reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

A my dzisiaj ważenie i Adrianna 5680 i 61 cm, szczepienie mamy za sobą, mnie bolało bardziej niż Adę :zawstydzona/y: Popłakała tylko w chwili wpuszczania szczepionki do ciałka, wyjechałyśmy i zasnęła w wózku.
Kurczę a ja czekam na drugą @ :baffled:

Na becikowe czeka się przynajmniej 14 dni, bo musi się uprawomocnić od dnia podpisania decyzji. My dostaliśmy jakoś po 20 dniach, bo nie załapaliśmy się na wcześniejszy termin przelewu, bo nam zabrakło 2 dni z tych 14.
 
Ostatnia edycja:
reklama
No właśnie jak tam waga maluchów?
Bo mój przy porodzie 4120 - a teraz tylko 5400... jakoś martwię się bo 7 września warzył 5100, i tylko 300 gram w ciągu tych 20 dni przytył....
doradźcie
Dzieci najwięcej na oczatku przybieraja,potem juz mniej.Sprawdz na siatce centylowej wagi i wzrostu na jakim jest centylu.

A my dzisiaj ważenie i Adrianna 5680 i 61 cm, szczepienie mamy za sobą, mnie bolało bardziej niż Adę :zawstydzona/y: Popłakała tylko w chwili wpuszczania szczepionki do ciałka, wyjechałyśmy i zasnęła w wózku.
Kurczę a ja czekam na drugą @ :baffled:

Na becikowe czeka się przynajmniej 14 dni, bo musi się uprawomocnić od dnia podpisania decyzji. My dostaliśmy jakoś po 20 dniach, bo nie załapaliśmy się na wcześniejszy termin przelewu, bo nam zabrakło 2 dni z tych 14.

Klopsik,ciekawe ile moja wazy.
 
Dzieci najwięcej na oczatku przybieraja,potem juz mniej.Sprawdz na siatce centylowej wagi i wzrostu na jakim jest centylu.
Co to za siatka właśnie jest ta centylowa? Jak to się sprawdza? :zawstydzona/y:
Klopsik,ciekawe ile moja wazy.
W sensie, że za dużo? :laugh2: Kurcze a jak porównywałam do innych to wydawało mi się, że źle nie jest :-p

Duralex – wszystkiego najlepszego dla Nikoli :-)

Dziewczyny doczytałam, że niektóre z Was podaję coś dodatkowego do picia oprócz mleczka, co to jest? Woda? Herbatka? Ja póki co podawałam kilka razy wodę, jakoś do herbatek nie wiem dlaczego mam dystans. :dry:
 
Ostatnia edycja:
ehtele rozalka dobrze radzi - rzuć okiem na siatkę masz ją na pewno w książeczce zdrowia.. na oko faktycznie wydaje się dość mało, ale może być to w granicach normy więc książeczka do łapki i sprawdzamy :)

luizka współczuję Ci tych przeżyć.. dzieciaczek taki maleńki a już wszystkie specjalizacje lekarskie ma odhaczone.. no i ta operacja.. no nic - trzymaj się bo nic innego nie pozostaje :) to przecież dla dobra Piotrusia :)

lilijanna ja nic nie podaję Frankowi dodatkowo oprócz cycka.. żadnych kropel, herbatek, wody, nic a nic. Jeśli karmisz piersią to nic nie musisz dawać dziecku - mleczko zaspokoi wszystkie jego potrzeby.

Mój maluch po urodzeniu ważył 4120, w dniu wypisu 3980 (spadł do 3930) i po 3 tygodniach na wizycie ważył 4800... Teraz czuję że przybrał - ile nie wiem. Wizyte i szczepienie mamy dopiero 13. października i wtedy się wszystkiego dowiem ;)

u nas ogólnie spokój.. Olek wieczorem gorączkuje - zobaczymy dzisiaj jak będzie bo już mu chyba powinno puszczać to przeziębienie. Pokłóciłam się z M. i mam doła jak stąd do Waszyngtonu... zrobił mi przykrość i mam go dość.
 
WITAM!

U nas nocka spoko, ciumkanie i spanie.:-)

luizka no to ładnie Piotrus wazy mimo choroby,chłopak ma apetyt, trzymam za niego kciuki co do decyzji o operacji:happy:
lilijanna ja podaje herbatki Hippa ułatwiajaca trawienie i uspokajająca, mój maluch je lubi:tak:
Niuunia ja tez słyszałam o tej dziewczynce z autokaru i o innych :-(-koszmar, jak mój Adrian jezdzi na wycieczki , a własnie teraz pojechał na 3 dni na wycieczke integracyjna z nowej szkoły to zawsze b.sie martwie tymi podrózami:baffled:
Ehtele myslę, ze dzieciaczki później to juz troszke stopują z wagą i mniej przybywają;-)
marulka tulam mocno!

Pogoda porażka, nastepny dzień w domu, mozna oszaleć,:wściekła/y::angry: u nas pada i jest ciemno:((((((( mały śpi cały czas i wcale mu sie nie dziwie:baffled:
 
Witam!
U nas ostatnio Małgosia przesypia nawet 5 godzin pod rząd w nocy, więc to duży sukces:tak: Co prawda dzisiaj, jak obudziła się o 2 to później przebudzała się co chwilę próbując zrobić kupkę, a udało jej się to dopiero po 6:baffled:
M przeziębiony, katar ma i kaszel-mam nadzieję, że mi dziewczynek nie zarazi:dry:
Jutro idziemy na badanie słuchu-mam nadzieję, ze wszystko będzie w porządku, już mam małego stresa-trzymajcie kciuki:blink:
Ehtele-znalazłam na necie, że dziecko powinno przybierać od 170-230g tygodniowo. A może Olek mało przybiera, bo w nocy nie je tego mleczka najbardziej kalorycznego? Na pewno lekarz rozwieje Twoje wątpliwości:tak:
Bombusia-u nas też znowu pogoda do d.upy:no: Z małą wychodzę tylko po Basię do przedszkola...
Marulka-zdrówka dla Olka i trzymaj się:tak:
Luizka-trzymam kciuki za pozytywną decyzję:tak:
Lilijanna-ja też nie podaję nic oprócz mleczka z piersi-Małgosi nie podchodzą herbatki;-)

Co do wagi-moja mała wazyła 2700 najniższa waga to 2580g, a 6 tygodni później 4645g:szok: No ale ona miała co nadrabiać:tak:

 
Ostatnia edycja:
u nas Marcinek ważył 3kg a teraz waży 6,7. Ledwo go noszę :/ a co będzie później... I w ogóle to ja się trochę martwię tym, że on jest taki duży. On potrafi co 1,5h obalić 120ml mleka z butli. Nie wiem gdzie się mu to mieści.

ethele- ja uważam, że Twój syn dobrze przybiera. Każde dziecko jest inne i przybiera w idndywidualnym dla siebie tempie. Nie ma co panikować. Obserwujesz go, widzisz , że się najada więc nie ma co sie przejmować.
 
Hej mamuśki

Właśnie wróciliśmy od lekarza, mama była u gina a synio u pediatry na kontroli.

Ze mną wszystko ok. Macica ładnie obkurczona, wszystko dobrze wygojone. Dowiedziałam się, że miałam lekko pękniętą szyjkę, gin sam nie by w stani powiedzieć czy była szyta, czy sama się zrosła, bo blizna jest maleńka. Na zewnątrz mam sobie kupić jakąś maść, żeby blizna była bardziej elastyczna. No i okres chyba rzeczywiście już był, bo szyjka odpoiwiednio ułożona jak po okresie. Pobrał mi wymaz na cytologię. No a w środku mała niespodzianka. Miałam małą ziarninę na bliźnie. Gin postawił mi między nogami taki jakby mikroskop na kółkach, żeby dokładnie obejrzeć pochwę :p i wszystko widziałam na TV podwieszonym pod sufitem :p SZOK :p A ta ziarnina to była taka jakby mała kuleczka na nacięciu. Gin na to - no to trzeba usunąć. Ja już lekka panika...
- jak, kiedy usnąć?
- No można w szpitalu, albo teraz.
- Ale na dole mąż czeka z synkiem, może się umówimy na inny termin.
- A to kilka sekund potrwa
- Tzn jak to się usuwa ?
- Normalnie, pęsetą albo palcami. Jak pani chce to można w szpitalu, ale to z 2 dni panią potrzymają.
No i normalnie paluchem mi to uszczypnął, przekręcił i oderwał ! Prakycznie nic nie bolało, lekki dyskomfort. Powiedział, że dzisiaj mogę lekko plamić, 10 dni wstrzemięźliwości, żeby się wygoiło i tyle. Koleżance usuwali w miejscowym znieczuleniu, ale miała kilka tych ziarnin. Sama nie wiem co mam o tym myśleć.

To tyle ze mną.

A z syniem mąż był u lekarza, ja niestety nie zdążyłam :/ Jak byliśmy ostatnio była inna pani doktor na zastępstwie, niestety teraz ta co normalnie tu pracuje wróciła już z urlopu :/ wredne babsko :/ Były przed nami 3 dzieciaczki w kolejce, ostatnio czekaliśmy prawie pół godziny a były dwa. Myślałam, że zdążę z wizytą u gina:/ Pani miała tempo ekspresowe :/ Widać jak dokładnie badała... Mąż mówił, że czeka na mnie i może wejść ktoś przed nami, ale baba coś marudziła, że kartę ma już przygotowaną i ma wchodzić. Qrde, a miałam kilka pytań. Wszystko trwało kilka minut. Mąż mówił, że obejrzała małego, nic nie mówiła. Jak mąż się zapytał czy wszystko ok to tylko parsknęła, że gdyby coś było nie tak to by powiedziała.
No i doczepiła się baba do szczepienia. Jesteśmy zapisani do programu darmowych szczepień. Dostaliśmy namiar na lekarza, który prowadzi badania w ramach pracy naukowej na temat reakcji dzieci na szczepionki. Za darmo mamy cykl szczepień Hexą, Rotarixem i prevenarem. Po szczepieniu musimy tylko na uzupenić ankietę i mierzyć temp u malucha. Tylko, że mają w tych badaniach inny standard, szczepią dzieciaczki pomiędzy 6 a 10 tygodniem. My jesteśmy jeszcze przed szczepieniem. Baba raz, że sfochała się, że dlaczego gdzie indziej szczepimy. No i że niby za późno itd. Głupia baba! Jeszcze kilka dni temu rozmawiałam ze znajomym pediatrą, który jest w trakcie habilitacji. Sam potwierdził, że w Polsce szczepienia wykonuje się za szybko. W innych krajach Europejskich pierwsze szczepienia są średnio o 3-4 tygodnie później. I takie są też najnowsze zalecenia WHO. Ale nie wymagajmy zbyt wiele od gburowatej baby, która pewnie od kilkunastu lat siedzi z dupą w przychodni i nie bardzo jej się chce douczać :/ :/ :/

A! Gabuś waży 5300 :) Ostatnio byliśmy na wizycie jak skończył 2 tyg. Miał wtedy 3800. Wyszło nam 1,5 kg w ciągu 4 tygodni, czyli ok 300 g na tydzień! Klopsik :p
 
Ostatnia edycja:
Co to za siatka właśnie jest ta centylowa? Jak to się sprawdza? :zawstydzona/y:

W sensie, że za dużo? :laugh2: Kurcze a jak porównywałam do innych to wydawało mi się, że źle nie jest :-p

Duralex – wszystkiego najlepszego dla Nikoli :-)

Dziewczyny doczytałam, że niektóre z Was podaję coś dodatkowego do picia oprócz mleczka, co to jest? Woda? Herbatka? Ja póki co podawałam kilka razy wodę, jakoś do herbatek nie wiem dlaczego mam dystans. :dry:

Myslę,że w sam raz.Ale prawie 6 kilo to masz co nosić.
Porównywac dzieci nie można,bo rosna indywidualnie i to zalezy jaka wage wyjściowa miały.

A co do herbatek,podałam moze z 2-3 razy hippa uspokajającą.
 
reklama
witam sie
wczoraj zwazyłam sie z Sebkiem i wychodzi, ze wazy jednak 5300 :)
Mma do Was pytanie bo ogólnie staram sie odciągnąc pokarm na to wesele sobotnie, ale odciąga mi sie bardzo mało :( no bo dodatkowo Sebula je z piersi. W ogóle załamka bo za jednym ściagnieciem udaje mi sie 25 ml ściagnąć co zrobic, zeby było wiecej?? macie jakąś metode na ściąganie pokarmu?? Bo wiadomo na pierwszym miejscu Sebek a potem laktator.
 
Do góry