reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Witam :*
Ciamajdko - sliczneeee te grzechotki dziekuje za pomysl:D hihi juz wiem co Oliwci kupie:) malutka boska! A co do wagi to niezle pielegniarke zgasiłaś ze przy porodzie wazyla 5kg hehe:D Zreszta nie powinnam nic mowic ze za duzo wazy kazde dziecko rozwija i tyje w swoim czasie... A co do tygodniowych giełd to u nas też są:) i tez własnie chciałam jechac w niedziele ale zobaczymy.. bo T będzie po nocy wiec zobaczy się:)

Bombusiu - dokładnie sie ztobą zgadzam kazde dziecko jest inne i waga tez inna.. Jak powiedziałaś ze "co ja dziecku mam nie dac zryc" hehe to mi sie przypomniało to co wyczytałam w necie co powiedziała tesciowa do pewnej matki.. Ze dziecko nie chce podnosic głowki bo za duzo wazy i zeby dawała mniej cyca zeby schudło! masakra :)
 
reklama
marulko jak na razie nie wariują:) generalnie odciągnęłam wtedy kiedy on przesypia te 6 godz po kąpieli... po 3 zaczęłam odciągać...w ogóle ja mam tak że jak zczynam odciągać, albo karmić to mam takie mrowienie w cyckach i normalnie gejzer hihiih.

a mam pytanie czy mleko mogę zamrażać w normalnej butelce w takiej w jakiej dzieciątko pije???

pewnie ze mozesz wazne by byla wypazona. niewazne w czum zamrazasz wazne by to bylo czyste i wygotowane lub wysterylizowane.
kombinezon rewelacja. ja mam dwa- dostalam- wiec nie kupuje.
a te soczewki zeczywiscie zmieniaja kolor oczu- moja kolezanka miala zielone i czerwone i wygladala jak wampir:)))))))))))))

andzia my tez szczepilysmy 6 w 1 a zamiast pneumokokow rotawirusy i rewelacja- tez jestem zadowolona- zadnych skutkow ubocznych:)))))))))

milusia to super ze siostra ci pomoze. mi pomoglaby mama i tesciowa ale nie chcialam ich fatygowac. a denerwujesz sie bo ja bardzo!!!!!!!!! boje sie ze mala bedzie plakala albo zacznie marudzic.

a u nas spokoj. mala przysnela w lezaczku, M. spi bo wrocil po nocy a ja pije herbatke i tv ogladam bo jakos nie mam na nic sily- nic mi sie nie chce.
jutro idziemy do spowiedzi i na spotkanie z ksiedzem przed chrztem a w tym czasie Nikola bedzie opiekowala sie moja mama- odciagnelam 120 ml i 60 ml- mam zamrozone wiec bedzie miala co podac, a jak nie starczy to mam modyfikowane i tez bedzie dobrze.
pogoda dzis piekna- napewno pojdziemy na spacerek i zachaczymy o tesco bo male zakupy trzeba zrobic.
 
Ostatnia edycja:
Chciałam wiecej tam w poscie napsac no ale nie udalo sie:)

c.d.
Ehtele - sliczny kombinezonik na prawdE! i jaki tani :) nie widac ze uzywany i masz racje ze po co kupowac nowki jak to tylko na jeden sezon:) Ja akurat niemusze kupowac bo dostałam rozowiutki kombinezonik :D:)

kasia181 - kasiu kochana ja tak samo dzis dzien lenia mam tez pije herbatke mam tv wlaczone i nic mi sie nie chce:D a jeszcze niedawno mialam powera ze wszystko szorowałam prałam sprzatalam a teraz mi sie po prostu nie chce:D:p

Urszulka zgadzam sie z dzieczynami! masakra !!!!!

A u nas znowu juz sie bede powtarzała chyba:p nocka spokojna:p
mała jak zawsze grzeczna.. Teraz tez sobie spiocha rano troche pogadalysmy hehe:D zwierzała mi się:p:p
Mialam jakies do was pytanko a zapomnialam :(.... no nic jak sobie przypomne to zapytam :)
 
Witajcie :-) U nas noc w miarę spokojna. Mały dalej się pręży przy jedzeniu i popłakuje, ale ja walczę... Pokarm raczej mam? Staram się pić jak najwięcej, a z odciąganiem dalej mi nie idzie :-(

My chrzcimy w tą sobotę imprezka w domu na 30 osób...

Pozdrawiam i uciekam bo mały śpi na tarasie, więc muszę coś w domu porobić...

Buziaki mamusie
Udanej imprezy życze;)

Musiałam isc wymienic kombinezon na zimę:wściekła/y::angry:, bo głupia kupiłam na 74 cm jak on takie ubranka nosi:szok:, wiec wymieniłam na 86 i jest suuuper,:-Ddo tego sa rękawiczki i buciki:tak: kupiłam jeszcze body 2 szt. na 74 cm i sa akurat, :baffled:wiec jutro znów idę jedne wymienic na 80 cm:eek:....sąsiadka sie dzis smiała, ze chyba Alanka drożdżami pasę :-D.
Mały juz po kapieli spi, ale to pewnie tylko drzemka, bo to na bank nie sen na noc:baffled::crazy:!
zgadzam sie z drożdżami moja mała dopiero 62 nosi .

No i stało się, zostawiliśmyw wczoraj Wojtusia u teściów a my poszliśmy na zakupy, teściowa zamiast podać mu mleko to dała zwykłą herbatę z cukrem bo gdzieś tak wyczytała i dała mi jeszcze kserowki jak karmic dziecko, że kaszki i soczki można podawać, normalnie teskańska masakra!!!!! teraz nie zostawię im dziecka, oczywiście od razu się obrazili bo im się sprzeciwiam za każdym razem.
Tragedia jakaś ,brak słów ,nie przejmuj sie ja dzis usłyszałam że zła ze mnie matka bo Kubuś chodzi do przedszkola ,i ze to tak jakbym do adopcji oddała no masakra jakaś .

witam sie
my sie szykujemy do lekarzy wiec prosze zaciskac kciuki, aby moje dziecie dobrze ważyło:)



masakra pozostawie bez kometarza wyczyn Twojej teściowej!
kciuki zacisniete

urszulkao matko swięta i córko!!!!! no nie mogę... może jeszcze bulke z kiełbasa by dała? szok, co za .. a szkoda słów.
********************


Ponieważ robie wszystko (i nic zarazem, bo jak sie robi na raz wsio to nie robi się w zasadzie nic) więc pisze co tam u nas... wczoraj mielismy szczepienie, mam aniołka... normalnie zapłakała (no zawyła raczej) na 5 sec w momencie szczepionki i do razu w kimono... ledwo ja ubrałam:) lekarz powiedział że anioł nie dziecko... ale tego wzroku jak na mnie spojrzała jak ja kłuli nie zapomne :"co Ty mi robisz??? ratuj mnie!!!", serce mi pękło, i mówię do niej to nie ja, to ta Pani, a pielęgniarka do mnie ze smiechem "nie kłam mama, sama mnie tu przyprowadziłaś". w nagrodę kupiłam jej dwie sliczne pluszowe grzechotki, jedna to żabka, a druga misiu zapinany na nadgarstek. teraz ma przypięty i jej grzechocze jak rusza rączką... świetna sprawa! jeszcze pielegniarka powiedziała że moja Edytka za dużo waży jak na 6 tyg (dokładnie 6180g-moja waga sie pomyliła) a ja jej na to że ile powinna wazyć, a ona no z góra 5 kg, a ja jej mówię 5 kilo to ona przy porodzie miała i zonk hahaha:) ta mina była super:)

co do kombinezonów zimowych, ja kupie teraz na rynku-giełdzie w niedziele, są u Was takie rynki cotygodniowe? no to u nas takie kombinezony kosztują 50-60 zł.

dziś mam w planach pranie (juz robię), sprzątanie bo mi się mrówki zalegną w końcu, prasowanie może, spacerek oczywiście ok godz 12, bo zapowiada się piekny jesienny dzień ze słoneczkiem, i w międzyczasie cycanie... mam nadzieję na długie sny mojej małej. Jutro jade na imprezę, mam odciagnięte tylko 120 ml mleka, al długo nie będę, na drugie karmienie zdażę, a jak nie to T. da butle i kwita. a ja sobie odciagne jak wrócę.

no to lecę do roboty!!!

to sa te grzechotki:
83619e2f64aaec8amed.jpg

2b4bd11202ebab32med.jpg
Grzechotki super i Edytka jaka duża i śliczna ;)
 
Hej. My dzisiejszych lekarzy zaliczonych (neurolog i urolog) U urologa ok wszystko ladnie maly wysikuje :)
Gorzej u neurologa ddr stwierdzila ze jest bardziej za tym zeby wstawic zastawke bo to nic nie przeszkdza w rozwoju a moze zapobiec wielu zlym rzecza. Odruchy maly dobre ma troche prawa strona slabsza i mamy zwrocic bardziej na nia uwage przy rechabilitacji. Ostateczna decyzja zapadnie w poniedzialek po USG i konsultacji z chirurgiem ehh jak sobie pomysle ze znowu operacja znowu min tydzien w szpitalu...a ja go tam na noc nie zostawie samego ..tam brak warunkow zeby matka byla ale i tak sie z tamtad nie rusze moge nawet na podlodze spac...Wiem ze to dla jego dobra ale serce mi sie kraja wolalabym zeby to mnie kroili meczyli i bog wie co a nie taka moja mala istotke ktora juz tyle rozumie tak slodko sie usmiecha tak kocha byc blisko mnie...:(

Urszulka- ;/ normalnie bez komentarza co do tesciowej wrrr...

Ciamajdko - u mnie tez sa przyjezdzaja sprzedawcy z calego miasta z rynkow i tam jest
co niedziele .Nieraz fajne rzeczy mozna dostac:)Super grzechotki:)

milusia- ja takj samo mialam a teraz coraz lepiej heh ja mam 200m od klatki i do tego sasiadki corka
prowadzi aerobik wiec silownie mam jeszcze gratis;p Nie dosc ze pozytek z tego bo sie
chudnie to jeszcze troche miedzy ludzi mozna wyjsc bo czasami to mam dosyc siedzenia
w tym pokoju karmienia przewijania bujania i tak na okraglo ...

ehtele- nie martw sie ja taka sama wariatka lubie takie rozne cudenka testowac;p
super kombinezon i to za taka cene:)Ja tam wogole malo nowych rzeczy kupuje wole isc
do lumpka i za 50 zl mam sterte roznorodnosci
bo co taki maluch zniszczy wiec te ubrania jak nowe wygladaja Ja zamrazam w pojemniczkach na mocz .ktoras z was
polecila juz nie pamietam kto ale bardzo dobry pomysl .
 
Hej. My dzisiejszych lekarzy zaliczonych (neurolog i urolog) U urologa ok wszystko ladnie maly wysikuje :)
Gorzej u neurologa ddr stwierdzila ze jest bardziej za tym zeby wstawic zastawke bo to nic nie przeszkdza w rozwoju a moze zapobiec wielu zlym rzecza. Odruchy maly dobre ma troche prawa strona slabsza i mamy zwrocic bardziej na nia uwage przy rechabilitacji. Ostateczna decyzja zapadnie w poniedzialek po USG i konsultacji z chirurgiem ehh jak sobie pomysle ze znowu operacja znowu min tydzien w szpitalu...a ja go tam na noc nie zostawie samego ..tam brak warunkow zeby matka byla ale i tak sie z tamtad nie rusze moge nawet na podlodze spac...Wiem ze to dla jego dobra ale serce mi sie kraja wolalabym zeby to mnie kroili meczyli i bog wie co a nie taka moja mala istotke ktora juz tyle rozumie tak slodko sie usmiecha tak kocha byc blisko mnie...:(

Urszulka- ;/ normalnie bez komentarza co do tesciowej wrrr...

Ciamajdko - u mnie tez sa przyjezdzaja sprzedawcy z calego miasta z rynkow i tam jest
co niedziele .Nieraz fajne rzeczy mozna dostac:)Super grzechotki:)

milusia- ja takj samo mialam a teraz coraz lepiej heh ja mam 200m od klatki i do tego sasiadki corka
prowadzi aerobik wiec silownie mam jeszcze gratis;p Nie dosc ze pozytek z tego bo sie
chudnie to jeszcze troche miedzy ludzi mozna wyjsc bo czasami to mam dosyc siedzenia
w tym pokoju karmienia przewijania bujania i tak na okraglo ...

ehtele- nie martw sie ja taka sama wariatka lubie takie rozne cudenka testowac;p
super kombinezon i to za taka cene:)Ja tam wogole malo nowych rzeczy kupuje wole isc
do lumpka i za 50 zl mam sterte roznorodnosci
bo co taki maluch zniszczy wiec te ubrania jak nowe wygladaja Ja zamrazam w pojemniczkach na mocz .ktoras z was
polecila juz nie pamietam kto ale bardzo dobry pomysl .
Nie przejmuj sie narazie moze operacja nie bedzie jednak potrzebna ,trzymam kciuki aby tak było ,tulam mocno
 
Ola, no mowie klopsik na swego, bo on taki okraglutki na buzce i ma drugi podbrodek. ;) Ale slowo klopsik mowie z ogramna czuloscia. :D

Urszulka, no tesciowka sie popisala, nie ma co. Jak to przeczytalam to przypomniala mi sie anegdota, ktora z luboscia lubi opowiadac moj tato. Otoz pewien zebrak poprosil czlowieka by dal mu jesc, bo jest glodny. Ten powiedzial, ze dobrze, pod warunkiem, ze ten wypije wiadro wody. Zebrak jakoze byl bardzo glodny to sie zgodzil. No i pil, pil, pil. Pol wiadra wypil, dalej nie dal rady, ale wiedzac, ze inaczej nie dostanie jedzenia jakos drugie pol wiadra wcisnal. Ledwo oddychal po wyzpicu calej wody. Gdy pokazal puste wiadro czlowiekowi ten z zapytaniem. To co? Chcesz dalej jesc. Zebrak z wielkim trudem pokrecil glowa, ze nie. Na co czlowiek" aaaa, tu cie mam. To ci sie pic chcialo a nie jesc"... A swoja droga to tesciowce, jakby przyszla na obiad to w talerzu na zupe podalabym sama wode i kazala sie tym najesc. ALbo ogolnie dac jej rade, ze jak bedzie kiedykolwiek glodna to zamiasc jesc niech wypije butke wody. :]

Ciamajdka, no to niezla pannica. ;) Grzechotke na lape taka sama kupila chrzesniakowi rok temu. :)

Ehtel, fajny kombinezon. :) JA mam takie:
kombinezon śpiworek H&M super, rozm.62-68cm (1255954813) - Aukcje internetowe Allegro
(tylko bez tej naszytej buzku z przodu, ale tez z mozliwoscia zrobienia worka lub kombinezonu z nogami, juz teraz moge go w niego "pakowac", no i kolor akurat na chrzest, ktory bedzie w grudniu)
i taki na wczesna wiosne:
DSC00152.jpg
Ponoc mam jeszcze jeden dostac. Po siostrze mego chrzesniaka - rozowy (akurat dla chlopca...), takze ciesze sie, ze mam te dwa. :)

Luizka, fajnie, ze ok jesli chodzi o urologa, ale z neurologiem to niefajnie. :/ Wspolczuje wam tych stresow. A tak sie zapytam. Jak bylas w ciazy to czy przeziernosc karkowa wyszla prawidlowo? Bo u mnie byla ciut powiekszona, ale w zasadzie na gornej granicy normy. Kazali mi zrobic badanie z krwi na test Pappa i pozniej na obecnosc wad cewy nerwowe i w miedzyczasie amnio. Niby doszukali sie jakiejs wady serca, ktora pozniej sie nie potwierdzila, ale po urodzeniu pediatra uslyszal szmer w sercu malego. Zrobil echo i wyszlo, ze ma tzw. "strune". Na szczescie to nic zlego. Ale u nie ta przeziernosc na granicy normy mogla wlasnie pozniej objawic sie ta struna (zwiekszona przeziernosc nie musi od razu oznaczac zespolu Downa, czy tym podobnych zespolow).
 
Ostatnia edycja:
witam sie
Ehtele śliczny kombinezonik:)
Ciamajdko ale słodziutka Edytka:)
to ja tak na szybciocha pisze bo młody zaraz zacznie wyc
1 ginekolog dał zielone światełko aczkolwiek badanie bolało jak cholera aż sie boje drugiego "pierwszego" razu. Ale w końcu tzreba no nie?? Pan doktor tylko powiedział, zebym wiedziala, ze karmienie piersią nie jest zabezpieczeniem przed ciążą:)

2. u zębologa ząbki zrobione (tata przechodził gigant płacz) jak ja sobie siedziałam na foteliku. Ale dal rade.

3. Pediatra - nowa pani doktor bardzo fajna. Sebula waży 4900 :))jupiii:) no pooglądała go powiedziała, ze wszystko jest w porządku no i rozmawiałam z nią nt tego, ze Sebek tak pracuje nad kupą - czasami 4-5 h. No i pani doktor sie wypytala jakie są to kupki wiec mowie, ze wodniste z ziarenkami takimi no i jest jej dużo, ze czasami papmek wysiada i pani doktor powiedziała, ze są to kupki z przejedzenia, ale nie mamy sie tym martwić :)
 
reklama
r0ecl1.jpg

A ja kupiłam taki kombinezon:)
U nas dzis była położna po raz 5 i ostatni , tzn. za miesiąc ma przyjsć położna środowiskowa i jak maluch będzie miał z 10 m-cy to tez przyjdzie po raz drugi tak mi dzis powiedziała ta pani hmmm czyli będzie oglądanie kątów.

luizko ciesze sie,że u urologa wszystko dobrze z Piotusiem i trzymam kciuki za wizyte u neurologa
Dziewczynki no śliczne te kombinezony macie:)

A u mnie juz mieszkanko wysprzątane, zakupy większe zrobione jutro troszku popichce w kuchni żarełka na wieczór i mozna sie gościć.

Alan tak pięknie spał i kurw. remontują sie od 3 m-cy nowi lokatorzy i kurw. całe popołudnia chodzi wiertarka i młotek i on sie codziennie budzi:angry: ...............wkurzona jestem na maxa:wściekła/y::no::crazy:!!!
 
Do góry