reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2013

Ewelinka ja znalazałam stronę, na której mamy dają swoje przepisy i widzę, że 8 miesięcznym dzieciom już podają rzeczy z pieca pieczone także ja chyba jestem zacofana.

W ogóle to zapomniałam napisać, w sobote rano szłam z małym do piwnicy i się wywaliłam na schodach, spadłam z małym na rękach, leciałam i tylko jedna myśl "upaść tak, żeby nie na dziecko" no i jakoś się udało na plecy spaść ale mały i tak mi w rękach przeważył i troche się puknął ale nie jakoś mocno ale wystraszyłam się bardzo.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czesc dziewczyny!

kawa zaliczona, sniadanko tez a teraz maly spi a ja odpoczywam :-) dzisiaj pospalismy do 6stej ale byly dwie pobudki o 1 i 4.
Miki tez jada juz to co my jadamy i wszystko jest ok.
Pogoda beznadziejna bo wczoraj padalo po poludniu i dzisiaj od rana to samo, jest cieplo ale przez deszcz jakos nieprzyjemnie!
Maz oczywiscie zlam mnie woda jeszcze w lozeczku i obiecal ze za rok wyleje cale wiadro haha malemu tez sie woda dostalo az sie oblizywal bo na buzke polecialo!

taka j kurcze ale to z dzieckiem do piwnicy na rekach!!! Ja nigdy bym nie poszla! Cale szczescie ze nic malemu sie nie stalo.

Milego poniedzialku
 
Madziasek nie miałam wyboru, wszyscy spali a samego nie zostawię, zresztą do piwnicy mamy schody takie jak na piętro także to nie jest jakaś stara piwnica. A wywaliłam się na schodach z naszego piętra na piętro rodziców, na szczęście z dwóch ostatnich ale jednak, masakra jak się wystraszyłam.

Dziewczyny a czy Wy już przyprawiacie dzieciom to jedzenie? Bo ja chciałam podać takie lekko przyprawione z naszego ale Kubuś nie chciał tego zjeść.
 
Wesołych Świąt Dziewczyny!!!!

Takaj, ja teraz jak gotuję zupkę to dodaję trochę listka laurowego i ziela angielskiego, czasem troszkę koperku. Potem oczywiście listek i ziele wyciągam z tego wywaru.

U nas dziś szaro i ponuro
 
U mnie sie rozpogodzilo i bylo bardzo slonecznie, kawa na tarasie ze znajomymi zaliczona ;-)

Taka j ja standardowo koperek i natke, majeranek tez podaje i ziola prawansalskie, czasami cos lekko solonego daje np pyzy, kopytka czy makaron no i tak jak Ewuncia ziele i lisc :-)
 
ja narazie dalam rosol taki nasz, przyprawiony a tak normalnie to dawalam gerberki i jak jemu sama probowalam robic zupki to nie przyprawialam w ogole, moze dlatego ich nie chcial jesc, dzisiaj tez zjadl rozol z duza iloscia marchewki a potem ziemniaczkow troszke i gotowanego kurczaka (tak pare lyzeczek) i po tych 2 dniach widac ze ma lepsze apetyt bo kaszke na wieczor zjadl ale przegryzal po odrobinie buleczki, daje mu tak w palcach i na to otwiera buzie i wtedy kaszka popija z lyzeczki,

taka j gdyby z moim nie bylo problemow z jedzeniem jak u ciebie to napewno bym mu jeszcze nie dawala takich rzeczy ale on nie chce nic jesc wiec kombinuje jak kon pod gore zeby tylko cos zjadl
 
Ewuncia no właśnie mój je takie nieprzyprawione rzeczy i się zastanawiam kiedy mu włączyć przyprawy, widać na nasze zupy nie jest gotowy bo jej nie chciał, woli swoje.
 
takaj, taki ma gust poprostu chłopak , że woli naturalne smaki bez wzbogacania :). Pewnie niedługo mu się zmieni i z chęcią skosztuje zupy z talerza mamy :)
Mikołaj to na święta wcinał kabanosy i kiełbasę suszoną ;), tzn wysysał, bo odgryźć kawałka to nie ma czym jeszcze, zębów brak. Są tu jeszcze jakieś maluchy bezzębne?
 
Ewuncia gratuuję 8 miesiąca! Mój ma 2 ząbki ale też długo mu to szło, a teraz nie wiem czy następne nie idą bo jakiś taki czasami dziwny jest. Kabanosa?? Wow, to ładnie :)
 
reklama
Witam przy sniadanku!

maly pierwsza drzemke zaliczyl a teraz wcina chleb z podlogi bo go rozwalil na mniejsze kawalki haha
ciesze sie ze sie nie narobilam na swieta bo kto by wszystko zjadl jak z mezem sami w domku bylismy a i jeszcze co nieco zostalo :-D

Ewuncia wczoraj sie dowiedzialam ze maz malemu parowki daje, ale skoro maly sie upomina i wciaga to co zrobic (gryzie zabkami)
Gratki 8mcy!!!

milego dnia
 
Do góry