reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

witam,
dziewczyny ja nie miec czasu ja miec pierwszy skok rozwojowy:confused2::baffled::hmm:

ja: nerwowa, wykonczona, nieeeeeeewyspana, nie wysiusiana, nie najedzona itp....brak czasu:confused2: mleko w cyckach zanika, musze dokarmiac mm
L.: nadal bunt, nie chce sie ubierac, pampka zmienic,umyc,spac itd, brak apetytu, bejbik nadal wrog ale ...daje buzi bejbikowi na dobranoc,podaje smoczka,buja w lezaczku, trzyma butelke z mleczkiem jak bejbik pije to zawsze cos chociaz ma czasami takie odruchy jak by chcial cos zrobic bejbikwi w szczegolnosci jak bebjbik mocno placze ,

X: pierwszy skok rozwojowy, spokojny jest tylko na rekach jak tylko go odkladamy to w ryk .... reszty chyba nie musze pisac

no to tyle "trzymta" sie dziewuchy mam nadzieje ze juz nie dlugo bede mogla wiecej tu posiedziec
 
reklama
Witam:)
Pisze dziś od mamy:-D moczylismy dupska w basenie:-D bosko poprostu! Tak to ja moge upał spedzac:tak:
Olo sie odblokował i pieknie robi si ale nie ze mna:-( moja mama działa cuda a ja nie umiem własnego dziecka nauczyc sikac do nocnika...:-(

Lili genialna jestes! Z tym zestawem lekarza bomba! Spróbuje:tak: Moje dziecko nigdy tak nie reagowało na lekarzy:no: wprost przeciwnie... zawsze otwarty i pogodny podczas badan i wizyty ale ostatnio miał pobierana krew i tak od tamtej pory mu sie porobiło:-( Kochana terminu do szpitala nie mamy, jezeli pediatra znowu stwierdzi nieprawidlowowści to kieruje nas na oddział na ostro czyli bez kolejki. Ja tez mysle ze to by było dobre rozwiazanie:tak: moze Olo by sie oswoił i dał badania porobic. Gratuluje odpieluchowywania!!! Super!!!! Ada zdolna dziewczynka! Jak wszystkie spierpnioweczki:-D
 
Dziewczyny,
mozecie mi podpowiedziec .....:zawstydzona/y: od czego ja mam zaczac z tym odpieluchowaniem ????
Leo nie chce siadac na nocnik i na nakladke tez nie zaczyna od razu plakac. jak ja mam sie za to zabrac? czy moze poczekac jeszcze troszku.????

no i czy macie juz pomysly na prezenty na urodzinki dla dzieciaczkow????????
 
Witam:)
lea u nas jest to samo:tak: ale na trawke robi chetnie wiec moze spróbuj tego, i do nocniczka na stojaco:tak: Powiem Ci kochana ze jezeli Leo przezywa dalej narodziny braciszka to odpusc sobie jescze na jakis czas... U nas odpieluchowanie sprawia Olkowi bardzo duzo stresu! Widze to:-( ale pomalutku jest lepiej:tak: ja bym pewnie jeszcze poczekała z miesiac ale wyszło jak wyszło i nie moge sie juz wycofac.
Nad prezentem intensywnie mysle i chyba jednak bedzie to rowerek:-D i to kupiony teraz zeby Olek przed zima zadazył sie na nim wyjezdzic:tak: w tym tyg mam zamiar podskoczyc do sklepu i przetestowac z Olkiem biegowy i zwykły. Zobaczymy który mu bardziej podasuje.

My dzis spedzilismy super dzien nad woda:-D
 
Lea - na dzień dobry puść po domu bez pieluchy, jak zrobi na ziemię to nie krzycz tylko powiedz, że nic się nie stało, wytrzyj albo razem wytrzyjcie mopem i pokaż nocnik, moja mama preferuję naukę u chłopców na stojąco, najlepiej jakby tato zaprezentował jak sika do kibelka, a Leo do nocniczka po nim powtórzył. Grunt to żebyś Ty była gotowa na odpieluchowywanie. Jak idziesz na spacer to zabierz ze sobą 2-3 pary zastępczych ciuchów. Jak się posika, zmieniasz, ale nie wyzywasz, nie ganisz, tylko cierpliwie tłumaczysz, np. , że może podlejemy trawkę.

A na urodziny - nie mam zielonego pojęcia ... Chcemy kupić ten komplet zabawek "Ada a'la mama", czyli lala, wózek, wanienka, łóżeczko, itp. bzdety, ale nie wiem czy kupować to już na urodziny czy nie zrobić z tego prezentu Weroniki dla Ady. Póki co chyba druga opcja bardziej mnie przekonuje.

A jakiego rodzaju rowerki biegowe kupujecie? Ja chciałam bardzo, ale póki co rowerek + brzuch + upały to raczej rzecz nie wykonalna, musiałaby zawsze czekać aż tatuś wróci z pracy by pojeździć.


Dziewczyny jak wyglądają Wasze letnie apteczki dla dzieciaków? Co w nich macie?
 
Witajcie,
Mały śpi, więc odpoczywam w ten upalny dzień. W nocy była straszna burza, niedawno też przeszła...ale znów grzeje, że hej...kupiliśmy basen taki o średnicy ok 2m i mamy wielką radochę ;-) Co do prezentu, to nie zastanawiałam się jeszcze nad tym ale nie będę szaleć ;-)rowerki mamy (biegowy i z bocznymi kółkami), zabawek też sporo...coś drobnego się wymyśli.
Lea nic na siłę. Po domu niech chodzi bez pieluchy, na dworze trzeba spróbować podlać trawkę lub krzaczka ;-) Marcin trochę sika na stojąco a trochę Go wysadzam, zależy...zaczynaliśmy "klasycznie" choć sam kiedyś zaczął sikać do nocnika na stojąco...ot tak dla zabawy. Przede wszystkim trzeba do tego dużo cierpliwości!
Lilijanna my mamy coś od komarów, maść na ukąszenia, plasterki...ogólnie nic specjalnego. Zawsze mam też coś przeciwbólowego i przeciwgorączkowego....mam też coś do odkażania.
 
Ja na sekundę :zawstydzona/y:


Romantyczka ...
leciał w TV film byle jaki byle by coś leciało, bo akurat miałam taką potrzebę i całowała się para pan i pani z otwartymi ustami, no i Adzika w ogóle film nie interesuje, ale owa scena uwagę przykuła, patrzy, obserwuje, patrzę otwiera paszczę, przechyla głowę, zaraz przylatuje do mnie i testuje ową scenę na mnie. :laugh2::laugh2::laugh2: Uśmiałam się. Ale mina A. kiedy wrócił z pracy, a Ada do niego z pocałunkiem z otwartą paszczą bezcenna, nie wiedział co jest grane, jak wytłumaczyłam, myślałam, że padnie. :-p

Odpieluchowana...
chyba nie zapeszę jak tak napiszę, aczkolwiek zakładam Jej pieluchę jak już zaśnie, na wszelki wypadek, ale póki co jest to procedura dla samej procedury. Zajęło nam to 5 dni. Trafiłam w moment idealnie. Nie potrafi sobie zdjąć majtek czy spodni, więc woła tak głośno, że mury się trzęsą w domu. Po domu puszczam Ją tylko w bluzeczce w te upały to sama się oporządzi. Robi albo na nocnik albo na kibelek. Jestem dumna. :tak:

Jedzie pociąg z daleka...
ulubiona piosenka, wrzucę link do tańcowania jak tylko się ogarnę z youtube w tym kierunku. Najbardziej podoba mi się gdy padają słowa "byle nie do Warszawy", a Ada kręci głową na nie tak, że aż się czasem boję, że loki pogubi. :laugh2::laugh2::laugh2:
 
reklama
Romantyczka ...
leciał w TV film byle jaki byle by coś leciało, bo akurat miałam taką potrzebę i całowała się para pan i pani z otwartymi ustami, no i Adzika w ogóle film nie interesuje, ale owa scena uwagę przykuła, patrzy, obserwuje, patrzę otwiera paszczę, przechyla głowę, zaraz przylatuje do mnie i testuje ową scenę na mnie. :laugh2::laugh2::laugh2: Uśmiałam się. Ale mina A. kiedy wrócił z pracy, a Ada do niego z pocałunkiem z otwartą paszczą bezcenna, nie wiedział co jest grane, jak wytłumaczyłam, myślałam, że padnie. :-p
hmmm tak jakbym czytała o Marcinie, bo dziś mi zrobił podobną akcję, tylko ja nie wiem skąd podłapał temat ;-) pewnie z tv, w końcu dzieciaki to bystrzaki :-)
 
Do góry