reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Mysza84 ja mam dokładnie do zrobienia te same badania i też zwlekam od tamtego poniedziałku, jeszcze mam na toxoplazmozę, a morfologię miałam zrobioną w ten sam dzień co miałam wizytę u ginekologa i mam wzorową...:tak: jutro mam zamiar rano się zebrać i iść na pobranko płynów żylnych...:-D
 
reklama
Jestem juz po wizycie:tak:Dostalam pieknego fotoska:-Dmoja fasolka ma raczki i nozki i jest duza i piekna:tak:Bylam u innego gina i pow, ze nie moge zmienic teraz lekarza:baffled:dal mi L4 w drodze wyjatku na tydz, ale ogolnie tez mi nie chcial dac L4:baffled:pow, ze mam sobie zalatwic sama z pracodawca. Dzisiaj kierowniczka mnie przeprosila za wczoraj i okazalo sie, ze moge bez problemu siedziec jak bd taka potrzebe odczuwac:tak:I ogolnie w razie potrzeby skroca mi czas pracy jak bd taka potrzeba. Milusia daj znac co z wizyta.
 
To ja sobie to na toxoplazmozę zrobię sama jutro...I tak wszystkie robię prywatnie więc chyba nie będzie problemu żeby zrobili mi dodatkowe.

Ja to na samą myśl o pobieraniu płynów żylnych :-D:-D:-D jestem blada i robi mi się słabo. To moja zmora od dzieciństwa, ale też może dlatego że mam słabo widoczne żyły i po kilka razy mi się wkuwają zanim natrafią na żyłę.

To jutro chyba trzeba zrobić zbirową mobilizację i iść na te badania :)
 
Kacha87 przykro mi, że masz takie problemy w pracy, dobrze Ci dziewczyny radzą zmień lekarza i zmykaj na L4, ja mam o tyle dobrze że jestem zatrudniona u meża więc jak się źle czuję to poprostu zostaję w domu ;o) L4 też by mi się przydało ale pod innym względem :-p;-)

Dziewczyny pomożcie, od paru dni co wieczór do pójscia spac męczy mnie coś... wlaśnie nie wiem czy to zgaga bo nigdy nie mialam, takie dziwne uczucie , chyba zgaga, przez to chyba nie mam kompletnie apetytu, myslalam ze to moze mdlosci czy cos, ale rano nic mi nie jest, nawet normalnie moge zjesc sniadanie, obiad tez normalnie, a potem po jakis 2h mam to dziwne uczucie i tak do konca dnia, tak jak by mnie paliło cos w sordku, moze nie az tak bardzo ale mam tak ze jak cos nie zjem to mnie az niedobrze. Jak cos zjem mam krotkotrwała ulgę. Nie wiem jak sobie z tym radzić, na razie to przed snem jem 2 bulki z maslem zeby chociaz spac spokojnie, ale jak je zjem wczesniej to ta zgaga powroci i mnie meczy i meczy... jakis koszmar. Może Rennie mam wziac? Albo czytalam tez ze mleko moze pomoc? To prawda? I moze zrezygnowac z cytrusow na razie skoro zgage mam? Bo ja ciagle cytryne wcinam z herbata. Ohhhh pomozcie ... prosze..

Madzia ja mam dokładnie tak samo i do tego jeszcze w ciągu dnia cały czas mi się odbija, a wieczorem to masakra aż piecze w przełyku, nie chcę za bardzo podjadać chociaż to pomaga, ale w poprzedniej ciąży przytyłam 28kg z czego zostało mi 10 !!! i wtedy nie miałam żadnych mdłości i wcale więcej nie jadłam jakoś tak mój organizm reagowal. Teraz postanowiałm sobie że bedę się ograniczać w jedzeniu, ale jakoś przez te mdłości mi to nie wychodzi :-(
 
ja na szczescie sie nie boje pobierania krwi bardziej nie ubie oddawania moczu :-D

Co do badan prenatalnych dziewczyny to nie wiem czy wiecie, ze to ogólnie chodzi o zrobienie usg genetycznego a nie jakies inwazyjne rzeczy, które mogą doprowadzic do poronienia.
Ufam swojej lekarce w 100% i jeżeli mam taką możliwosc to wole to zrobic, na szczescie każdy decyduje o swoim dzidziusiu.

Na zgagę dobre jest mleko
Kachaa a dlaczego tamten lekarz Ci powiedział, ze teraz nie mozesz zmienic lekarza?? moja lekarka bez problemu dała mi l4.
 
Ja poczekam do kolejnej wizyty:)wtedy się zapytam co i jak z tymi badaniami. A takie badania to gdzie można zrobić????


 
Jeżeli chodzi o pobieranie krwi to radzę przed pobraniem wypić dużą ilość płynów i pomoczyć troche rękę w gorącej wodzie. Żyły są wtedy dużo bardziej widoczne.
Mi zazwyczaj krew pobierają koleżanki z pracy i mają tam dużo lepszy sprzęt niż w tradycyjnych przychodniach tzn tzw motylki, rożnica polega "tylko" na tym, że praktycznie nie czuję wkłucia.

Ja byłam wczoraj na usg kontrolnym, nasz dzidziuś ma już 1,20cm więc jest naprawdę spory. Nasz centymetr szczęścia. Widać było główkę i tułów, coś niesamowitego. Na zwolnieniu jestem nadal. A pierwsza wizytę mam dopiero 14.01. A kolejne usg 9.02.
Czy któraś z was ma lekarza na Karowej w Warszawie?
Ja gotuję akurat pomidorówkę, to jest moja jedyna ciążowa zachcianka.
Miłego dnia zatem.
 
reklama
Pajkaa no ogólnie to została mi właśnie toxo, grupa krwi, glukoza i coś jeszcze bo się doczytać nie mogę a nie pamiętam za boga co to mogłoby być...:no: zastanawiam się czy może cos jeszcze sama od siebie dodać do tych badań?:confused:

Kachaa87 wreszcie jakiś postęp na plus:tak:
 
Do góry