reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Cześć kochane,
melduję, że jestem czasu niestety brak na wszystko...dzisiaj Wiktor obchodzi roczek, ale wyprawiamy w niedzielę, ściskam wszystkie sierpniówkowo lipcowe dzieciaczki kochane......najlepsze życzenia dla roczniaków....całuję...

Liljanno dziękujemy:*
 
reklama
Anussia - witaj:-)
Milusia 83 - wszystkiego NAJlepszego dla Wiktorka buziaczki slemy:-) zyczymy udanej imprezki
Wszystkim dzisiejszym solenizantom zyczymy usmiechu,duzo zdrowka i wszystkiego NAJ:-)
 
Hej kobietki! Tak jak wczoraj obiecałam ... dzisiaj jestem :-) Bywam tutaj tak rzadko że aż wstyd mi wchodzić i trudno wbić mi się w Wasze rozmowy, ale niestety nie wyrabiam i mimo że podczytuję to nie pisze. Ale dzisiaj mam chwilę czasu w pracy (zresztą ostatnio to prawie tylko w pracy mam czas na chwilę przed kompem a w domu to cienko z tym) więc jestem.

Może najpierw po krótce co u nas... tzn nie pamiętam co już pisałam a czego nie więc w skrócie jest tak:
- Adaśko już dosyć dlugo chodzi, sama nie pamiętam dokładnie ale coś około (lub ponad) miesiąc temu zaczął... początki to wiadomo upadki itp ale juz teraz ma wprawę więc i wypadki się skończyły
- ma 9 ząbków ... jest właśnie na etapie wychodzenia "czwórek" i dopiero wyszła mu górna lewa i marudzi przy tym okropnie... a wcześniej nie wiedziałam co to ząbkowanie a tym razem marudzi, popłakuje, nocki mamy straszne tzn akurat dzisiejsza cud, miód ale poprzednie koszmar
- dużo mówi tzn mama, tata, baba, dziadzia, brum, be, nie, bam, tu (tutaj), ba (balon lub bajka - zależy hehe), bu (buty), mniam (dobre), am (jeść)
-naśladuje jak robi kotek - miau, jak robią kaczuszki - ka ka 9nie wychodzi mu kwa kwa;-)), jak robi samochód -brumbrumbrum, jak pierze pralka i jak hałasuje odkurzacz- bziiiii :-D
- poza tym daje cześć, robi "taki duży", przybija piątkę, robie sobie "aja" (tzn że jest grzeczny), robi brawo/kosi kosi
- pokazuje gdzie jest oczko, nosek i uszko

A hitem sezonu jest to, że zrobiliśmy mu na wakacjach na kazdej rączkę tatuaż między nadgarstkiem a łokciem żeby je widział i na jednej rączce ma indianina a na drugiej żyrafkę i nauczyliśmy go że jak pytamy "gdzie Adaś ma indianina" to pokazuje na tą łapkę gdzie faktycznie jest a jak pytamy gdzie ma żyrafkę to tez pokazuje!!! i nawet jak zmieniamy mu kolejność pytań to pokazuje prawidłowo :-D sama nie wiem jak sie tego nauczył ale pojął w mig :-)

- poza tym ostatnio przez te wychodzące czwórki stracił apetyt i je tyle co kot napłakał, no ale mam nadzieję że niedługo mu minie
- no i ostatnio w dodatku dostał wysypkę na buźce i na brzuszku... myślę że to od brzoskiwni bo tylko to jadł w większych ilościach


To tyle co u Adasia, a u mnie bez zmian... praca ... dom ... praca ... sprzątanie ... spacery po pracy tzn aktywne popołudnia jak my to z eMkiem nazywamy :-) jeździmy rowerami z małym, chodzimy na spacery, jeździmy nad jeziorko, do lasu itp... generalie po pracy praktycznie nie siedzimy w domu tylko wracamy na kapiel, jedzonko i spanko.

Uffff to chociaz trochę relacji zdałam a teraz nadrobię trochę nowości z Waszego życia :-)

Ale najpierw chciałam jeszcze raz życzyć wszystkim maluszkom:
- dużo zdrówka
- szczęścia
- samych milutkich dni
- cudownych rodziców i zgodnego rodzeństwa ;-)
- spełnienia każdego z marzeń i ogólnie wszystkiego najlepszego!!!!!!!

A teraz poodpisuję Wam babeczki troszeczkę chociaz :-)



Nadrabiam ciutek od 22.07 :-)

Andzia czytam ze jeszcze @ nie miałaś… fajnie masz… ale testy nic nie wskazują na ciążę co?
co do koleżanek z forum to też uważam że fajnie mieć takie dobre duszyczki :-)
no a co do mamy i tego że spodziewałąś się czegoś innego jak się malutki urodzi to ja Tobie powiem że trochę się jej nie dziwię bo przecież ma wakacje, na pewno odpoczynek jej się należy i korzysta z tego na maksa, ale z drugiej strony powinna Ciebie tez zrozumieć… ona ma w końcu mamę non stop i chyba trochę nie rozumie że ona miała łatwiej… może pogadaj z nią szczerze i powiedz to co nam napisałaś

Luizka widze że i Ty na swoją mamę możesz liczyć tak jak ja na moja… moja nawet już 2 razy wizytę u lekarza przekładała żeby tylko z małym być kiedy mnie teść i jego porąbana żonka wykiwali…

Roseann hehe chciałabym widziec jak braciszek dryluje na rowerze po Ciebie na to spotkanie klasowe, musieli mieć z Ciebie wszyscy ubaw ;-)
wow jak Ty sobie skórę pumeksem szorujesz? łooo matulu masakra

Neftis hehe to widze że teściową masz podobną jak moja tzn moja „przyszywana teściowa” bo prawdziwa niestety nie zyje… moja to liczy na to że my ich zaprosimy… bo sama gotowac nie umie i cały czas gotuje im eMka babcia… no comments

Lilianna super ze masz taką cudowną rodzinke chętną do pomocy!!! ja sowją też taką mam na szczęście :-)
łooooo boziuuu co Ty robisz przed 5 rano na forum????
co do szczepień to nikogo za kratki nie wsadzą za to że nie szczepi swojego dziecka, ale co powiesz na to że jeśli coraz więcej osób nie będzie szczepiło dzieci to np. wrócą zachorowania na odrę… której skutki są o wiele gorsze niż odczyny poszczepienne

koralowa co do szczepień to ja szczepie na wszystko co obowiązkowe… a co do tej rtęci i ołowiu w szczepionkach to tego już nie ma tzn wycofują te feralne szczepionki… ogolnie pracuję w sanepidzie i nie mam obaw.. ale polecam priorix a nie żadne inne
 
Ostatnia edycja:
Uffff nadrabiam dalej…

Neftis co do gąsienicy z FP to fajna jest ale akurat Adaś nie przepada jakoś za nią… większą frajdę sprawia mu zwykły ślimak z klockami z FP czy np. fontanna z kulkami :-)
a co do rowerka to Adaś dostał przedwczesny prezent na roczek i jest mega zadowolony więc uważam ze to fajny pomysł

Andzia zgadzam się z Tobą… nie wiadomo na 100 % co powoduje autyzm a skutki chorób jak napis

koralowa u nas mały tez był szczepiony euvaxem i przyrost wagi jest ok. a nawet zbyt duży hehehe, więc u nas nie potwierdza się Twoje założenie

Pajko to podobnie jak u nas... euvax nie powodował mniejszego przyrostu wagi


Ok., uciekam do domciu… będę nadrabiała popołudniu lub wieczorkiem.
 
Jestem ponownie :-)

aldo witaj w naszym gronie :-) co do umiejętności dzieci to każdy maluch rozwija się swoim tempem, mój to akurat papuga straszna i łapie wszystko w mig

Madzia to Jasiu to na prawdę kruszynka, ale może taki już po prostu jest i nie miała tu wpływu szczepionka... bo u nas też był euax a mały rośnie jak na drożdżach
kurcze ale z niego to ogólnie żarłoczek... dużo wciąga przez cały dzień :-)
a po projekt domu kiedyś do Ciebie wpadnę... ale to za kilka lat ;-)

Andzia ja z kolei masakryczie przechodziłąm odrę, świnkę i rożyczke dlatego szczepię bez gadania
hehe a z tym łózeczkiem to dobre, ja na taki pomysł jeszcze nie wpadlam zeby malego przysunąć do nas :-D

Panienka mój nadal budzi się w nocy, ale nie pije już mleka tylko herbatkę ale co z tego jak i tak wstac trzeba ;-)
co do jedzonka to moim zdaniem powinnaś małemu poszerzyć menu popłudniowe ;-) tzn mówi się że dziecko od 15 powinno jeść bardziej kaloryczne rzeczy to wtedy będzie ładnie spało... chociaż u nas i tak się to jakoś specjalnie nie sprawdza ale chociaz mleka nie musze robić po nocach ;-)

mls zgadzam sie z Tobą w kwestii szczepien jak najbardziej...

agulek gratki pierwszych kroków Marcinka!
co do gryzienia to mój czasami próbuje ale szybko mu to wybiajm z głowy ;-)
a ząbki myjemy ale bez pasty, taką szczoteczką na palec

Luizka fajna ta sofa, też o takiej myślę nma przyszłość dla Adasia

roseann super ze roczek udany i że tort zjadliwy ;-)

Lilijanna ja zaczynam staranka dopiero za rok, a Tobie i innym staraczkom życze powodzenia!

GSC witaj :-)


Uciekam teraz spać babeczki bo powoli na oczy nie widzę. Bedę znowu jutro! Buziaki i spokojnych nocek!
 
reklama
Gąsienicę zamówiłam, dzisiaj przyszła, mała jest nią oczarowana:)
A odnośnie zębów, to Zuzek ma już 13 :O A może i więcej, bo pewna nie jestem- nie da sobie policzyć;) I może jest trochę prawdy w tym, że dzieci mające więcej zębów, później zaczynają chodzić;)
 
Do góry