reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2013

reklama
Kupciusia - ja biorę Sorbifer - na receptę, trochę zaparcia mam, ale nieznaczne, radzę sobie :) Mi przepisał jak spadło z 12,5 do 11,4 chyba jakoś tak, a potem po miesiącu urosło o 0,4. Teraz dalej biorę ale też tak trochę w kratkę, bo ja nie mam pamięci do leków. Zrobię krew i zobaczymy.

Doriq - miałam jedną dziewczynę do pomocy, inaczej bym nie dała rady... Takie koty kurzowe co u nas latały, to niebo nie widziało :D Ale fakt, że sporo jej pomagałam, bo chociażby jakieś prywatne drobiazgi to ja ogarniałam... I dzięki za te szczepienia - zaraz sobie poszukam w lipcu :)

Takaj - jedź, dla spokoju własnego i urlopu męża :)
 
Mysiolek chyba tak zrobię :) Z tą hemoglobiną to myślę, że tutaj głównie chodzi o to, żeby nie dopuścić do jakichś skrajnych wyników, jak się ma ok. 11 to jest raczej ok, mój lekarz twierdzi przynajmniej, że wynik poniżej 10 u ciężarnej oznacza dopiero anemię a między 10 a 12 (czyli minimum normy) jak się ma to jest tak, że należy już coś brać ale nie są to złe wyniki. Zresztą są kobiety, które z natury mają anemię i przypuszczam, że tutaj dopiero jest problem.

Doriq no to będziemy obie, że tak powiem, "na tym samym wózku" jechać, z tym, że ja mam się pokazać już rano ok. 8 mam być ale kiedy się za mnie "wezmą" tego oczywiście nie wiem :)

Jeszcze mam pytanie, jak mniej więcej odczuwacie to, że dziecko jest główką w dół? Czujecie to w ogóle?
 
Ostatnia edycja:
Doriq podziwiam ze jeszcze do pracy smigasz, ale dwa dni to nie duzo ;-)

Taka j stowka to duzo za samo usg, dlatego dolaczam do wypowiedzi dziewczyn bys do szpitala pojechala :-D

Mysiolek ja swoja mame tez widzialam w maju, ale mam do niej 450km i strasznie sie ciesze ze dwa tyg po porodzie do mnie przyjedzie :rofl2:

Mysiolek co do szczepien to pierwsza szczepionka w szpitalu a potem bede szczepic szczepionka 5w1 i na pneumokoki (ktore finansuje urzad miasta) :-)
 
Dzięki :*

Pierwszy dzień bez leków i mam mega częste spinania brzucha :confused:

dolaresr &&&&&
taka j głównie po tym ze kopie po żebrach hehe a co myślisz ze ci się obrócił ?
 
Ja się w ogóle w temacie szczepień nie orientuję :/. Chyba muszę się podszkolić. Macie jakieś porządne źródła wiedzy?

Kurczę a moja Hania właśnie od ok 2 tyg nie kopie mnie po żebrach. Chyba muszę zapytać na wizycie o ułożenie małej. Głupie pytanie ale: lekarz umie to stwierdzić bez robienia USG prawda? Mi się wydaje, że Hania mi z prawej strony u góry wypina dupkę i z lewej na wysokości pępka zapiera się nóżkami. Ale mogę się mylić, że to te części.

W ogóle to chyba mi się brzuch obniżył. Łatwiej mi się oddycha (nie mam już problemów ze snem dzięki temu :D), zgaga duuuuużo mniej męczy i sikam co chwilę po pół kropelki, no i jak się zasiedzę, to czuję ucisk na kości miednicy, więc obstawiam, że się obniżyło :)

Właśnie zrobiłam sobie makaron z sosem truskawkowym, mniaaaaam :)
 
Taka j., ja na Twoim miejscu bym pojechała :) przecież nie mogą Cię opieprzyć o to, że martwisz się o swoje dziecko. Zresztą oni też się pewnie boją bo jakby tak odpukać coś się stało, a oni Ci nie udzielili pomocy tylko do domu odesłali to nieciekawą sytuację mogliby mieć dlatego myślę, że bez problemu zrobią Ci usg :)
Co do ułożenia to hm.. no na pewno kopanie po żebrach i czkawkę czuję na dole :)

Co do szczepień to ja też na razie jestem z tego zielona.. ale pewnie kombinować za dużo nie będę.. my byliśmy szczepieni starymi metodami i żyjemy, nic nam nie ma także ja chyba małemu nic dodatkowego aplikować nie będę :) no chyba że tak jak Madziasek pneumokoki bo jedynie nad tym się zastanawiałam :) jeszcze są te meningokoki one chyba na sepsę.. chyba, że mylę z tymi pierwszymi.. ale jak była tak nagłaśniania sprawa z sepsą to nas właśnie w szkołach zaszczepili na meningokoki.. załapałam się jako ostatni rocznik ;P
 
Maciejkaa, a jakie leki brałaś do tej pory? JA jeszcze przez tydzień mam brać 4xdziennie nospę,scopolan,luteine i apargin. Pomimo tych leków brzuch b.często mam jak kamień, nie dam rady łazić i boli jak na okres. Po odstawieniu pewnie od razu urodzę.........oby nie wcześniej.
 
Doriq zapoznalam sie ze strona do ktorej wrzucilas link, narazie nie bede korzystac :-D

taka j moj dzidzius rozpycha sie u gory i po bokach brzucha, ale rowniez przy pepku ;-)

Maciejka ciekawe co bedzie dalej z Twoim spinajacym sie brzuszkiem... Myslisz ze sie rozkreci?

Kupciusia mam kalendarz szczepien obowiazkowych i skojarzonych od poloznej ;-)
Truskawki? jeszcze mozna u Ciebie truskawki kupic?

mierzylam sie i w pepku mam juz 112cm!!!
Dostalam od znajomej kuleczki homeopatyczne, zobacze czy wplyna na porod i szybkie gojenie, znajomej pomogly ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry