reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

reklama
Hej dziewczyny :-)
U mnie chyba się wszystko normuje, mdłości na razie przeszły, piersi bolą już mniej i tylko przy dotyku (ale bolą), co prawda podbrzusze boli, ale od czasu do czasu i w sumie nie jest to ból, tylko takie "coś" :cool2:
W nocy wstaję do wc ok. 2-3 razy, choć to nie jest regułą. Luteinę nadal biorę 2*2 tabletki.
Moje pierwsze USG mam 13 stycznia, ale jutro zadzwonię do przychodni, gdzie pracuje znajoma, to może dostanę się w środę do ginekologa (prowadzi ciążę mojej sis), a w piątek już bym zobaczyła mojego Skarba :-D Mam nadzieję, że się uda, więc jutro rano skromnie proszę o trzymanie kciuków :tak::-)
Co do leżenia na brzuszku, ja uwielbiałam tak zasypiać, ale praktycznie od momentu kiedy dowiedziałam się o ciąży, tak jakoś sama z siebie, zaczęłam już zasypiać na boku, bez problemu. :tak: Moja znajoma dopiero w 11 lub 12 tygodniu ciąży, zaczęła spać na boku, bo już czuła piłeczkę i było jej po prostu też nie wygodnie, ale szczerze przyznam, że nie słyszałam, że we wczesnej ciąży leżenie na brzuchu może źle wpływać na maluszka, bo później to się zgodzę, że jest ucisk na brzuch.
Też się zapytam lekarza :tak:
Pozdrawiam Was dziewczynki serdecznie :-)
 
Na pewno wszystko będzie dobrze :tak:
Trzymam kciuki za Nasze zbliżające się wizyty u ginków, no i USG :tak::-)
Pewnie Nasze wszystkie kruszynki zdrowo rosną i się pięknie rozwijają :tak::-)
 
Witam :) ja jestem w 6tyg i 5dniu ciąży:), ale wiecie co niech mi ktoś doradzi mam bardzo wielki problem ze snem:/ w nocy wiercę się bardzo i przebudzam co kilka minut nie mogę spać to bardzo męczące i jeszcze na dodatek moje mdłości :-( strasznie źle się czuję:-(proszę doradźcie coś ja już nie wiem co mam robić:-(
 
witam dawno mnie tu nie było
Mam nadzieje ze i Was wszystko w porzadku. Ja mam trochę mdłości i oglnie taka strasznie osłabiona jestem. Ale tak to jest ok
Ja równiez trzymam kciuki za waszew wizyty u gin i na usg
 
Ostatnia edycja:
marc ja mam tak samo,źle sypiam i się wiercę przez ból piersi nie mogę znaleźć pozycji a do tego wstaję do łazienki ech mam nadzieję że to minie ... czasami uda mi się wyspać(w sensie nie budzić się) jak się bardzo późno położę i na szczęście mdłości nie dopadły jeszcze :)
 
Mnie się może udało raz wyspać bez żadnego nocnego przebudzenia:/ nie dość, że mam sny dziwne ,źle mi się śpi na boku,to jest istna męczarnia w nocy....a z tymi mdłościami mam tak, że dobrze że nie wymiotuję tylko na zapachy to mi się powoli zbiera, ale pomagają mi owoce i.....ogórki kiszone.
qwas mam nadzieję, że wkońcu będziemy spać spokojnie:)
 
marc ja mam tak samo,źle sypiam i się wiercę przez ból piersi nie mogę znaleźć pozycji a do tego wstaję do łazienki ech mam nadzieję że to minie ... czasami uda mi się wyspać(w sensie nie budzić się) jak się bardzo późno położę i na szczęście mdłości nie dopadły jeszcze :)

Jeszcze nic straconego;-)
mnie zaczelo mdlic w 8 tygodniu a teraz to tragednia, ciagle wymiotuje.
 
reklama
Dziewczyny
ja mysle, ze nie nalezy do ciazy podchodzic na zasadzie, ze prawie niczego nie wolno. Spanie na brzuchu napewno nie zaszkodzi na poczatku ciazy dziecku. One ma tam duzo miejsca, chronia je wody plodowe itd. W nastepnych miesiacach w naturalny sposob przestaniecie tak spac bo bedzie wam niewygodnie. Natura jest od nas czesto madrzejsza.
Bedac w ciazy zaczynamy inaczej reagowac na pokarmy i odstawiamy te, ktore nie sa dla nas dobre. Jezeli organizm bardzo sie domaga czegos widocznie tego potrzebujemy.
Ja walczylam z muleniem od kilku dni, to nawet nie byly mdlosci tylko takie mulenie przez caly dzien. Przeczytalam, ze nalezy odstawic koffeine (kawe, herbate, cole) przerzucilam sie na owocowe herbaty i myslam, ze zwariuje. Pozniej przeczytalam na jakims forum, ze lekarze zalecaja troche coli w przypadku mdlosci, u mnie zadzialalo odrazu, wypilam co prawda nie prawdziwa cole tylko ta mieszana z sokiem pomaranczowym i poczulam sie jak nowo narodzona. Te owocowe herbatki odrzucilam bo na sam ich widok mam mdlosci. Robie sobie czarna cieniutka herbate z cytryna w torebce (wczesniej pilam mocne fusiste).
 
Do góry