reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Pajkoo 1 cc a teraz dziecko jest wieksze i grozi mi rozejscie sie blizny pękniecie macicy i krowotok dok nie chce ryzykowac

Silne dziewuszki Agi :-) ale malutkie Kruszyny..cudnie:-)
gratulacje w odp wątku
 
reklama
Bombusia - u mnie tez jeszcze dwa tyg temu bylo 1300 g, a wczoraj 1900. nie wiem jakie sa normy, ale tak jak napisala navijka zalezy to od pomiaru glowki, kosci udowej, wiec jesli lekarz tylko o milimetr przestawi... to juz inny wynik. jesli chodzi o ulozenie to niektore dzieciaczki pod sam koniec dopier sie odwracaja. nie martwilabym sie jeszcze tym :no::no:. co do echa... to juz sama musisz wiedziec. ja pewnie bym poszla. w takich sytauacjach (ale to u mnie tak jest, nikogo nie neguje:-) po prostu bardzo przewrazliwiona jestem) chociaz mialabym sie zaporzyczac, stanac na glowie, nie wiem co jeszcze, wytrzasne kase i robie "dana rzecz", ktora ma mnie uspokoic.

Ethele - ja rowniez jestem za nowym watkiem. :tak::tak::tak::tak:
navijka - oj mozna miec problemy ze szczegolowym badaniem serduszka przy usg. szczegolnie gdy chce sie zobaczyc kazda z komor osobno. ja bylam w prywatnej klinice prenetalnej (bardzo znanej i obleganej w HH - dostalam skierowanie od mojej kochanej pani doktor, bo nie stac by mnie bylo na wizyte za 500 euro:szok::szok::szok:) usg trwalo ponad godz, a badanie samego serduszka 40 min. maly strasznie sie wiercil i nie mogla zobaczyc jednej z komor, czy dobrze krew pompuje. a sprzet to oni maja na poziomie..... no, raczej nie takim jakim nasi lekarze. takze na normalnym usg serduszko zawsze widac - widac jak bije, ale szczegolowe badania to juz i sprzet lepszy musi byc no i maluszek grzeczny :-D:-D:-D
 
Ostatnia edycja:
haha milusia normalnie cię uwielbiam... przestań ryczeć kobito, bo Wiktorek pomyśli że znowu jakaś katastrofa się wydarzyła, a to przecież sama radość :)

Pajka przed moim mężem też się chował - do wczoraj... wieczorem tradycyjnie w brzuchu disco relax więc położyłam Andrzejową rękę na brzuchu żeby uspokoić pasożytka i móc się skupić na zasypianiu a Franek nieśmiało wpychał w jego rękę (chyba) nogę :)
 
haha milusia normalnie cię uwielbiam... przestań ryczeć kobito, bo Wiktorek pomyśli że znowu jakaś katastrofa się wydarzyła, a to przecież sama radość :)

Pajka przed moim mężem też się chował - do wczoraj... wieczorem tradycyjnie w brzuchu disco relax więc położyłam Andrzejową rękę na brzuchu żeby uspokoić pasożytka i móc się skupić na zasypianiu a Franek nieśmiało wpychał w jego rękę (chyba) nogę :)

no ostatnio jak Seba zapodał kopa w rękę Radka to on do mnie no co robisz ;-) a ja mu, ze to jego syn a nie ja :-Da on w szoku i mowi nie boli Cie to a ja mu czasami tak, ale ten akurat nie bolał mowie do Radka to zależy gdzie Seba celuje:p


Coś mi się wydaje , ze moj syn to kruszynka będzie :-( jak byłam w 28 tc to maly ważył zaledwie 1028 g ciekawe jak będzie jutro.


Madziujko najważniejsze nasze i dzieciaczków zdrowie. Ja wolałabym też CC gdyby lekarz miał cień wątpliwości niż się meczyć narażać dziecko a potem i tak by sie to CC skończyło.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Bombusia ja również uważam że kolejne echo serduszka nie jest potrzebne , ja również robiłam mojemu maluchowi w 24 Hbd było wszytsko ok i mój kardiolog nic nie wpsominał, żeby je jeszcze raz powtarzać , ale rozumiem ci że lekarka napewno wzbudziła w Tobie niepokój więc jeśli się zdecydujesz to wcale ci sie nie dziwie , swoją droga chyba wolałabym wydać te pieniądze na wizyte może u innego ginekologa prywatnie tylko czy to cos da skoro Alan wam się nie chce pokazać ;-), a i na fikołka daj mu jeszcze troche czasu

Natka wiesz ja też miałam w 24 tyg. i było wszystko naprawde w porządu, dłuuugo robiła to echo serca. Tak sie zastanawiam, bo w środę mam wizyte u lekarza może poczekac co on powie o tym wyniku i pokażę mu wynik z prywatnej kliniki z tego 24 tyg.???
Czy serduszko dzidzi może ulec zmianie???


Wczoraj tj.10.06.2010 o godz. 19.40 przez CC przyszly na swiat nasze coreczki Nadia i Zosia. Wazyly 1550 i 1220g. Sa zdrowe i silne. Oddychaja same i dzis wieczorem dostana juz moje mleko.

PRZECUDOWNA WIADOMOŚĆ, GRATULUJE I BAAARDZO SIE CIESZE:) mamy pierwsze dzieciątka i to 2 szt. od razu sssuper

Nadrobilam szybko i pisze pokrotce...
Bombusia - maly wazy w normie jak na wiek ciazy, nie wiem czy dostajecie USG z opisem do domu, w moim sa takie wykresy czy dziecko miesci sie we sredniej. Pozatym 1 milimetrowy blad lekarza przy pomiarze glowki lub kosci udowej no i ta waga nie wychodzi zbyt wiarygodna. Trzeba pamietac ze jest to SZACUNKOWA waga dziecka (jakas srednia obwodu glowy, klatki,kosci udowej), wiec latwo o blad. Co do serduszka, to nie rozumiem jak przez usg nie moga ocenic serca??Maja jakis stary aparat czy co, przeciez przez usg to na wylot wszystko widac. U mnie zeby wysluchac tetno dziecka to przewaznie takie male usg zalaczaja bo przed tymi aparacikami to mala zaszwe umyka. Co do wizyty prywatnej...ochlon i pomysl, przeciez od tego czasu niewiele sie zmienilo.

PS: Rozwalil mnie ten czerwnoy pajac z krawatem - taki wyjsciowy hihihi bardziej mi sie podoba niz ten komplet jeansowy.
navijka no właśnie moją mamę też, zachwycała się krawatem:)

Wiesz ona niby widziała to serduszko, ale jej uciekał i kopał, nie wiem czy chciała jakies b. dokładne badanie zrobić, wiesz nic sie do mnie oczywiście nie odzywała, potem tylko powiedz.że nie moze dobrze sprawdzić. Aparat nie wiem czy stary, bo ja się nie znać na tym, ale to było w szpitalnej przychodni, na pewno o wiele lepszy sprzęt i bardziej doświadczony lekarz był w prywatnej klinice.


lepiej chyba byc młodym w ciąży a nie stara dupcia juz bo ino fucze...potrzebuje chłodku odrobiny

nawet jesc sie nie chce a kg przybywaja ...do kitu

Moja córcia tez z lewej dupcie trzyma noziami z prawej wyciaga a głowka w dole..i tak mnie potna
No mój syn chyba też z lewej str. ma pupcie, bo po prawym boku szorowała tym USG, aby obejrzeć serce, więc tak sie domyślam:)

Riba1 ja też taka panikara jestem i przewrażliwiona, ale ja już tyle przeszłam z tym maluszkiem, ze sie poprostu matrwię!
 
Ostatnia edycja:
Bombusiu ogólnie wade serca mozna wykryc w tyhc badaniach prenatalnych 22 tc wiec nie powinno sie juz nic zmienic. jak pojdziesz na normalną wizytę masz tam tez usg??
 
Bombusiu ogólnie wade serca mozna wykryc w tyhc badaniach prenatalnych 22 tc wiec nie powinno sie juz nic zmienic. jak pojdziesz na normalną wizytę masz tam tez usg??

Pajeczko kochana własnie ten lekarz co idę w środe zlecił USG kontrolne, on w pokoju nie ma uSG, bo to jest w innym pomieszczeniu, a do niego dziś dlatego nie poszłam bo jest na urlopie i dopiero wizyta w środę, (wszystko dzieje sie w przychodni przyszpitalnej), a wynik USG chciałam juz miec w łapce, ja wezmę ten wynik z 24 tyg. to echo serca i mu pokażę, bo on jak mnie nawet skieruje na ponowne echo to państwowo są terminy b. dłuuugie, a moze nie zleci??? no pomyslę do jutra, bo zapisałam sie prywatnie na 10.20, ale te 200 zł wolę wydać na maluszka przyjemności choćby karuzelkę itp., choc juz sama nie wiem co robić, poprostu namąciła mi ta dr. w głowie i już:(
 
Pajeczko kochana własnie ten lekarz co idę w środe zlecił USG kontrolne, on w pokoju nie ma uSG, bo to jest w innym pomieszczeniu, a do niego dziś dlatego nie poszłam bo jest na urlopie i dopiero wizyta w środę, (wszystko dzieje sie w przychodni przyszpitalnej), a wynik USG chciałam juz miec w łapce, ja wezmę ten wynik z 24 tyg. to echo serca i mu pokażę, bo on jak mnie nawet skieruje na ponowne echo to państwowo są terminy b. dłuuugie, a moze nie zleci??? no pomyslę do jutra, bo zapisałam sie prywatnie na 10.20, ale te 200 zł wolę wydać na maluszka przyjemności choćby karuzelkę itp., choc juz sama nie wiem co robić, poprostu namąciła mi ta dr. w głowie i już:(

Bombusiu ja miałam serce małego sprawdzane w 22 tc i juz wiecej nie jedynie to tętno sprawdząła, czy jest ok. Wg mnie lekarka chciała Ci namącic w głowie troche. Ja na razie bym się wstrzymała z tym badaniem szczególnie, ze to pierwsze wyszło OK.
 
reklama
Bombusiu ja miałam serce małego sprawdzane w 22 tc i juz wiecej nie jedynie to tętno sprawdząła, czy jest ok. Wg mnie lekarka chciała Ci namącic w głowie troche. Ja na razie bym się wstrzymała z tym badaniem szczególnie, ze to pierwsze wyszło OK.

zgadzam sie z Pajką, osobiscie nie robilabym zadnego echa drugi raz. szkoda stresu i pieniedzy
 
Do góry