reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Dzień dobry Mamuśki!
Wczoraj nadrobiłam część postów dziś resztę ale i tak nie jestem wstanie się odnieść. Cieszę, się ze u Was wszystko w porzadku:-)
Poruszany był temat antykoncepcji po porodzie. Wiekszośc z nas ma zamiar karmić piersią a to wiadomo wyklucza tradycyjna pigułke antyk. Są dwa rodzaje tabletek które można brać i ja chyba tego spróbuję. Wczesniej czytałam o zastrzyku raz na 3 m-ce i myslałam fajna sprawa, ale na szkole rodzenia lekarz ginekolog zdecdowanie to odradzał. Jako powód podał, że nie mozna przewidziec jak ten lek na nas wpłynie. Może miec mase skutków ubocznych tak jak źle dobrane tabletki anty. Tyle, że tabletki można odstawić z dnia na dzien a tu bedzie sie trzeba 3 miechy meczyć, bo z organizmu tego nie wygonisz. Porozmawiam jeszcz o tym z lekarzem moim jak pojde po połogu do kontroli.
W poniedziałek miałam wizytę. Hemolobina - 12,5 :tak:, od początku przytyłam 10 kg ( lakarz mówi, ze to w sam raz a ja czuje się jak wileoryb ), brzuch juz się obniżył, ale szyjka jeszcze twarda. W porzadku wszystko :)
dzisiejszym wizytującym powodzenia życzę a całej reszcie miłego dnia i chłodu :-)
 
reklama
andzia - sprobuj powalczyc z lekarzem o te skierowania, przynajmniej nie bedziesz musiala placic. a moze masz fajnego lekarza ogolnego?? dalby Ci skierowanie na toxo, moj w pl dawal mi skierowania na wszystko, co 2 miechy robilam badania na poziom prolaktyny, to tez platne badanie, a ja zawsze ze skierowaniem. oj kochana staraj sie pozbyc tych okropnych mysli - chociaz pewnie niejedna z nas czasami mysli o tym. wszystko bedzie dobrze :tak::tak::tak:musi byc i koniec.
Monika 8112 - powodzenia na wizycie :-):-)
ethele - tez bym sie troche pooplala, ale niestety dostalam plamy na twarzy i:no::no::no::no: - blada twarz (tzn z plamami)
Aga_Natalia - dzielna z Ciebie mamusia :tak::tak::tak: podziwiam. malenstwa rosna, nabieraja sil i niedlugo bedziesz je miec juz w domku :-):-)


milego dnia brzuchatki, powodzenia dla wizytujacych :tak:ja dzisiaj leniu...je i odpoczywam, przygotowuje sie na jutro - wizyta, ostatnie zakupy i sprawy w urzedach.
 
hej :-)

Na początku mam pytanko do dziewczyn zorientowanych w zamówieniach z DOZ :-): czy informację, że zamówienie jest juz w docelowej aptece, dostanę e-mailem?? Pytam, bo mam informację na stronie DOZU, że 27.06.10 zamówienie opuściło hurtownię (3 dni temu), czyli teoretycznmie w mojej aptece powinno juz być... :-(


Lecę zaraz do okulisty, bo od jakichś 3 tygodni strasznie swędzą i pieką mnie oczy... :-( Kurcze, mam już dość... jak nie skręcenie kostki, to jakaś alergia, potem biegunka a teraz jeszcze to.... Co mnie jeszcze spotka w tej ciąży??????????? :szok::szok::szok:


Nadrobię Wasze posty, jak wrócę..
 
Cześć dziewczyny ale jest duszno :-( Bez wiatraka ani rusz, a dzisiaj mam do załatwienia kilka spraw na mieście dobrze, że w aucie jest klima...

Znowu miałam dziwny sen- poród już blisko :-D

Śniło mi się, że zaczełam rodzić i wszystko tak na spokojnie przyjełam ale, że właśnie jechałam autem po mieście, a torba do szpitala zamiast w bagażniku to w domu, a tutaj wody odeszły więc zadzwoniłam po Marcinka i sama pojechałam na IP z wyciekającymi wodami... Wchodzę, a tam kolejka która mnie nie obchodziła chce złapać za klamkę, a jakaś babcia do mnie podbija i się drze: "Idiotko ślepa jesteś kolejka jest" (a w tej kolejce sami starzy ludzie:confused:) Więc grzecznie jej odpowiadam:" proszę Panią, ale Ja właśnie rodzę, więc nie muszę stać w kolejce" A Ona " taaa jasne każda wymówka jest dobra" I w tej chwili wyszedł lekarz i powiedział, że skoro zaczełam rodzić to On musi mnie zbadać i zbadał,a tam rozwarcie na 3 palce wysłał mnie na górę i ledwo tam weszłam jakimś cudem ubrana w szpitalną koszulę usiadłam na samolocie usłyszałam "PRZYJJJJJ" więc parłam całą sekundę, a tutaj słyszę płacz dziecka... OD razu położyli mi dzidzę zawiniętą w rożek i dali do cyca:-)
Kurcze fajnie by było gdyby to była jawa, a nie sen.... :-)

Ehtele Ja byłam na wizycie 14.06 i w tedy maleńka warzyła ponad 2 kg, a teraz mam wizytę 5lipca :-) W poniedziałek już się doczekać nie mogę :-)
Ciamajdo Cudowna piosenka :-)
A ciekawe czy Pan ze zdjęcia które wrzuciła Starlet z demotywatorów to Twój Tobi grający w WOW-a?? :-D
 
Cayra ja dopiero z DOZ-u będę zamawiac co nie co.. ale tez jestem bardzo ciekawa jak to wygląda krok po kroku-czy któraś brzuchatka może nam to dokładnie opisać??

Ehtele
ja nawet nie marze o słońcu... najchętniej to bym rąbneła sie na baaardzo wygodny leżak z książką, w cieniu, z zimną cola i arbuzem...

Andzia ja uważam że potrzebne jest USG... ale ja nie wiem czy jeszcze będę miała robione... co do badań, ja i tak wszystko robię prywatnie więc nie pomoge niestety... niektóre badania to sa grosze...

Bogusia nie załamuj mnie tym WoW-em... chociaz musze go pochwalić, od jakiś 3 tyg gra jak na lekarstwo i juz nie w WoW-a, cos pochodnego.. :-D sen miałas niezły... ino Plum i dzidzius juz był:p

wstałam, zjadłam sałatkę-ser biały, ogórek, pomidor... i jestem jakaś nieprzytomna..
wczoraj T. pomalował pierwszą warstwę własciwej farby, i wygląda zachwycająco, dziś pomaluje drugi raz, bo gdzieniegdzie są malusie niedociągnięcia, zrywamy parkiet i wołamy gościa od paneli... i do weekendu powinnam miec poustawiane w pokoju, a w przyszłym tygodniu biorę się za pranie.... do tego czasu zrobie ostatnie zakupy, załatwię sprawę z przeglądem samochodu i ubezpieczeniem, pójde do ortopedy, zrobię badania -mocz i morfologia... zaczne wyszywanie obrazków na ścianę do pokoju córci... powymierzam gdzie mają wisieć obrazki, gdzie będzie stało łóżeczko itd... kupie w końcu te nieszczęsne firanki i rolety... i pewnie jeszcze zrobię tysiąc innych rzeczy... cała jaaa....:))))))))

ahh-GRATULUJE UDANYCH WIZYT.. i wszystkim dzisiaj wizytującym życzę powodzenia i szczęścia ze spotkania z maluszkami:)))
 
Ostatnia edycja:
Witajcie kochane:-)

Piękna pogoda za oknem, a ja równie szczęśliwa mimo spalonych łydek i ramion:sorry2:
A więc dziś odbieram zakupy z DOZ - wczoraj kupiłam dwie pidżameczki na all - najzwyklejsze - i dziś robię zakupy w stylu żarełko i przy okazji zakupię pieuchy:-):-):-) Kochane w związku z tym będę mieć już wszystko:-D
Czuję się już spokojniejsza - tym bardziej, że skurczyki w nocy troszkę łapały hihihi...i to jest takie śmieszne bo czekałam na ten ból

mallaika powodzenia na jutrzejszej wizycie:tak::tak: Więc głowa do góry - wszystkie już zmęczone jesteśmy, ale dla każdej godzina zero w najbliższych dniach wybije;-);-) Więc ostatnie przygotowania przed Tobą...masz na to 4 tygodnie:-D

kasia2506 po pierwsze gratuluję wizyty - rzeczywiście Małgosia to drobinka:-) Ale to po mamusi ma...a basenem kto jak kto ale ty taka laseczka to przejmować się nie musisz...zapewne będziesz wyglądać cudownie - a ludzie na pewno będą zerkać;-) A kręgosłup dalej tak samo mocno boli?

andzia1987 na prawdę wszystkie Twoje wątpliwości są dla mnie zrozumiałe...ale macierzyństwo jest instynktowne dlatego na pewno ze wszystkim sobie poradzisz:-) Głowa do góry, nie psuj sobie ostatnich tygodni z brzuszkiem:-D
Co do badań, ja również jestem dawcą ale zrobiłam sobie prywatnie badanie grupy krwi noszę je razem ze wszystkimi dokumentami - trzeba tam również włożyć najbardziej aktualne wyniki badania krwi i moczu - posiew - Ja już wszystko mam zrobione jeszcze tylko muszę dziś odebrać wyniki posiwu:tak::tak: A co do wizyty USG 150 zł to strasznie dużo:szok: Ja bym je zrobiła z NFZ - wszystko dobrze u Was- ty się dobrze czujesz, dzidzia rozwija się prawidłowo więc nic na pewno w tych kwestiach się już nie zmieni..:tak::-D:-D

Niuunia a będę dziś w biedronie to sprawdzę:-)
Jeśli masz jagódki to stanowczo trzeba zrobić coś takiego...
Pancakes z borówką amerykańską
dla mnie przepis rewelacja - jeszcze nie robiłam ale zamierzam!!!!!!!!!

zielona26 cieszę się, że po wizycie wszystko w porządku:-):-) a 10 kg to świetne wieści - ja mam 18:szok:

riba_1 powodzenia na jutrzejszej wizycie!!!!!!!!!!!!!:-) A cóż to za plamki Ci się pojawiły???

cayra1984
ja miałam dokładnie to samo - nie dostałam maila a minęło 24 godz (mają czas 48h) Zadzwoniłam dziś do apteki i powiedzieli, że już od wczoraj jest do odbioru, więc to zawalają w hurtowni...więc u Ciebie też pewnie już zakupy do odbioru:-):-)
 
Cześć moje kochane brzuchatki,
podczytuję was na bieżąco, ale uwierzcie mi, że mam totalną masakrę czasową, sprzątam, pracuję, szykuję, gotuję i niedługo się posrutam,,,,
wieczorkiem was kochane nadrobię
ściskam baaaaardzo mocno
 
dzięki dziewczyny. kolejna wizyta kontrolna za tydzień. zobaczymy co wyjdzie, ale grupę krwi i tokso robię na własny koszt. tak sobie poczytałam, że gdybym rzeczywiście coś złapała i przeszło na małego to na ostatnim USG było by widać. na razie siadam do listy dzisiejszych zakupów.

a co do snów ciążowych, to na prawdę są jakieś dziwne...mnie się ostatnio śniło, że urodziłam, ale zamiast chłopca dziewczynkę i nie chciałam uwierzyć, pytałam się gdzie mój gabryś i strasznie płakałam. poza tym maleństwo nie chciało cycać...to jakiś koszmar bardziej.

zastanawiam się jeszcze nad jedną kwestią. jestem krótkowidzem ale nie noszę okularów tylko soczewki. może to głupie pytanie..ale czy można rodzić w soczewkach kontaktowych? myślę, że byłoby zdecydowanie wygodniej niż w okularach. u okulisty byłam na samym początku ciąży, ale nie pytałam się wtedy o takie rzeczy.
 
reklama
Ciamajdko - dużo planujesz jak na jeden tydzień:) Jestem ciekawa efektów malowania...koniecznie jak zaczniesz wieszać obrazki chcę to zobaczyć:):) Kochana ale pamiętaj nie możesz się przemęczać...
I Ty wyszywasz obrazki?????? Skąd ten pomysł? Kupujesz jakieś szablony???? Extra:p

Niunia dla mnie ten przepis to niesamowite odkrycie - ta bebeczka robi je z malinami, truskawkami, jabłkami iw wychodzą takie mega puszyste i duże...więc wyglądają przepysznie - daj koniecznie znać jak Ci wyszło:p
 
Do góry