reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Witam

nie było mnie tu chyba wieki.. ale jakoś nigdy czasu nie było, a to mały nie spał całymi dniami, a to chrzciny itd..

Natka. pytalas o mleko sztuczne, ja karmie bebilon komfort w doz'ie kosztuje 25,61zł starcza mi na około 4 dni, mały ni ma po nim kolek, nie ulewa.. no moze czasem jak zdarzy sie polozyc go za szybko na brzuszek to troszke uleje, poza tym mały miał na początku po modyfikowanym zatwardzenia, podalismy rumianek pare razy i przeszło, teraz tylko robi zielonkawe kupki oczywiscie po konsultacji z lekarzm uspokoilismy się, ponieważ na modyfikowanym mogą być zielone.. minusem jest to, że jak sie załatwi to śmierdzi strasznie.. ale kupke robi czasem co dziennie czasem co dwa dni, zdarzyło się, że nie było kupki 3 dni, ale pediatra powiedziała, że tak czasem może być..

Milusia doczytałam, że miałas urodzinki.. spoźnione życzenia urodzinowe..

Luizka ciesze sie ze mały juz nie cewnikowany.. :-) a odnosnie operacji, trzeba byc dobrej mysli;-)

GSC u mnie to samo, czkawka pojawia sie gdy zrobi mu sie zimno..

Andzia ja juz chyba z 3 tygodnie na wielo jade.. najlepiej pasują te na rzepy bo mój Kacper to chudzielec.. bardzo chude nóżki ma i te najlepiej pasują.. oczywiście także używam kieszonek..

Bombusia ja swojego juz ubieram w 68 bo 62 na styk sa wrecz ciasne.. dobrze ze mam kilka kombinezonow roznej wielkosci wiec sie nie martwie:)

Weroneczko dziekuje ze pytalas o mnie.. ja po prostu mało czasu miałam, forum wlaczone na ostatniej przeczytanej i nigdy nie miałam czasu zajrzec..

ufff doczytałam paredziesiat stron...

Kacperek dal popis na chrzcie.. wydzierał się ładnie.. ale przy polewaniu głowy był spokojny.. dobrze ze były 3 polewania bo za czwartym mógłby juz sie wydrzec..

poza tym to u nas jakos leci:-)
 
reklama
Nektarynko, a jakie masz kieszonki ? Ja o dziwo przekonałam się do składanych. Moja mama kupiła takie baaardzo grube, mięsiste tetrówki. Mam też kilka składanych bambusowych. Do tego dobrze dopasowany otulacz z PULu i zero przecieków.
Fajnie, że już po chrzcinach ;)

Luizko - 3mamy kciuki. Dacie radę ;) Jeszcze troszkę i ten cały koszmar się skończy. Najważniejsze, że dobrze się wysikuje i nóżki są sprawne. Pozdrawiam

Kasiu, Pajko to u was już pokazują się ząbki ? tak szybko ? Jejku. Mój kuzyn szybko ząbkował, miał niecałe 3 miesiące ale 2 msc ? Mój mały też się zaczął ślinić, ale to chyba normalne na tym etapie.

W poniedziałek byłam na uczelni, miałam nadzieję, że jedna 90 ml porcja odciągniętego mleczka starczy ale niestety...Miasto znowu rozkopane i były mega korki. Babcia musiała podać małemu modyfikowane. I wiecie co ? Małemu znowu wyskoczyły krostki na buzi! Od ponad 3 tygodni mały dostawał tylko moje mleczko i trądzik niemowlęcy praktycznie zniknął. Nie ma mowy o skazie białkowej, bo ja normalnie jadam nabiał i małemu nic nie było. Widocznie to reakcja na modyfikowane...mamy bebilon :/ wcześniej był od czasu do czas był dokarmiany więc nie zauważyłam związku mleko modyfikowane - krostki. Poza tym nic się nie dzieje. Nie ma kolek, z kupką też ok. dziwne...

A ze mnie gapa straszna :/ zafarbowałam pranie :/ pierwszy raz :p Na szczęście wielkich strat poza parą śpioszków i koszulką z żyrafką nie ma. Kilka bodziaków po kuzynie, 2 flanelki i kilka tetrówek jest teraz szara:/ zgapiłam się i w pieluszkach schował się nowy, czarny stanik do karmienia:/
 
Ostatnia edycja:
Andziu mam kilka kieszonek.. na allegro zakupilam 2x sweet doll baby i jedna dobrze sie trzyma a w drugiej pul sie rozwarstwił i ona czasem przecieka
sweet+doll+baby+DALAM+FRAME.jpg


zakupilam takze na allegro pieluszke "New style" zieloną w gwiazdki i ona w sumie taka srednia jest, na początku była lepsza a teraz wydaje mi sie ze przy gumkach non stop mokra..
1259204332

oraz dwie minkee od tego samego sprzedawcy zebre i niebieską w koniki na biegunach

wszystkie wyzej wymienione są na napy i w srodku mają polar

następnie dokupiłam 7 pieluch na rzepy 2 zielone i 5 kremowych + do tego jeszcze 3 minkee na napy krówke, zyrafe i niebieską w kropki
48b67a3c03826c3bmed.jpg

te znow maja mikropolar w srodku.. i co za tym idzie sa ciensze:-)

do kazdej pieluszki mam po 2 wklady z mikrofibry ale chce jeszcze dokupic pare bambusowych lub konopnnych, są bardziej chłonne..
 
andzia ja ostatnio zniszczyłam Olkowi bluzę... kupiłam mu na allegro dresy do przedszkola (granatowe spodnie+zielona bluza), wrzuciłam do kolorowego prania normalnie.. tam też była jego żółta bluza którą kupiłam w ReKids - śliczna, moja ulubiona Olo tak fajnie w niej wyglądał.. i wyjęłam niebieską :\ to znaczy takie zółto-niebieskie moro :p porażka.. zagapiłam się i d*pa.

nektarynka zazdroszczę (jak i pozostałym dzieczynkom) tego że chrzest masz już za sobą.. u mnie zapowiada się gdzieś jak Franio będzie miał pół roczku dopiero. Liczyłam na to że tym razem uda się załatwić to szybciej, ale niestety -trzeba czekać, bo teściowa wyjeżdża a mężowi zależy na jej obecności (w odróżnieniu do mnie :p)
 
Witajcie :-) troszke mnie nie bylo, bo byla u nas moja kochana mamcia, niestety dzis odleciala juz do domu i przez to mam lekkiego dola :-:)-( dlaczego wszystko co fajne tak szybko sie konczy? codziennie spacerowalysmy sobie przynajmniej pare godz, plotkowalysmy, mamcia gotowala pyszne obiadki, zajmowala sie wnusiem, a my z M moglismy sie w koncu wyspac, bo brala go na noc do siebie. ach jak cudnie bylo. Nasz Olivek robi sie coraz wiekszy i ciezszy hehe (6750gr) w poniedzialek bylismy na szczepieniu. od tego czasu jest troche niespokojny, ale nie ma temperatury, wiec ogolnie wszystko w porzadku. coraz wiecej sie usmiecha i nawiazuje kontakt :-)
Mama Aneta - no no :-) 3 dzidzi? gratuluje hehe. ja tez chcialabym miec wiecej dzieci, ale na razie :no::no: poczekam jeszcze troche, no i gratuluje synowej hehe

bogusiu007 - zazdroszcze tego spania coreczki, wow tyle godzin!!!
monika8112 - mnie tez czeka samotnosc, ale tylko 3 dni. za to Ty az 2 tyg!!! :szok: ale napewno bedzie dobrze, zobaczysz :-)

Aga Natalia - gratuluje organizacji :-):-) nielada wyczyn przy 3 dzieciaczkow. ja jestem dumna z siebie, ze przy jednym daje rade ze wszytskim, lacznie z papierkowa robota, a co dopiero 3 - szacun kochana :tak::tak:
luizka4don - trzymaj sie kochana, myslami wszystkie jestesmy z Toba...
Bombusiu - super, ze spanie sie u Was normuje :-):-)
Navijko -. oby Cie jednak to przeziebienie ominelo
Milusiu83 - tulam...
 
hej hej. my po spacerku i mały dalej śpi w wózku.

bombusia ja z tego samego powodu muszę zrobic ten posiew, jak mały miał problemy z kupą jakiś czas temu to był bardzo niespokojny i płaczliwy i dr, stwierdziła że może ma jakieś bakterie w moczu, zrobiliśmy już ogólne badanie i wyszło ok, ale kazała zrobić jeszcze posiew.

milusia mój też najchętniej uśmiecha się do mamusi o 3-4 rano i przy tym jeszcze wali kupacza:)

riba dzięki ja juz przyzwyczajona że M wyjeżdża na delegacje tylko zawsze zjezdzał na weekend a teraz ze tak daleko to im się nie opłaca, no i wogóle pierwsza delegacja po moim porodzie:(

moje dziecię tez wkłada łapki do buzi i nawet słychać jak je cycka:) więc to chyba taka kolej rzeczy.
 
Milusiu tulam mocno z uwagi na dzisiejszy dzień:-(
Nektarynko witaj, ja też Cię poszukiwałam, dobrze,ze u Was wsio ok:tak:
andzia, marulka ja zafarbowałam mojemu starszemu koszulkę jakiejs tam "b. waznej firmy" na czerwono, on dostał prawie, że zawał jak to zobaczył,:szok:no tragedia była,:szok: bo oczywiscie była ulubiona:eek:...skruszona dałam mu kasę na drugą i teraz 2 x sprawdzam co wrzucam do pralki heh:sorry:
riba ojj to laba sie skończyła jak mamcia pojechała no wiem co czujesz,:-( bo ja swojej nie widze dopiero/już 3 tydz., bo ma zapalenie oskrzeli no i nie mozemy sie widziec, aby mały nie załapał i juz za nią b. tęsknię:-(

Mój maluch dzis 3 x juz sie bujał w bujawce i jest grzeczny:-D, nawet nasmażyłam cycków bez żadnych przerw i zrobiłam spokojnie obiad, bo razem ze mną gotował w kuchni, a jak włączyłam na próbę okap to od razu hipnoza :-Di lekka drzemka.........czemu nie wymyslili jeszcze karuzeli do łózeczka z odgłosem suszarki,:sorry: jaką kasę by firmy robiły na tym interesie:-D:-p:-p!
Jutro jadę do neurologa z Adim, bo on ma jutro tylko slubowanie w szkole i potem luz ochhh jak sie ciesze od razu mi lżej:-) na sercu:laugh2:
 
Andzia, Nektarynka - i co chwalicie sobie te wielorazowki???Tzn. duzo z tym zachodu?? Ja chcialam kupic...ale na planach sie ostalo - z noworodkiem i kupa non stop pewno bym nie wyrobila. A teraz dzieciaczki w miare wyregulowane. Napiszcie cos wiecej o tych pieluchach :)

Czy ktos wie czy moge sie zaszczepic na grype - czy kobiecoe karmiacej nie wolno tego typu rzeczy???

szczerze mówiąc bardzo sobie je zachwalam.. tzn ja nie kupowalam tych drogich po 60-100zł tylko te w granicach 25-35 zl.. po zmoczeniu pieluszki wyciągam wkłady, czasem je przeplucze wykrece dam do podschnięcia i potem wrzucam do wiaderka szczelnie zamykanego (daje do wiaderka także pare kropel olejku eterycznego). w zasadzie mam 15 pieluszek i tak co drugi dzien musze prac, czasem co poltora, musze dokupic ze 3 sztuki i bedzie ok. same kieszonki mam suche po 3-4h (schną w łazience gdzie jest kaloryfer ciepły) a wkłady gdzies tak z 6-8 h z tym że ja mam pralke co ma 1600 obrotów i pieluchy i wklady wychodzą z niej lekko wilgotne..
nie trzeba ich prasowac.. wiesza sie szybciutko, wydaje mi sie poswiecam max 15 min na wieszanie i 15 na skladanie wiec az tak wiele to to nie jest :-)

Bombusiu oj to chyba przeoczyłam.. dziekuje za pamięc
 
reklama
Milusiu mimo że to już 8 lat ale napewno jet ci cięszko jestem z tobą:tak:.
Wlaśnie ponoć można ogłosić upadłość do końca macierzyńskiego przejmuje mnie zus bedzie płacił i jestem ubezpieczona a dalej nie wiem :-(
 
Do góry