reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

A no to teraz wszystko jasne, masz skończony jak ja 36tc ;-) bo ciągle mi jakoś te tygodnie nie pasowały :-D
a dzidziuś większy, to u mnie też tak się waha ten termin.


Ja biorę pod uwagę, że mogę rodzić w połowie sierpnia i jak pomyślę, że mam się tyle kulać to szlag mnie trafia, ale niestety wiem, że tak może być i staram się więc psychicznie nastawić odpowiednio. Ale w te upały to będzie można zwariować z tym brzuchem :eek:


No nic nie pozostaje nam nic innego jak czekać.
Ja jeszcze tydzień czekam żeby nie przeforsować się, a potem zacznę się nie oszczędzać, choć też z doświadczenia wiem, że jak to jeszcze nie ten czas na poród to mycie okien, podłóg i inne takie nic nie dają a człowiek się tylko wymęczy :-D
 
reklama
a ja już wszystko zrobiłam - okna umyte, mieszkanie wysprzątane na cacy:p
Więc teraz muszę tylko skoczyć do fryzjera dziś zabieram się za piedicure i mogę rodzić hhiihhih
 
Witajcie:)
Polianno kurcze nie mam pojęcia to co może być... może jakies zapalenie? no normalne to to chyba nie jest.. albo nadwyręzyłaś ścięgno jakoś? co do tekstów pielegniarek i połoznych-ja się nie boję... ja raczej im radziłabym sie bać...:-D nie dam się nigdy w życiu, z płaczem ale wygarne co mnie boli, żadna pinda nie będzie mi takich rzeczy mówić...
Anecia1111 no to zapasy niezłe sobie robisz:tak:powodzenia na wizycie!!!
Ehtele a jak sie czujesz na takich wypadach, nie twardnieje Ci brzuch, nie puchna nogi, nie boli krzyż? my wczoraj bylismy na grillu i ledwo żyłam, aż mi fotel z domu wynieśli:-D
Fiuu:-) miłego wypadu!!!
Bombusiu na wyborach byłam:tak:
u mnie w obwodzie 123 cm.
martitka-26 ja mam bardzo malutko żeby 56, zaczynałam od 62 ze względu na to, że lekarz powiedział że będzie dłuuugie dziecko:tak:
Bogusia86 ta Twoja siostra to ewenement:no: co do Marcina, no puściły mu juz nerwy... ale jak widać przeprosił:tak:


ja jestem skonana... remont trwa, bałagan nadal jest... T. w pracy, a ja będę cały dzień leżeć... dzis mam zamiar dokupic ostatnie rzeczy na all i DOZ..

miłego dnia..;-)
 
ehtele tylko nie maluj pazurkow bo nie wolno ;-) ja mam zele na rekach wiec nozki zostawiam "czyste" ;-)
ja wysilkowe sprawy zostawiam na tydzien 38, bo wtedy dopiero dziecko jako wczesniak nie jest traktowane z tego co pamietam...a tak to dluzej w szpitalu u nas sie siedzi z tego wzgledu....


ja ciuszki mam glownie na 62, pare na 56.
 
witam sie
ja na szczescie z terminem nie mam problemu mam dwa suwaki i tylko nie wiadomo na 100% kiedy liczyć 1 dzień ostatniej miesiączki - nawet lekarka się zastanawia, bo najpierw miałam plamienia i jakby od tego liczyć termin mam na 13 sierpnia i tak też pokazuje usg a gdyby liczyć od krwawienia to na 17 sierpnia.
Co do noworodków to ogólnie przyjmuje się dziecko urodzone w 38 tc (czyli 36 tc od zapłodnienia), że jest donoszone, ale musi mieć wagę większą od 2500 g. Jeżeli mimo tego urodzi się w 38 tc a waży mniej moze być zakwalifikowany do wcześniaków.
Ja i tak ze względu na pasiorkowca będę leżała prawdopodobnie dłużej w szpitalu bo takie są chyba wymogi, ze leży się nie 3 doby tylko 6 bo obserwują dziecko i podają antybiotyki.

Dzisiaj coś pogody nie ma i bardzo dobrze:) a humor jakos taki do dupy. Ogólnie czuje sie cała w rozstępach, brzydka i gruba i beznadziejna:-(
 
Ciamajdko - nic a nic - może trochę wolniej wszystko robię - szybciej się męczę, ale nic mnie nie boli, nie twardnieje...:)

Pajeczko
jesteś piękną mamą i kobietą - rozstępy większość ma - ja również na dupce mam i mam to właśnie w d... będę o swoim wyglądzie myślała jak urodzę i wtedy rozpocznie się moja walka o utraconą figurę...więc głowa do góry babeczko...i z tym sobie poradzimy - choć przyznam Ci się, że też mam takie chwile, że patrzę do lustra i czuję się jak mega słonica, która wcale już nie jest obiektem seksualnym...
 
Co do noworodków to ogólnie przyjmuje się dziecko urodzone w 38 tc (czyli 36 tc od zapłodnienia), że jest donoszone, ale musi mieć wagę większą od 2500 g. Jeżeli mimo tego urodzi się w 38 tc a waży mniej moze być zakwalifikowany do wcześniaków

(
może nie wczęśniaków a hipotrofików ;-)

napisałam sie a tylko cytat mi został :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

witam

AgaS nie bój sie czopka glicerynowego..za długo się Twoja córcia męczy...oczywisćie nie cały bo to dla dorosłych dawka ale pół możesz jej dac sądze..ja mojej jak niemowlakiem byla raz musialam dac po konsultacji na opuszek palca..jaka ulga była dla niej..i szczęśliwsze my obie.

Poliaanoo
..nie mogę czytac wrecz jak sie mećzysz...widzę że sama też dołożyłaś sie do takiego traktowania ale jego Twojego M to zupełnie nie usprawiedliwia..skoro rozmowa nie pomaga to może ostrzej?? osobno pare dni..lub zupełnie nic nie rób..nie wiem
chcesz w ogóle Go zmieniać???

co do ciuszków to nie martwcie sie wiekszosc dzieci będzie miała ok 3000-3600 i 56 to dobry rozmiar dla nich..moja mialam 2800 i 52 cm..pływala w 56 a 50 byla luźna..za to 62 ominięte zupełnie od razu 68..
nie lubiałam jaj jej wsiało wsio jak za duze body czy śpiochy miała

termin mam na 13 i tego sie trzymamy to termin od @ ..według usg 8 sierpien ale dla mnie to nie ma znaczenia..z córka mialam 7 kwietnia według @ a na 100% pewna byłam ze 11 kwietnia..póxniejsza owu usg...potem bylo nawet 26 kwietnia...ale trzymalismy sie 7 ..
moj gin i szpital trzymaja sie @ terminów
 
Ostatnia edycja:
Hej brzuchatki :-) dziś u mnie kapkę chłodniej, bo słońca nie ma ale chyba burza dziś nadciągnie. Nie nadrobie Was, bo nie dm rady - wybaczcie. Cosik od 3 dni pobolewa mnie brzuszek :baffled: ale nie jest twardy - wizytę mam w czwartek, więc mam nadzieję, że wszystko oki.

Mam nadzieję, że u Was wszystko oki. Jak ktoś wizytuję to powodzonka a reszcie życzę miłego dnia :-)


Ehtele i Pajkaa dzięki dziewczyny za wczoraj - uratowałyście mnie, bo zgłupiałam. Dobrze, że to samo napisałyście, bo już wogóle miałabym zonka :-p Dziękuje kochane muah :*

uciekam poleżeć może ten brzuch odpuści - zajrze do Was napewno później - no chyba, że mnie nie chcecie :-p
 
Ostatnia edycja:
Ciamajdko - nic a nic - może trochę wolniej wszystko robię - szybciej się męczę, ale nic mnie nie boli, nie twardnieje...:)

Pajeczko
jesteś piękną mamą i kobietą - rozstępy większość ma - ja również na dupce mam i mam to właśnie w d... będę o swoim wyglądzie myślała jak urodzę i wtedy rozpocznie się moja walka o utraconą figurę...więc głowa do góry babeczko...i z tym sobie poradzimy - choć przyznam Ci się, że też mam takie chwile, że patrzę do lustra i czuję się jak mega słonica, która wcale już nie jest obiektem seksualnym...

mam dokładnie to samo :(

może nie wczęśniaków a hipotrofików ;-)

No własnie nie Madziujko, przynajmniej u mnie w szpitalu. I np jak ja sie urodziłam to waga wyjściowa była 2600 g i mimo, ze urodziłam się w terminie jestem zalicZona do wcześniaków ze względu na wagę.
A to o czym piszesz dotyczy chyba tez "wzrostu dziecka" jeżeli jest zbyt małe i zbyt chude wagowo.
Ja wiem,z e moje dziecko bedzie miało mniej niz 3000 g bo ja sie urodziłam 2550 g i miałam 50 cm a mąż 2850 i 56 cm wiec obydwoje bylismy chudzi a dłudzy :p
 
reklama
moja córka miała 2790 i 52 cm w równo 39 tyg termin @(wpisali nie wiem czemu 38) i że hipotrofik nie wcześniak..koleżance też tak urodziła w 37 tyg z waga 2400

może zależy kto co wpisuje..nie wiem

nie znam sie w sumie;-)
tak czy siak nie ważne..ważne żeby zdrowe było i sile i do domku wrócic szybko bo szpital dobija...i w większości polozne noworodkowe ktore uwazaja ze każda powinna wszystko umiec i być szczęśliwa..a to ze ma sie depresje baby blusy i inne to Wymyślanki

a słonica tez jestem do tego wylazł mi celulit i najgorsze ze wiem jak wygladac będę po..:-:)-(
 
Ostatnia edycja:
Do góry