reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Mały śpi po kąpieli to mam chwilę zanim M. wróci z pracy :)

Agulek to super że pasują, ja się w żadne sprzed ciąży nie mieszczę :(

Bombusia pozazdrościć takich chłopaków na medal :) niestety polska służba zdrowia, przechodziłam to samo jak chciałam państwowo zapisać małego do ortopedy po 4 tyg :(

Urszulka mojego też czekają trzy ukłucia eh ostatnio ledwo zniosłam,sama się prawie popłakałam

Mallaika wiem co czujesz, worawdzie do pracy mi się nie spieszy, ale czasami mam dosyć siedzenia w czterech ścianach

Luizka i super że wszystko jest wporządku :)

Fusik witaj :)

Żabcia mój szkrab je ostatnią butelke o 19:30 i czasami przesypia całą noc i budzi sie na jedzenie dopiero o 8 rano, a jest noc że obudzi się 2-3 na jedzonko. Tyle że mój je 5-6 butelek i robie 210 ml mleka.

Lea powodzenia w przekonywaniu M :)


Lecę spać, miłego wieczorki i nocki dziewczyny :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie Dziewczyny!
U ortopedy wsio ok:-) Marcin jest zdrowy:-)
Żabcia mój Mały w nocy budzi się tak co około 2 godziny. Jedynie po kąpaniu, jak już zaśnie, to śpi ok 4 godzin. Jednak na wieczorek to długo siedzi przy cycu;-)dajesz już mleko krowie?:szok: z tego co wiem, to pediatrzy odradzają, chyba do 3 roku życia.
agusia spokojnie, Ty też niedługo się zmieścisz w spodnie sprzed ciąży:-)
Fusik witamy w naszym gronie!
Lea za tą paczuszkę to płaciłaś, czy to jakaś darmowa? Uda Ci się przekonać M, myślę, że warto ostatni raz wyciagnąć rękę.
Luizka i oby tak dalej!

Wczoraj mnie nieco zdenerwował mój M. Mianowicie, jak sobie ćwiczyłam, podniósł mi koszulkę i załapał za boczek, a potem za brzuch...no i oczywiście miał za co, bo mam jeszcze sporo skóry i nieco tłuszczyku;-)Powiedział, że nigdy nie miałam takiego czegoś:-( przecież wiem ale niedawno byłam w ciąży i byłam ponad 20 kg cięższa, więc nie będę od razu jak dawniej....Jego "delikatność" czasami mnie dobija:-(
Dziś rano było -5 stopni ale nie wieje, więc jest ładnie. Dzisiaj chyba wyciagnę z szafy kombinezon dla Małego:-)
Miłego dnia Mamusie!
 
hejka,ja tak w locie,bo zmeczona jestem...moja panna od 16 do 19 nie spala....nie miala czasu....ja z nia do pokoiku a ona w ryk,polozona w lezaczku w drugim pokoju rozgadala sie,smiala......ach...te dzieci:))z jedzeniem poprawa...ale dlatego ze podaje mleko krowie....wcina az milo,ale ja sie boje,przeciez tam tyle bialka....niby moj siostrzeniec od 4 m-ca tez na krowie chowany i zyje,ale ja mam wrazenie ze brzuszek mala od niego pobolewa....w dodatku 150 ml na 2 gora 3 godziny jej styka,a mm tak na 4 by dalo jej sytosc....

Jak wasze dzieci przesypiaja noce?
O ktorej i ile jedza?

Do tej pory jak mala nakarmilam ok. 19 150 ml mleka z 3 miarkami kleiku kukurydzianego to spala mi do 3-4,a czasem 5...a ze pannie odbilo i uwaza ze po kapaniu sie nie je...nawet jak ostatnie karmieniee bylo ok 15,to noce mamy do d****.zwlaszcza teraz na krowim,ktore wrecz mloda przelatuje i znowu jest glodna...

Bombusiu-ponoc wszelkie infekcje ukladu moczowego sa od kalu...tak slyszalam,wiesz,to nawet ma sens,bo bakterie E.Coli to typowe kalówki.W dodatku wtak mlodym wieku to chlopcy zapadaja na nie o wiele czesciej niz dziewczynki.


Nie chcę krytykować ale ja bym maluchowi krowiego nie podała!!!. Nie jest to mleko dla niemowląt, nie ma wszystkich składników, tylko podstawowe witaminy, białko i tłuszcz i dlatego mała się nim nie najada. Zresztą zapytaj pediatry. Dla niemowląt jest mleko modyfikowane. Kiedyś gotowało się mleko krowie a dokładnie kaszę mannę ale od dawna tego się nie robi. Raczej dla starszych dzieci chociaż po 1 roku życia. Nawet dla mnie moja mama kupowała już Bebiko bo takie były zalecenia w latach 70-80 tych.
Oj pogadaj z pediatrą...
 
witam sie
Natka witaj :) oj to nieciekawie mialaś :(
Żabko witaj, skok rozwojowy moze trwać dluzej u nas 1 trwal 2 tygodnie nawet nie odpoczęlismy a byl następny:)
 
Zabcia podajesz mleko krowie takiemu maluszkowi??????????? daj spokój!!!!!!!! mówiłas o tym pediatrze!!!!!!!! pewnie by Cie nieźle opieprzył!!!!!!!!!!!! nie chce mi sie wierzyc poprostu!!!!!!!!!! nie gniewaj sie , ale dla mnie to jakas MASAKRA!!!!!!! przeciez jest taki wybór mleka dla dzieci:) grrrr
 
no teraz dotytalam Zabcia sorry, ale Ty chyba niepoważna jesteś ... mleko krowie to silny alergen radzę pogadać z pediatrą no chyba, ze chcesz doprowadzic swoje dziecko do choroby. Tyle się czyta o krowim mleku ...
 
radzę poczytać Żabciu.
kiedyś fakt,dawało sie mleko krowie niemowleciu,ale nie wiemy ile chorób dorosłych juz ludzi było/jest przez takie karmienie
Mleko
'Zwykłe mleko krowie jest absolutnie nieodpowiednie dla niemowlęcia - ma zbyt dużo białka, sodu, potasu, chloru - a to oznacza nadmierne obciążenie niedojrzałego jeszcze układu wydalniczego. Zbyt mało jest w nim natomiast nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT - koniecznych do rozwoju układu nerwowego), laktozy, witamin i żelaza.

Modyfikacja składu mleka krowiego polega przede wszystkim na obniżeniu całkowitej ilości białka i zmianie jego jakości przez dodanie białek serwatki. Zmienia się też ilość i jakość tłuszczu dzięki dodaniu tłuszczów roślinnych (źródło NNKT). Mleko także uzupełnia się laktozą, witaminami i niektórymi mikroelementami, a zawartość innych składników mineralnych obniża."

No ale każdy robi jak uważa.
Ja tam wolałabym,by moje dziecko dostawało wszystko co najlepsze.Jakbym nie mogła karmic piersia,wybrałabym jakieś dobre modyfikowane.
 
No my juz po masazach ah jak to ciulowo jechac autobusem wysokim i liczyc na to ze kotos ci moze pomoze wniesc wozek;/ czemu nie ma samych niskopodlogowych...;/ Dzis Mek ma impreze w wojsku , mam nadzieje ze wroci w miare bo ostatnio jak bylam z malym w szpitalu to wrocil napruty wiec stracilam calkiem do niego zaufanie w swerze alkoholu...Rozumiem ze na takich imprezach to tak sie pije ale z umiarem a on nie ma kompletnie jak zacznie to nie moze skaczyc robi to b.rzadko ale taki wyskok starcza na dlugo a potem na drugi dzien zdycha;/


Co do krowiego mleka hmmm sama nie wiem wiem ze tesciowa szwagrowi czyli 20 lat temu podawala bo pediatra kazal no ale fakt faktem duzy alergen....Najlepiej konsultowac z pediatra.
 
Witam :) własnie wrócilismy ze spacerku, dzis wkońcu pogoda dopisała, nawet pojawiło się słoneczko :)

Agulek oj jeśli się nie wezmę za siebie to ciężko będzie, narazie ledwo znajduję czas na 15 min ćwiczeń a to troche za mało niestety, mam jeszcze sporo bagażu do zrzucenia

Żabcia naprawdę podajesz mleko krowie? to przecież naprawdę silny alergen, nie boisz się że dziecko nabawi się np. skazy białkowej? a co na to twoj pediatra?

Luizka no niestety taki ten nasz kraj piękny, pomocnych ludzi eh znikoma ilość...
 
reklama
Witajcie mamusie

Ja od rana zaiwaniam po mieszkaniu, sprzątanie, pranie, prasowanie ale już jestem wolna od prac domowych :) Tylko czekam aż zupka się na obiad dogotuje. Gabunio kima a ja mam chwilę przerwy. później do pracy...pisanie :/ mam spore zlecenie do końca stycznia :/ muszę się ostro spiąć...niedługo zaczną się zaliczenia na uczelni...oj masakra...

nocka zawalona, mały obudził się o 3:00 na cyca i potem marudził do 5:30 :/ z zasnieciem tez mial problem...o 19:00 już leżał w wyrku i niby spał...a potem prawie 3 godzinne marudzenie :/ tzn 15 - 20 minut snu i płacz i tak w kółko.

Lea - odnośnie rodzinki...no cóż...jak mieszkają niedaleko to bym podjechała z prezentem dla małej i tyle. Wejść, dać małej niespodzainkę i wyjść ;) Ewentualnie przekazać komuś rozsądniejszemu z rodziny, cioci albo mamie żeby przy okazji dali prezent. Wysyłanie pocztą to trochę moim zdaniem nie teges, mogą jeszcze bardziej się obrazić. Chore są te sytuacje rodzinne...ludzie chyba mają za mało problemów w życiu żeby tworzyć takie niezdrowe sytuacje...dla mnie ta sytuacja jest na tyle niezrozumiała, że przecież kuzynka wie co to znaczy poród i połóg, że pierwsze 2-3 tygodnie to po prostu masakra. Ja gdzieś tak po niecałym miesiącu mogłam normalnie na pupie siedzieć :/ Poza tym co zrobić z taką 3 tygodniową kruszynką ? Imprezy rodzinne z uczestnictwem małych dzieci - siedliska zarazków :p to nie najlepszy pomysł.

Żabcia - OMG!!!!! Mleko krowie ?? Żartujesz?? Przecież dzidzia może się od tego rozchorować! ja dopiero robię podchody na kleik na moim mleku a tu swojemu maleństwu serwujesz łaciate...masakra. Śmigaj do sklepu po modyfikowane.

Luizka, Bombusia - fajnie się czyta, że wasze maluchy robią postępy po rehabilitacji.

Bombusia, no co za świństwo te bakterie :/ Pozdrowienia dla Alanka.
Luizka - zgadzam się co do bydgoskiego mzk :/ nie rozumiem po co kupowali te wysokie autobusy równoczesnie z niskopodłogowymi :/ i niby jest zaznaczone kiedy jedzie niskopodłogowy ale w rzeczywistości bywa różnie :/ porażka :/ ja chcę już prawko !

no i fuck! w międzyczasie jak pisałam posta poszłam stestować zupę. Wzięłam na łychę, podmuchałam i okazało sie, że za mało podmuchalam bo się oparzyłam w jęzor i podniebienie :/ zasysam teraz kostkę lodu...
 
Do góry