reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpień 2013

reklama
Moja starsza córka ma 12 lat wiec roznica jest spora:-) co do wagi Lena przez 9 tyg przybrala 2500 wiec tez troszkę ale ja tylko karmie naturalnie nigdy nie dostała mieszanki dokladnie nie wiem ile wypija, ale napewno jej starcza co widać po jej pieknych chomiczkach:-D
 
taka j moj maluch ma 6 tyg a przez ostatnie 3 przybral 1300 g, jak sie urodzil mial 3950 potem spadl do 3630 a dzisiaj go wazylam i ma 5500g wiec wiecej niz twoj a twoj jest duzo starszy, fakt ze moj maluch jest tylko na piersi ale je wiecej niz twoj, sprawdzilismy bo maz byl w sobote z nim sam i jadl z butli moje mleko.
a ze spaniem to u nas roznie, wczoraj spal popoludniu 2 razy po 1,5 h i do 1.30 w nocy nie chcial zasnac a potem spal do 6.30 rano zjadl i znowu do 9.30 a potem do 12.30 i od 13.30 do 18.30, nie spal do 21 wykaplismy go i przed chwila zaspal bez problemu
 
Dziewczyny dziękuję za wszystkie wypowiedzi!

Alice dużo daje ile dziecko miało przy urodzeniu, Twój był większy więc wiadomo, że więcej potrzebował a mój mniejszy a zjadłby więcej niż Twój synuś, nawet zagęszczanie nic nie daje.

Na piersi można karmić ile się chce, dziecko może być przy mleku cały czas a i tak nic się nie stanie złego, nie da rady przekarmić czy upaść dziecka ale na mm to już inna sprawa, trzeba uważać bo można rozwalić żołądek. A wczoraj wieczorem dałam więcej mleka niż zwykle i zagęściłam mu to, żeby pospał dłużej i wstał mi 2 razy szybciej niż zwykle :(
 
taka j., może Twój Synio nadrabia, bo się mniejszy urodził? Tak jak i mój:-) Mi pediatra powiedział, że dzieci, które się mniejsze rodzą tak mają, ze na początku więcej przybierają na wadze. Co do ilości to ja Ci też niestety nie pomogę, bo mój Wojtuś tylko na piersi, ale żarłok z niego też niezły:tak:
 
Kurcze na dodatek położyć go spać to jest wyczyn, nie wiem dlaczego ale on nienawidzi spać. To dla mnie kara za to, że pierwszy synek był takim aniołkiem, to teraz mam za swoje po prostu :(
 
reklama
Cześć dziewczyny !

Dawno mnie nie było więc was niestety nie nadrobię.. :(
U nas wszystko w porządku .. no poza tymi kupkami co 3 dni;/
Mały praktycznie w ogóle nie płacze.. tylko jak chce jeść to sobie marudzi :) chociaż wczoraj miał gorszy dzień.. nie wiem, może to jakiś skok teraz nadchodzi ;P

Alice, ja mam dokładnie tak samo ! po nanie była tragedia, a teraz mamy bebilon i robi raz na trzy dni.. ale lekarka twierdzi, że jak kupka nie jest twarda to to nie zatwardzenie więc czekamy.. 5listopada mamy drugie szczepienie więc zapytam czy zmieniać mleko..

Jagoda, gratuluje udanych chrzcin ! :) Mój maluch też rączki wkłada do buzi i zaczyna się ślinić.. ale to chyba za wcześnie na ząbki :)

Taka j., ale masz głodomorka ! :) mój zatrzymał się na 120ml i pije tak 6-7 razy na dobę .. ale wypija za to herbatę :)
Z tym okresem to faktycznie dziwnie.. ja mam kontrolę dopiero za tydzień bo wcześniej lekarka miała 3tyg l4.. sama jestem ciekawa czy te moje 4dniowe plamienie to już był okres.. Może zmień tabletki.. ja nie biorę w ogóle.. my tylko gumki ;P

Co do wagi, to Kubuś tydzień temu na wizycie miał 5600g.. przy wypisie 3750g także prawie 2kg w dwa miesiące wiec chyba w normie :)
Co do spania to od tygodnia Kubuś zasypia około 20.30 i śpi do 3.30 ale za to o 6.00 już nie chce spać i muszę go zabierać do łóżka jak mąż wychodzi do pracy.. to jedyne wyjście jak chce jeszcze trochę pospać ;P pewnie źle robię .. :(
 
Do góry