reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2013

Kamu, ja następną ciąże postanowiłam prowadzić w Niemczech, bo tu jest strach. Holendrzy są przyzwyczajeni do tej opieki i uważają, że jest dobra...nawet jak dzieci rodzą się w 30tyg. Tu jest sporo wcześniaków, bo nikt nie robi badania ginekologicznego... Dlatego boję się tutaj rodzić. To jest pseudocywilizowany kraj!
Też jestem ciekawa co u Taka j.
 
reklama
Aż dziwne,że to nie jest dla nich jakiś sygnał,że jest tyle wcześniaków, przecież ile później trzeba wydawać pieniędzy na rehabilitacje itp dla wcześniaków, oczywiście nie dla wszystkich, ale jednak.
 
Doriq, cieszę się, że już jest ok. Czekaj teraz na ruchy Dzieciaczka. U nas często narzekamy na służbę zdrowia, a widzę, że gdzie indziej bywa jeszcze gorzej :(
Podobno dziś ostatni dzień takich upałów:-)
Mam dziś wizytę u mojej gin, chciałabym, aby mi powiedziała, że coś powoli się zaczyna dziać...
 
doriq dobrze ze juz ok, u nas to nie do pomyslenia zeby nie badac, ja od polowy ciazy na kazdej wizycie jestem badana i od poczatku zawsze mialam usg. Niby taki super rozwiniety kraj a tak w tyle z opieka

Maciejkaa
gratulacje wizyty, nasze maluchy podobnie waza :-)

Kamu masz racje z ta opieka dla wczesniakow, to sie w ogole nie kalkuluje, powinni robic wszystko zeby kobiety rodzily o czasie, przeciez to w ich interesie

Ja tez mialam wczoraj wizyte i moj maluch wazy 2800 g a jak g zobaczyla moj brzuch to sie przestraszyla ze bedzie strasznie duzy ale na szczescie nie, mam 107 cm w obwodzie i przytylam na razie 14 kg, chyba nie jest to taka tragedia. Maluch strasznie sie ruszal, oczywiscie zdjecia 3d nie dal zrobic, ssal kciuk :-D, i g mowila za ma wlosy na glowie, odziwo ruszal sie strasznie jak mnie badala, jak nie on i az nozki w zebra mi wbijal, chyba czul ze cos jezdzi po brzuchu. W przyszlym tyg ide do szpitala na gbs i ktg. Mimo usilnych staran moja szyjka dalej jest twarda, dluga i zamknieta i ani jednego najmniejszego skurczu, mam tez zelazo bo niestety hemoglobina poleciala mi do 9,7
 
Dzidzia rusza się normalnie więc się trochę uspokoiłam , ale postanowiłam nie wysilać się dziś za bardzo, więc leżę.

Kamu masz racje z tymi wcześniakami i ja to wiem i wszyscy to wiedzą, ale tu są takie zasady i tyle:no:

Maciejka gratulacje wizyty i widzisz coś się rusza do przodu, bo są skurcze.

Kulka powodzenia na wizycie.

Ewelinka gratulacje wizyty, nie przejmuj się ja obwód brzucha też mam 107, przytyłam już 15kg i na razie waga stoi. Szkoda, że zdjęcia się nie udało zrobić.
 
doriq, wlasnie o to mi chodzi. Cesarka na zyczenie jest najgorszym pomyslem na rozwiazanie ciazy. Dziwie sie, ze dziewczyny sie na to decyduja z wlasnej woli. Po cesarce podano mi do wenflonu lek (mniemam, ze to byla oksytocyna) na skurcze macicy. Przy tych skurczach nie tylko bolala mnie macica, ale takze blizna po cesarce. I tak przez cala dobe..:no: Leki przeciwbolowe malo co pomogly na usmierzenie bolu. Przez cala noc plakalam z bolu..


kamu, dzieki. Wczoraj wlasnie zakupilam dwie butelki z tomy tipee, ktory imituja piers kobiety. Mam nadzieje, ze za niedlugo bedzie widac rezultaty i maly nie bedzie sie denerwowal przy ssaniu mojej piersi.

basia89, pielegniarki w szpitalu stwiedzily, ze wyglada na 3-miesiecznego bobasa i dawno takiego wielkoluda nie widzialy:-D Bole przeszly trzy dni po operacji, a bylam pewna, ze bede sie z tym meczyc przez przynajmniej pol roku. Wazne, zeby od razu jak masz czucie w nogach wstac i chodzic. Gdybym to zaniedbala to pewnie do dzisiaj by mnie bolalo.



Moje piersi wolaja o pomoc! Jestem w totalnej rozsypce. Mam nawal pokarmu, a maly nie chce ciagnac, a jak juz ciagne to wypluwa pokarm. Myslalam, ze cos nie tak z moim mlekiem, moze mu nie smakuje, ale jak sciagnelam laktatorem do butelki to wypil jednym duszkiem. Porobily mi sie twarde guzki w piersiach i bola przy dotyku:-( Boje sie, ze sie nabawie jakiegos zapalenia. Nawet nie mam czasu kiedy odciagac pokarm. Zazwyczaj robie to tylko raz wieczorem, a to i tak nie wystarcza. Nie wiem czy jakas depresja mnie nie zlapie przez to wszystko...:zawstydzona/y:

Znow tylko o sobie, ale naprawde nie mam czasu Was doczytac:zawstydzona/y:Rozpakowujcie sie szybko, zebysmy mogly sie nawzajem powspierac i wymieniac doswiadczeniam:tak:

Też się boję cc i mam nadzieję ze urodze sn. Spokojnie dojdziesz do siebie :)

Kochana odciągaj pokarm. Nie doprowadzaj do przepełnienia i jak najczęściej przestawiaj małego z różnych stron aby wszystkie kanaliki opróżnić. Dasz radę :*
 
Hej dziewczyny ja w drodze do szpitala ale tylko na przyslowiowe macanie brzucha :/, właśnie chcę się pytać o gbs bo tu chyba tego nie robia :/:/, i kurcze przydaloby się usg ale nie liczę na nic :/

Doriq- masz racje odpoczywaj ile.wlezie

Maciejka i ewelinka - gratulacje z wizyty,

Przytycie 14 kg to raczej norma juz w sumie końcówka, ja to czuje ze przenosze, chociaż mam nadz ze nie - ;),

Taka j- gratuluje narodzin Kubusia!!! Czekam na fotke malenstwa trzymaj sie!

Kurde ale mi dziś słabo jestem w autobusie i normlnie boje się ze padne jak wstane.. Masakra duszno zero powietrza o co chodzi :/
 
reklama
Do góry