Jagienka ja nie pieluchowałam, pielęgniarka jak byłam z Olą 1 raz w przychodni kazała, ale tego nie robiłam, od tego są lekarze i to ortopedzi. A u niego po badaniu OK i po zdjęciu też, więc nic nie robiłam i nie robię. Kazał przyjść na wizytkę jak Ola zacznie chodzić i to tak już poważnie a nie jak zrobi 1 krok ;-)

Moniek ja wręcz gotowałam butle i smoczki przez chyba pierwsze dwa-trzy tygodnie po każdym użyciu:szok: po czym moja lekarka stwierdzila, że chyba zwariowałam:-pwięc przestałam i raz na jakiś czas przeleję butle wrzątkiem, częściej smoczki, ale przyznam, że ostatnio nie pamiętam kiedy to zrobiłam:szok::crazy::sorry2: wstyd...
 
Ostatnia edycja:
My góra dwa użycia butli i przelewam tak jak mlodam wrzątkiem. Ale ja sama czuję, że te mycie to niewystarczające.

Chodzicie na spacerki dziennie?
 
Hej!

My też nie pieluchowaliśmy. Teraz są takie pampersy,że chcąc nie chcąc ma się szeroko nóżki,a żebym na pewno się nie myliła to poszliśmy na USG bioderek i wszystko super. Następna kontrolna wizyta w 7 miesiącu.
Karolaola - my nie chodzimy codziennie... staram się wychodzić co 2 dni żeby dziecko się przewietrzyło,ale czasami mi to nie wychodzi z przyczyn niezależnych ode mnie (np. cały dzień pada)
Butelki - sterylizuję... najpierw myję w wodzie z płynem,a potem do sterylizatora. Podobno powinno się wyparzać butelki do 6 miesiąca życia dziecka!!!!!!!!!
 
Hej kochane.

ogłaszam,że u mnie porządki zakończone:):):),wiadomo jeszcze przed wigilią zetrę kurze bo do tego czasu to będzie jeszcze tego świństwa,ale to juz tak po wierzchu wszystko( tak jak przy normalnym sprżataniu:) ). O! ale się cieszę. Teraz mogę sięzabrać za robienie nastroju:):): choinka,ozdóbki itp:):). No!! i pieczenie ciasteczek:):)

Co do pieluchowania,to nam mówiła ortopedka,że Karola pieluchowac szeroko bo cos tam jej sie nie podobało,ale po wyniku usg,ktory byl idealny,powiedziała,ze w takim razie odpuścić. Bo z tym szerokim pieluchowaniem jest tak ,ze na jedno pomaga a na drugie( czytaj kręgosłup trochę szkodzi). Suma sumarum: jak trzeba pieluchować bo coś sie dzieje z biderkami to bez dwóch zdań trzeba i kropka,a jak nie to nie ma co na zapas profilaktycznie ,bo mozna zaszkodzić na cos innego...Najważniejsze miec lekarza,ktoremu sie ufa i go słuchać a nie działać na własną rękę. Takie jest moje zdanie na ten temat:tak:.

Moniek,ja juz tu pisałam. U nas Karol tez ma wodniaka jader. To baardzo powszechne u chłopców i do roczku najczesciej się wszystko( ten płyn w jaderkach) wchłania. Jak nie to po pierwszych urodzinach( nie wcześniej!!!) robi sie zabieg. Mozna pomóc się temu płynowi z jąderek odsączć poprzez unoszenie jąderek do góry( cały interesik zawijach do góry jak byś chciała połozyc jajeczka z siusiaczkiem na brzuszku) przy zmianie pieluchy. One jakis czas się utrzymują w pieluszce takie uniesione,a potem same opdają,wiec bez obaw. Ja robie tak ,ze na dzień własnie tak wywijam je do góry,a na noc juz normalnie zostawiam,zeby nie przesadzić;-). Ja widzę poprawę u Karola także polecam tą metodę. Oczywiscie nie wymyśliłam jej sama. Mamy przywatnego lekarza ze szpitala z Karowej i to on nam tę metodę polecił. Powodzenia.
:happy:
 
HELOO
Młodam najlepszego;-) zmiana kodu 3 z przodu;-)
Moniek zdrowka dla synka na pwno sie wchlonie;-) ogolnie jesli chodzi o butelki ja tez jakos do 5 tyg gotowalam a pozniej olalam system im mniej sterylnosci tym lepiej myje prawie wrzatkiem czasem wyparzam smoczki i styknie ale to moje metoda jesli ktos wyparza nic do tego nie mam,
Natt Młoadam ja tez rzadziej wpadam komp wlaczony nie wiem po co a ja szaleje i podobnie jak Karola malego przenosze umie sie sam pobawic w wolnej chwili bawie sie z nim i tak sobie sprzatam, juz duzo nie zostalo uwielbiam takie generalne porzadki wtedy jakos tak mi sie lepiej siedzi w pomieszczeniach i w ogole okres przedswiateczny lubie, ogolnie pedantka jestem wiec porzadek musi na codzien;-)
Patisa prezenty co ymienilam to od chrzesntych dziadkow i nas zrzucalismy sie moj maly ma tylko plusaki po mnie i grechotki po moim chrzesniaku chcemy edukacyjne zabawki a nie pierredoly na ktore brakrofilaktycznie mijsca;-)
Co do pieluchowania profilaktycznie kazal nam od 1 wizyty do drugiej pampers i flanelowa pielucha noszenie na biodrze i zwracanie uwagi mozek na zabke, nie pieluchowalam wcale i wsio sie zrobilo;-) co do sexu moje libido poszlo w gore jak odstawilam mlodego :D
 
reklama
Hej dziewczyny. Nie bylo mnie troche na bb.
Jak wam zazdroszce ze macie juz ograniete domki, ja jestem w punkcie wyjscia w tym roku nie chce mi sie sprzatac wogole swiat to chyba przez to ze sniegu nie ma. Rok temu juz byl.
Ja butelki myje i sterylizuje. Po umyciu sa tluste matowe a jak wysterylizuje to juz nie. Nie to ze niedokladnie myje czy cos takiego.
 
Do góry