reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Witajcie :-)
Olivierek strzela juz pierwsza drzemke, a ja z kawusia usiadlam do kompka.
posprzatalismy wczoraj, ja zrobilam juz liste zakupow na dzisiaj, przygotowalam wszystko do ciasta, a moje dietetyczne miasko sie gotuje :-) dzwonilam do mamc, obie wlasnie jechaly razem na cmentarz przygotowywac groby. moze to glupio zabrzmi, ale ja uwielbiam Wszystkich Swietych, jest to swieto naszych kochanych bliskich, ktorzy odeszli i nie jest dla mnie do konca smutnym swietem.

Aneciu - balam sie o te raczki, ale jak zaczeam sprawdzac karczek, to zawsze jest cieplutki, wiec jest oki :-) co do kompa, to masakra rzeczywiscie, teraz pracuje na kompie kumpla, bo nasz znowu odeslalismy, bo przyslali nam go jeszcze bardziej popsutego :wściekła/y::wściekła/y:. Remont trwa :wściekła/y: niby bedziemy mieli lepszy standart, ale czynsz pojdzie do gory o 70 euro :szok::szok:, a nam nie jest to potrzebne, bo i tak do Pl wracamy. no ale przynamniej troche sobie zaoszczedzimy, bo przeciez bede za te halasy, brak balkonu i klatki i rusztowanie z czynszu odciagac.
co do prezencikow to ja ogolnie jestem osoba, ktora nigdy nic nie robi na ostatnia chwile, zawsze wszystko mam zaplanowane, moj notes peka w szfach, bo wszytsko sobie ladnie opisuje hehe. poza tym ciezko tak na raz wydac tyle kasy, a tak przynajmniej sie tego tak nie odczuje :-)
weroneczko - super sa te lancuszki :tak::tak:, sliczny sobie zamowilas :-) wlasnie te promocje :-):-), dlatego poluje juz od lata na prezenty. przed samymi swietami duzo rzeczy juz jest wykupionych, wszyscy szaleja, a tak na spokojnie, zawsze przy okazji zakupow sie rozgladam za czyms ciekawym :-)
wcale nie jestes wyrodna :no::no: ja tez licze na mamcie w swieta i na odpoczynek w PL :-) hehe
milusiu - w tym wieku juz wlasciwie powinien po 200 ml wcinac (tak jest ksiazkowo;-)) ale oczywisice do niczego go nie zmuszam. je tyle ile chce, ale nie daje czesciej niz 4 h. musi sie przyzwyczajic, no i zoladek tez musi odpoczywac :-)

kassiu - zycze cuuuuudownej imprezki:-):-):-) oby Nikola dala sie rodzicom wybawic :-D

codownej soboty kochane!!!!!!!!!!!
 
reklama
witam sie
Martuśka mogą iśc, ale niekoniecznie, aczkolwiek są przypadki,z e dzieci rodzą się z ząbkami albo w wieku 1 miesiaca mają jeden ząbek czy dwa:) także każde dziecie idzie swoim torem :) nie ma się co przejmować a pediatra powinna zaglądnąć do buzi przy wizycie przynajmniej moja zagląda:)
idę na zakupki :)
 
witam
Oj mały już się budzi ale może zdąże coś naskorbać.

milusia Wytrwała jesteś, mi by się o 3 oczy same zamknęły. Masz power.

rozalka, kassia zgadzam się, nie ma opcji żeby nagle wszystkie sierpniowe dzieci zaczeły ząbkować. Myslę że to taki okres pchania łapek do ust i tyle. Na ząbki przyjdzie czas.

riba a myślałam że ja jakas dziwna jestem, bo też bardzo lubię te "Święta". Mam tatę na cmentarzu i to jest taki wyjątkowy dzień kiedy moge do niego pójść tak odświętnie, inaczej. Szkoda tylko że niektórzy ludzie chodzą na cmentarze raz do roku =(

U na po staremu, nocka ok, liczyłam na jakieś tuli tuli ale synek przeszkodził =( Poza tym spoko, mały jakiś taki spokojny, wyluzowany jest ok.
Zmykam coś ogarnąć chałupę jedną ręką, bo jutro zaprosiłam teściów na obiad.

Miłego weekendu.
 
Mój mały to normalnie śpioch, idzie spać o 21 wstaje w nocy na mleczko, ale od razu zasypia, obudził się o 9:00 pogaworzył, zjadł, zrobił kupkę i przed chwilą znowu lulu:D

KAssiu181 miłej jumprezki:) A Nikola to grzeczna dziewczynka chyba da mamusi zaszaleć:)

Riba ja też bardzo lubię to święto zwłaszcza gdy jest ładna pogoda, gorzej jak pada...wtedy mnie taka nostalgia łapie...zwłaszcza, że mojej mamci już nie ma na tym świecie...a z kwiatami i zniczami czekam do ostatniej chwili bo wiele razy się tak zdarzyło, że zaniosłam tyle ładnych rzeczy, a na drugi dzień tylko spody od kwiatów zostały echhh.


Weroneczka ten power to tak ostatnio, wcześniej o 21 to ja już ledwo na oczy widziałam, Wiktorek nie potrzebuje już tak zajmowania się 24h na dobę, potrafi sam leżeć i się cieszyć...Udanego sprzątania:)

I ogólnie miłego weekendu:)
 
witam się weekendowo. Mała nie dała pospać, bo po pierwsze gorąco (tak napalone w piecu-sauna wrr) a po drugie od męczyły ją bączki :-( teraz smacznie śpi a jak się obudzi to spacerek obowiązkowo. Miłego weekendu dziewuszki :-)
 
Mamusie, czy to mozliwe zeby nasze dzieci juz zaczynaly zabkować? Sara namietnie lize piąstki od wczoraj (a juz tego nie robiła), jest niespokojna, dziwnie je, a dziąsła ma takie twarde że nimi jakby zgrzyta, w dodatku są jasniejsze, a nawet białawe i ostre. do tego ślini sie niemożebnie i drapie po policzkach ile wlezie. w czwartek dopiero konczy 3 miesiące.. dobrze ze w srode na szczepienie, trzeba pogadac z pediatrą.

Mój synek od 3 tyg. usilnie pcha rączki do buzi, ssie kciuka i ślini sie na potęgę!!!!
Ja i siostra miałyśmy zębu po skończonym 3 m-cu, ale myśle,ze poprostu nasze szkraby przechodzą taki etap, poznawania rączek i potrzebę ssania, choc nie wykluczone, że juz niedługo któras Mamuska napisze, że znalazła pierwszego ząbka, a u innj potrwa to jeszcze z pół roku.

Aneciu , ale naskrobałas do nas duuuzo, super:chwali sie!!!)....ja nie kupuje body, bo nienawidze tego ubrania i mój Alanek również:) ale zabwaki były fajne, bo kupiłam 2 grzechotki, butelke, a tatus przytargał gryzaczka he he:)
weroniczka śliczny ten łańcuszek do smoczka, u mnie nie zda egzaminu niestety, bo.... moje szczeście mówi wszelakim smoczkom NIET buuu:((((
Niuunia udanego wypoczynku:)

U nas standard mały jak usnął o 11.00 tak spi nadal, tata wrócił ze spaceru a synek spi nadal w wózku, pewnie do jakiejs 16.00 pociągnie, potem drzemka ok.18.00...........pogoda pieeeekna!!!!!!!!!!!!
 
A my wróciliśmy z mega długiego spacerku;) teraz się biorę za obiad:) robię zapiekankę ziemniaczaną:) a wczoraj nawcinałam się naleśńików smażonych i miałam obawy, że mały będzie cierpiał, a gdzie tam:D dzisiaj już 3 żółciutkie kupsztale nawalił no i w nocy jednego:D
 
weroneczka łańcuszek do smoka super, ale nie jest czasami ciężkimi z tymi klocuszkami? :-)

martuśka85 z tym ząbkowaniem to możliwe, ale nie u każdego dziecka ślinienie itp oznacza odrazu zabkowanie tak jak piszą dziewczyny :-)

milusia83 o masakra spałaś tylko 4 godziny? :-) ja bym chyba padła :-D

kassia181 mała spała od 20 do 6 bez przerwy????? miłej imprezy!!!

riba_1 Tobie również miłego weekendu!

Bombusia widzę że Alanek ma podobny rytm dnia do Adasia czyli spanko tak około 10-11 do 15-16 (u nas jest jedna przerwa na jedzonko) i później tak od 18 do 19 i później ja go przetrzymuję żeby mi ładnie o 21 usnął :-)


No a my dzisiaj sami w domku bo eMek w pracy. Liczył że skończy wcześniej a tu dooopa blada. Chociaż w sumie sami nie jesteśmy bo teść czasami się kręci, no i przyjechał szwagier z synem więc czasami do nas zajrzą... No ale z drugiej strony nie podoba mi się to ich "zaglądanie" bo mały (syn szwagra) już 2 razy obudził mi Adasia swoim krzykiem... mam nadzieję że nasz Adaś w wieku 2,5 roku nie bedzie takim rozrabiaką...

Uciekam coś zjeść póki mały kima. Miłej niedzieli!
 
reklama
jak tak czytam,to wasze maluchy śpia na potęge- chwalić tylko. Lulek to jednak w dzień harcuje. budzi się o 7:00 , zabawa drzemka, 10-11 jedzenie, zabawa, sen, 13-14 jedzenie, zabawa,sen 17:00-18 jedzenie,zabawa, sen 22:00 kapiel i sen

łańcuszek swietny :]
 
Do góry