reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

moja córka miała 2790 i 52 cm w równo 39 tyg termin @(wpisali nie wiem czemu 38) i że hipotrofik nie wcześniak..koleżance też tak urodziła w 37 tyg z waga 2400

może zależy kto co wpisuje..nie wiem

nie znam sie w sumie;-)
tak czy siak nie ważne..ważne żeby zdrowe było i sile i do domku wrócic szybko bo szpital dobija...i w większości polozne noworodkowe ktore uwazaja ze każda powinna wszystko umiec i być szczęśliwa..a to ze ma sie depresje baby blusy i inne to Wymyślanki

a słonica tez jestem do tego wylazł mi celulit i najgorsze ze wiem jak wygladac będę po..:-:)-(

Możliwe, ze zależy kto wpisuje - nawet ostatnio w gazecie czytałam o wczesniakach i pisali, ze dzieci mimo , ze rodza sie w terminie czasami są zaliczane z powodu wagi do wcześniaków:baffled: ale to cała Polska co kraj to obyczaj

ja zmykam bo jedziemy do castoramy i reala buziaki.
 
reklama
Cześć!
Wczoraj nie miałam siły zajrzeć-M mnie tak wkurzył, że wzięłam Basię i pojechałam do rodziców, a on miał posprzątać cały bałagan po tapetowaniu... I tak wróciłam wieczorem-w domu posprzątane, zostaje tylko wywieźć szafę do teściów i w końcu będzie kącik dla Małgosi:tak:
Dzisiaj słonka brak, ale to dobrze, bo dość mam tych upałów;-) Co prawda nie puchnę jakoś bardzo, ale męczę się przy ponad 30 stopniach (zresztą wiecie o czym mówię):blink:Zaraz zbieramy się z Basią na zakupy do hipermarketu, przy okazji odwiedzimy plac zabaw:cool2:
Co do obwodu brzuszka-mam 98 cm, więc jeszcze metra w obwodzie nie przekroczyłam;-)
Ciuszki biorę te najmniejsze-56, a i w tych Basia się "topiła"-w chwili porodu miała 56 cm i 3050g, a zapowiada się, że Małgosia będzie mniejsza... (zresztą u mnie podobnie jak u Paajki zarówno ja jak i M byliśmy nieduzi):tak:

 
Czesc Dziewczyny!

Jejku część z Was juz ma posprzatane, na zakupy się wybiera. A ja... wstałam, zrobilam siku i weszłam z laptopem do łóżka, nic mi się nie chce. W sumie nic nie musze robić więc raz mogę pognić. Tylko, że w brzuchu burczyć zaczyna....;-)
Ostatnio coraz częściej myślę o porodzie, o tym kiedy się zacznie i jak to będzie. Z jednej strony chcialabym mieć to szybciej za sobą a z drugiej tak bardzo się boję ;/. Niedługo się u nas na dobre zacznie.....
 
U nas też w szpitalu dziecko musi mieć w dniu porodu co najmniej 2500g, inaczej właśnie traktowane jest jako "wcześniak", dlatego lepiej pochodzić trochę dłużej w ciąży niż spieszyć się zbytnio do tego porodu.
Termin z @ jest najważniejszy, ale wiadomo lekkie odchylenia w przód lub w tył to też normalne, no bo owu mogła być minimalnie szybciej czy później. Sama jednak waga dziecka wg usg nie jest zbyt wielkim wyznacznikiem, bo wystarczy, że rodzice są wysocy i dzidzia po nich to odziedziczy, a to wcale nie znaczy jeszcze, że urodzi się 3 tygodnie wcześniej.


Najważniejsze by zdrowe były :-)
 
WItajcie kochane po gorącym weekendzie:) Mam nadzieję, że wszystkie spędziłyście go fajnie:) ja dosyć intensywnie, ale tak zapowiada się już każdy weekend lipca, za tydzień impreza rodzinna, w kolejnym tygodniu wesele przyjaciol, w nastepnym nastepne wesele przyjacio, a w ostatni weekend wyjazd do znajomych na weekend:)) prawdziwe lato:)

Aga_S mam nadzieje, ze katar ci juz przeszedl, bo meczenie sie w taki upal to nic fajnego:/

Monika8112 nie martw się, czas szybko zleci, nawet się nie obejrzymy a będziemy miały nasze dzieciatka przy sobie:) gratuluję ukończenia komody:)

Alaa fajnie, że remont macie już z głowy, na pewno jest cudnie:) jesli chodzi o te opryszczke,... to moze jeszcze sie wyleczy przed porodem:/

Aga_Natalia jak dobrze slyszec od was dobre wiesci:) 3majcie sie cieplutko:)

kassia181 gratuluje wygranej aukcji wozeczka:) czekamy na fotki:)

bonusowa moj maluszek ustawil sie ostatnio glowkowo, a wczesniej byla poprzecznie, od kolezanek wiem, ze ich dzieciaki obracaly sie nawet w ostatnich dniach przed porodem - takze spokojnie... jeszcze troche czasu jest:)

kasikz wyglada na to, ze twoja mala chyba juz by chciala przyjsc na ten swiat, ale wytrzymajcie jeszcze troszeczke:) w bruszku na pewno jest jej dobrze:)

Ramka gratuluje córeczki:)

Bombusia u nas tez niestety owoce i warzywa mega drogie, ceny podobne do waszych- to jakis skandal...:/ zeby kg pomidorow kosztowal ponad 7 zeta, czeresnie 16.....:(

Polianna to okropne co piszesz o tych poloznych... to jakas masakra... jak mozna sie w ten sposob zachowac, one powinny byc zwolnione i juz, mysle, ze bym wyslala meza na skarge do ordynatora czy dyrektora szpitala i juz... bo takie babsztyle powinny poczuc troche stresu na karku...

GSCz oj jakbym uslyszala taki tekst w szpitalu to bym chyba sama awanture zrobila, nawet gdybym sily nie miala, chyba az mi sie cisnienie podnioslo... mam tylko nadzieje, ze jednak zdecydowana liczba poloznych jest jednak normalna....

martitka26 ojej ty tez juz sie szykujesz do porodu:)) za chwilke sie zacznie:)

kassia181 mysle, ze fajnym prezentem bedzie jakas zabawka edukacyjna:)

pajkaa mnie piersi nie bola:/

Anecia1111 nie mow, ze nic nie zrobilas, bo itak duzo zrobilas:) a z drugiej stony to odpoczac tez trzeba:))

Nektarynka witaj:)

Ehtele ciesze sie, ze weekend sie udal:)

fiuu odpoczywaj mala, odpoczywaj:)) ehhh chcialabym byc teraz w sopocie...;)

Bogusia86 mam nadzieje, ze u ciebie juz lepiej... w ciazy denerwujemy sie czasem o rozne rzeczy i ciezko nam utrzymac tak wazny spokoj.. postaraj sie wyluzowac kobietko:)

Ciamajdka no to widze, ze plany na dzis mamy podobne, bo chce dokonczyc zakupy w doz i na all, i w koncu bedzie spokoj... musze jeszcze zadzownic do mojego szpitala i dopytac o szczegoly

MIŁEGO DNIA:))
 
Witam Brzuchatki!!!!!!

Bogusiu86 M sie denerwuje, bo siostra przegina równo, a mama powiedziała, ze jest deska do zrobienia ławki, tylko.... hmmm ta deska sama sie nie przytnie i nie przykręci do ławki prawda???? Dobrze, ze sie pogodziliście, ale wierz mi ja mu sie nie dziwie, ze nie wytrzymuje:no:
Stralet masz racje, ze nie ma co sie nakręcać z tym rozpakowaniem, bo to może różnie być i można tachać brzuch jeszcze sporo po terminie:wściekła/y::-)
Ciamajdko odpocznij sobie dziś trońkę, poleż. Najważniejsze, ze remont posuwa sie do przodu,a T. pracuje:happy2:
NIuunia klikaj z nami koniecznie, ale też odpoczywaj:tak:
Ehtele i Pajka ja też witam w klubie słonic:baffled:, ale czego nie robi sie dla maluszka???? no wszystko... także głowy do góry, a ja własnie zjadłam tosty z wedlina i serem na śniadanie, w zwiazku z tą "słonicą" buuu:baffled:
Kasiu naważniejsze, ze M posprzatał po tapetowaniu!!!to plus:tak:
Olu no to sie wyszalejesz na tych imprezach, tylko uważaj, abyś mi na porodówke nie pojechała, z którejś z nich!!!!
Zielona26 uwielbiam wylegiwanie sie w łóżku z lapkiem:)))) wypoczywaj :)))

A ja wróciłam własnie z wizyty u lekarza w szpitalu i spotkałam sie z Kiniusią.:-D:-DMacie od niej ucałowania. Za tydzień w czwartek umawia sie z lekarzem na cc, bo teraz mamy tego samego lekarza prowadzącego nasze ciąże. Oczywiście Kiniusia mnie poznała w poczekalni, bo ja zapomniałam jej buzię.:zawstydzona/y: Także sobie miło pogadałyśmy:-)
U mnie ok, wymaz z pochwy na "te robaki" co piszecie będe mieć robiony w 37 tyg. ciązy, bo pytałam i około 38 tyg. zdejmą mi szewek. Miesiac przed porodem odstawic Luteinę huuura.:-D:-D

Idę piec ciasto Bombusiowe z duuuużą ilością truskawek, póki jeszcze sa na rynku;-)dziś po 6,50 kg

Ceny warzyw i owoców POWALAJĄCE!!!!!!!!!!czytam, ze wszędzie :(((
 
Ostatnia edycja:
witajcie, Brzuchatki, w nowym tygodniu :-D

Melduję, że JESTEM :-) Żywa, w dwupaku, zadowolona po wizycie rodzinki :-)

Spieszę poczytać, co u Was, bo narazie zdążyłam tylko wypatrzeć, że żadna w weekend się nie rozpakowała :-D

Miłego dnia :-D
 
Bombusiu wszędzie te ceny takie ryczeć sie chce..a też są ostro wywindowane..bo se zawsze coś dołożą a nie zawsze musza..:-(

ja muszę te fale dunaju zrobic ale chce z wiśniami
i moje ulubione czekoladowe ze smietana mniaaaaaaaaaaaaaaaaam...

Starlet zgadzam sie z Toba :tak:
lepiej nastawic sie że sie przenosi..a napewno nie chciec w 36 tygodniu bo to za wczesnie;-)

Kiniusia juz będzie wiedziec kiedy ujrzy swe słonce :-) fajnie
 
Bombusia no to miałyście spotkanko niespodziewane:))))))))))))

ja nie mogę urodzić wczesniej bo nie mam na to czasu!:-D
 
reklama
Madziujka z wiśnaimi są też pyszne ciasta, ja b.lubie.
Też jestem b. ciekawa która Mamcia się pierwsza rozpakuje hmmm....oby wszystkie w terminie:tak:
Nektaynko ja też nadal nie wiem jak leży mój maluch, bo wczoraj miał dzień "czkawek" i raz czułam czkawkę przy pępku,a wieczorem przy pęcherzu i bądź tu mądra he he:baffled:
Ciamajdko to jak nie masz czasu na poród to absolutnie nie wolno Ci rodzić:-D:-D, więc nie myj okien, podłóg itp.

Wczoraj na Discovery był porgram "Ciąża z zaskoczenia" no i kobitka oczywiście nie wiedziała, ze jest w ciązy, więc jak dostała bóle i jej partner ją zawiózł do szpitala, posadzili ją na wózek i zawieźli na łóżko, a ona wstała z wózka i dziecko wypadło jej dosłownie do nogawki od spodni:szok::szok: i krzyczała, ze coś jej wypadło. Położna szybko na łóżku rozcięła jej nogawke od spodni, a tam..... dziecko:szok::szok:, no mój M nie chce wierzyć, ze to jest mozliwe, mówi, ze kłamią, bo jak czuje jak nasz bombarduje w brzuch i jak mi brzuch urósł to mówi: "nie no nie mozliwe poprostu" he he, ale byłam sama w :szok: jak jej z tych spodni wyjęli to dzieciątko, wiadomo, ze to jest film nagrywany z aktorami, ale wystarczy to sobie wyobrazić+ wypowiedzi tych prawdziwych rodziców no porażka jakaś noooo:no::baffled:
 
Do góry