reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

My jestesmy po szczepieniu...
Mała dostała tylkojeden na zoltaczke.. za 4tyg nastepne..

Troszke ochrzan bo mala nie podnosi glowki jak lezy na brzuszku...

a wy ile razy dziennie kladziecie dzidzi na brzuszku.? i juz wam podnosza glowki bez problemu?

ja kłade bardzo czesto małego na brzuszku nie mówiąc o tym,z e on uwielbia w tej pozycji leżec no i pięknie podnosi główkę nawet pediatra zwróciła nam na to uwagę, ze ma silne mięsnie i pięknie sam trzyma :) ale nas uczulili juz w szpitalu, ze mamy kłaść na brzusiu

Czesc dziewczyny. U mnie wszystko w porzasiu, zagladam do Was ciagle,.... ale tak jak juz w ciazy pisalam trudno mi za Wami nadazyc- a tym bardziej teraz przy dwojce dzieciakow.
Ja z ta dwujka robie wszystko, czyli dom, zakupy, wypady do znajomych- wczoraj bylismy u kolezanki i na zakupach ciuszkowych, kupic cos na wyprzedazach dla malego na lato- i w polowie zakupow powrot do samochodu na karmienie. A ogolnie to takie zakupy to niezly ubaw -wpakowac sie z dwojka dzieci do samochodu to jakies 15 min. nie mowie o przygotowaniu ich w domku. W polowie drogi coreczka krzyczy, ze jej sie siku chce- fajnie mama nie ubrala pieluszki
;(( szkoda gadac- ale w sumie bylam na zakupach i kupilam co chcialam. Jednak na mysl o zimowych zakupach jest mi slabo.
W sumie nie powinnam narzekac i nie narzekam:))) synek jest cudowny, grzeczniutki -wlasciwie nie potrafi plakac, chyba ze jest juz naprawde glodny.
Mam nadzieje, ze to mu sie nie zmieni, ale oczywiscie czasami jest az glupio w domku bo jak wspomne sobie jaka byla Wiki- to wydaje mi sie ze nie mam drugiego dziecka.
Jesli chodzi o karmienie to nie mam zadnych problemow jak narazie- maly ciagnie- cycuszki czasami - a wlasciwie co kilka dni wydaja sie puste - wtedy maly jada co 2 godz. pozniej po takiej stymulacji wracaja do normy i w sumie czuje sie jak przy nawale...
Moj maly jada ogolni co 3 godz. w nocy ma 1 dluzsza przerwe 4-5 godz.- zdarzylo sie mu tez kilka razy miec 7 godz. ale to jest tylko raczej przypadek.
Generalnie jedyna rzecza na jaka narzekam to to ze moja waga stanela w miejscu:((((( czyli stracilam 6 kg. i tak stoje- apetyt mam paskudny- czasem mysle ze gorszy niz w ciazy- szkoda gadac- mam nadzieje ze zdolam to opanowac.
Maly bardzo dobrze rosnie- ale powiem szczerze, ze u lekarza jeszcze nie bylam - wizyta dopiero 12 pazdziernika-i wszelkiego rodzaju szczepienia rowniez wtedy. Ale urosl juz dobre 10 cm, i nie wyglada na wyglodzonego:)))
Postaram, sie wrocic na forum, bo tak milo sie Was czyta- widze ze wszystkie b. przejmujecie sie swoimi dzieciaczkami - ja tak jak marulka pisala o sobie - mam rowniez do wszystkiego bardzo duza rezerwe- spokoj i opanowanie stawiam na pierwszym miejscu- tak samo mialam przy coreczce-ale kazdy z nas jest inny.
A i moj maly ma sucha skore- taka szorstka- wczoraj kapalam go pierwszy raz z dodatkiem olivy z olivek, jak to nie bedzie pomagac to bede kapac w krochmalu- ejj to narazie jedyna rzecz, ktora daje mi sie w znaki.
Moze ktoras tak ma - co z tym robicie?

no to super, ze wszystko w porządku :)

Pajeczko ja nie stosowałam tego Cepanu, ja mam takie dobre kosmetyki na rozstępy zapteki,a le przyznaje sie, zę nie smaruje sie na razie, bo nie mam kiedy, po kapieli wieczorem to maluch rządzi, a rano reż mam co robić, wiec kosmetyki czekają na spokojniesze czasy:(((



Mój syn spi ze 2 x dziennie na brzuszku i oprócz tego około 6 x dziennie go kłade na kanapie aby cwiczył kark, bawimy sie wtedy, on podnosi główke, a ja pokazuje mu grzechotki.

a to z jakiej firmy masz te kosmetyki?? ytak z ciekawosci pytam :)

Powiem Wam, że Marcinek dziś mnie zupełnie zaskoczył. Po prostu anioł. I faktyznie to chyba były jednak kolki. Bo od wczoraj od wieczora dajemy mu Espumisan w kroplach i dziś cały dzien prakrycznie je i śpi. oby tak dalej.

Ja słyszałam, że najlepsze na rozstępy są ćwiczenia. U mnie rozstępy same już zbladły więc jak narazie się niczym nie samruję. Bo ogólnie to nie lubię sie czymkolwiek samrować.

Własnie przyszła mi chusta. Więc chyba już dziś ją wypróbuję :))) My tez chrzcimy 10.10.

Pajkaa a skąd ta zmiana, jesli chodzi o 2 dziecko. Bo z tego co kiedyś pisałaś to chciałaś pozostać przy 1. Ja to też już marzę o 2 dziecku, i bym chciała jak najszybciej :) ale mąż chamuję moje zapały. My mamy zamiar ofiacjalnie zacząć starania za 2 lata.

i mam pytanie: myślicie, że można wozić dziecko w wózku na brzuszku? Bo mój tylko tak lubi spac i leżeć, więc tak tez ostatnio spacerujemy.

tak jakoś mąż mnie zmotywował :) i sam zaskoczył swoją decyzją bo to głównie on byl przeciwny :)
 
reklama
hej
pisalam wczoraj o tych krostkach na buzi, byliśmy dzis u lekarza, nie powiedział co to jest, kazał smarować Hydrocortizonem, wogóle to olał nas bo wybraliśmy innego lekarza pediatrę. także olu z tego co piszesz to twoja mała ma to samo co mój Wojtuś. No i przy okazji bo zważyliśmy i okazuje się że teraz już lepiej przybiera na wadze, wdniu wypisu miał 3040 a dziś 3880. Dobrze że piszecie o tym kładzeniu na brzuszku, trochę mnie zmotywowałyście bo ja też żadko kłade małego na brzuszku bo płacze ale dźwiga główkę nawet jak go trzymam do odbicia albo w pionie.
jak ubieracie dzieciaczki w domu? bo my się sprzeczamy z teściową, ona twierdzi że za lekko go ubieramy.
Pozdrawiam i dziękuję za rady.
 
U nas masakra po szczepieniu-mała nie chce usnąć od 15:no: Cały czas płacze, już nie wiem, co robić... Jak na chwilę przymknie oczy to za moment się wybudza-super nocka nas chyba czeka:eek:
 
U nas masakra po szczepieniu-mała nie chce usnąć od 15:no: Cały czas płacze, już nie wiem, co robić... Jak na chwilę przymknie oczy to za moment się wybudza-super nocka nas chyba czeka:eek:
Kasia a moze daj malej cos przeciwbolowego w syropku, tutaj w Stanach zawsze mowia zeby dziecku dac cos na goraczke/ przeciwbolowe( te podwojne preparaty dla dzieci) albo czopka.
pisalam wczoraj o tych krostkach na buzi, byliśmy dzis u lekarza, nie powiedział co to jest, kazał smarować Hydrocortizonem, wogóle to olał nas bo wybraliśmy innego lekarza pediatrę. także olu z tego co piszesz to twoja mała ma to samo co mój Wojtuś. No i przy okazji bo zważyliśmy i okazuje się że teraz już lepiej przybiera na wadze, wdniu wypisu miał 3040 a dziś 3880. Dobrze że piszecie o tym kładzeniu na brzuszku, trochę mnie zmotywowałyście bo ja też żadko kłade małego na brzuszku bo płacze ale dźwiga główkę nawet jak go trzymam do odbicia albo w pionie.
jak ubieracie dzieciaczki w domu? bo my się sprzeczamy z teściową, ona twierdzi że za lekko go ubieramy.
Pozdrawiam i dziękuję za rady.
Oj z tym ubieraniem, ja np. tu nie pomoge moj ciagle lezy w body, a w domku mamy 23/24 *. Jak tylko go troche grubiej ubiore to zaczyna byc niespokojny, czerwony, jednym slowem jak mu jest chlodniej - widze ze czuje sie lepiej.:tak:
Pajka ciesze sie ze jest decyzja o rodzenstwie dla Sebusia:))) widzisz jak zycie samo decyduje za nas:)))
Moje haslo na dzis i jutro-
"Nic nie dzieje sie bez przyczyny-wszystko ma swoj cel"
 
Ostatnia edycja:
Witam my dzis bylismy na spacerku u nas w Myslecinku taki park kultury i wypoczynku na obrzezu miasta wzielismy wozek do samochodu i wio pojechalismy zwiedzilismy ogrod botaniczny a potem zoo chyba z 13km zrobilismy a maly przez 4 h spal na spacerku ::) Mnie nogi bola jak cholerka ogolnie super dzien spedzony we trojke. Jutro jedziemy na wies do mojej babci to tez na powietrzu bedziemy spacerowac. . Mały teraz ladnie lulka a mamusia ma czas na BB;p

niuunia
- Super ze z mala wszystko ok. Ja tez juz nieraz mysle czy
nie zamowic tych kropelek bo baczusie tak malego mecza:(

Bombusia
- moj maly tez tak uwielbia na brzuszku i jak jeszcze jest
głaskany to odlot heh

Koralowa
- u mnie szczepienie ustalila polozna z przychodnia i jak przyszla do mnie
na 2 wizyte to juz z ustalonym terminem szczepienia

GSC
- moj tak 1h dziennie lezy na brzuszku a szczegulnie jak go do siebie na brzuch
klade. Nie martw sie juz niedlugo twoja malutka podniesie napewno glowke:)
UUU to ładnie przybrala ::)

Urszulka
-to zalezy jaka temp w pokoju ja najczesciej mam 23,5 stopnia wiec body
z dlugim rekawkiem i takie cieniutkie portaski albo krotki rekawek i cieniutkie
rajtuzy
 
hej
pisalam wczoraj o tych krostkach na buzi, byliśmy dzis u lekarza, nie powiedział co to jest, kazał smarować Hydrocortizonem, wogóle to olał nas bo wybraliśmy innego lekarza pediatrę. także olu z tego co piszesz to twoja mała ma to samo co mój Wojtuś. No i przy okazji bo zważyliśmy i okazuje się że teraz już lepiej przybiera na wadze, wdniu wypisu miał 3040 a dziś 3880. Dobrze że piszecie o tym kładzeniu na brzuszku, trochę mnie zmotywowałyście bo ja też żadko kłade małego na brzuszku bo płacze ale dźwiga główkę nawet jak go trzymam do odbicia albo w pionie.
jak ubieracie dzieciaczki w domu? bo my się sprzeczamy z teściową, ona twierdzi że za lekko go ubieramy.
Pozdrawiam i dziękuję za rady.

Ja ubieram w pajacyka na noc a w dzień ma śpiochy z długim rękawkiem bez nóżek i skarpeteczki a jak wychodze na dwór to wiadomo ubieram go cieplej:)
 
hej dziwczyny!!!!!!!!
u nas noc niespokojna, mala marudzila przez sen i sie przebudzala ale zaraz zasypiala. teraz zasnela w lezaczku- niech spi kruszynka.

kasia jak nocka?

navijka co za lekarz- normalnie szok. trzymam kciuki za wizyte u gina- moze zmieni ci tabletki.

u nas wczoraj pruba przytulanek skonczyla sie klapa- jestem po cieciu a strasznie mnie boli i piecze przy stosunku. no coz bedziemy probowac:)))))))))))

pajkaa ja tez ubieram na noc spiochy a w dzien roznie- dzis np body z krutkim rekawem i spodenki i skarpetki bo w domku jest cieplutko. a na dwor oczywiscie bluza i czapeczka.
gratuluje podjecia decyzji o drugiej dzidzi. my za ok 4 lata bedziemy sie starac o drugie- takie plany a jak wyjdzie to sie okaze:))))))))))

luizka4don
to super wycieczke mieliscie- zazdroszcze:)))))))))))
 
reklama
Pajko ja dostałam takie kremy od mojej pani "aptekarki" za przysługe są firmy "Pharmaceris" typowo na rozstępy, cellulit itp zachwalała, ja jeszcze sie nie wypowadam.......ale masz sliczny, nowy suwaczek, jestem pod ogromnym wrażeniem:szok::szok:
urszulko ja mojego synka ubieram w domu, albo w pajacyka bawełnianego, albo body i spioszki, albo kaftanik i spioszki tez z bawełny, a na dwór na to nakładam tylko bluzę cieplejszą i cieniutką czapeczkę z bawełny, nakrywam nózki kocykiem, bo na nogi nic mu dodatkowego nie zakładam( tzn. tylko ma spioszki):tak:....cos nie masz szczęscia do lekarzy, ani w ciązy, ani teraz, ja widziałm na zdjęciu buźkę Twojego synka i dla mnie to nie potówki, no ale moge sie mylic:no:am nadzieje, ze masc pomoze
Kasiu2506 współczuje Ci przejsc z malutką, mam nadzieje, ze w końcu usnęła.:eek:
Luizka no to super wycieczke mieliscie tym bardziej,ze taka piękna pogoda to trzeba korzystać:-)

U nas dziś standard mały budził sie co 2 h, 2,5 h ale wczoraj zrobił tylko 1 koope, a zawasze robi dwie i męczył sie biedaczek chciał spać, a kręcił sie:-( i ja mu podłam o 6.00 troszku herbatki ułatwiającej trawienie HIPPa i za pół h zwalił ogromną koope i spi do tej pory.:szok::-D

Dziewczynki moge polecić czopki homeopatyczne VIBURCOL są na : wspomagająco w stanach niepokoju niemowląt i małych dzieci z gorączką lub bez gorączki lub przy ząbkowaniu, przy kolce niemowląt lub przeziębieniu.
Mój maluch tez był po paru godz. od szczepionki b. niespokojny no taki inny był i zaczęlismy panikować, a ze dr nam kazała kupic te czopki w razie jakby cosik sie działo po szczepieniu to mu podałam jeden i za pół h dziecko było jak nowo narodzone. :szok::tak:
Warto mieć ten lek w swojej apteczce lub podpytać o to swojego lekarza, bo często maluszkom cos dzieje sie późnym wieczorem lub w nocy.

Dzis jest pierwszy dzień jesieni i przepiękna pogoda więc na pewno znów wyruszymy na dłuuugi spacer jak maluch sie wyspi.:tak:
Polecam Wam dzis równiez spacerki Mamuski.
Miłego i cichego dnia.:happy:
 
Do góry