reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Pajeczko dzięki:) Dobranoc!
Fiuu dobry pomysł z tym masażem:) A odpocznę jutro jak wysadzę skarbówkę:))) (Żartowałam...ale dobrą awanturką nie pogardzę:))
 
reklama
Witam wieczornie :)
od wczoraj nie zaglądałam na forum i nie jestem w stanie wszystkiego nadrobić :(
ethele - ja też jadę na ślub na samiuśkim początku czerwca. Sukienkę zamówiłam w necie i jutro ją odbieram. Mam nadzieję, że będę dobrze wyglądała, bo strasznie ciężko znaleźć coś niedrogiego i dobrze leżącego :/
co do ruchów, to nasz Synuś też raz daje w kość mocniej raz troszkę odpuszcza ale to chyba dlatego, że układa się w różnych rejonach brzucha.. Wędrowiec się znalazł :)

u mnie cały dzień leje, jeszcze trochę a na ulicy będziemy mieć lokalną powódź. Wg prognoz od środy ma być coraz ładniej. Oby!

Jutro stresowy dzień. U mnie w pracy zebranie, ale że jestem na L4 to na nie nie jadę. Ciekawe co się tam będzie działo ;) już mi brakuje pracy a tu brak szans na powrót :(

Trzymajcie się ciepło. Udanych jutrzejszych zakupów, wizyt, no w ogóle żeby wszystko się powiodło :)
 
Właśnie oglądam "ciąże z zaskoczenia" na discovery travel&living. Oglądam co tydzień :-) Niesamowite, jak niektóre kobiety mogą nie wiedzieć o ciąży przez 9 m-cy aż do porodu...

Ciamajdko, mówisz i masz. Mój przepis na barszcz ukraiński. Od razu mówię, że to barszcz prawdziwie po ukraińsku, czyli bez fasoli, a z kapustą. Taki robiła moja babcia. Trochę sie trzeba narobić, ale efekt super. porcja rosołowa lub (najlepiej!)porcja wołowiny
kawałek kapusty białej
3-4 szt. buraków
jakieś 3 łyżki precieru pomidorowego
2 łyżki oleju
2 łyżki octu
1 łyżka cukru
2 ziemniaki
1 korzeń pietruszki,
2 średnie marchewki,
1 duża cebula
3 łyżki kwaśnej śmietany
2 łyżki mąki
5 ząbków czosnku,
6 ziaren pieprzu,
4 ziarna ziela angielskiego,
4 duże liście laurowe,
sól.
Mięsko gotujemy jakąś godzinkę, wyjąć do ostygnięcia, a wywar odcedzamy. Mięso można pokroić i wrzucić z powrotem do wywaru.
Buraki obrać i pokroić w paski lub zetrzeć na grubych oczkach. Wrzucić na patelnię i dusić z octem, cukrem, olejem i przecierem pomidorowym do miękkości.
Do wywaru wrzucamy pokrojoną marchew, pietruszkę, poszatkowaną kapustę, po 10 minutach pokrojone ziemniaki. Po następnych dziesięciu minutach wrzucamy przyprawy (bez soli i czosnku), podduszone buraki, a następnie podsmażoną cebulkę. Gotujemy jakieś 15 minut. Po tym czasie mąke mieszamy ze śmietaną i paroma łyżkami zimnej wody, dodajemy do tego gotującego się wywaru, mieszamy, wlewamy całość do zupy. Zagotować i odstawić. Dodać soli do smaku i posypać natka pietruszki.
Barszcz najlepiej ugotować dzień wcześniej, bo najlepszy jest odgrzewany :tak:
W wersji wege można użyć kostek wołowych zamiast mięsa.
 
Witam w deszczowy poniedziałek.
Synuś zafundował mi pobudkę o 4.30 po godzinie ponownie zasnął a ja już nie potrafiłam.
Obejrzałam trochę tv, a teraz siedzę i podczytuję Was przy kawce.

Miłego dzionka:-)
 
Cześć, Dziewczynki :-D

Właśnie stwierdziłam, że już mi się nie chce spać :p Na szczęście mam Was i Nasze Forum, więc jest teraz pora na odrobienie małych weekendowych zaległości :-D

Miłego dnia Wam życzę, skrobnę coś jeszcze później :-)
 
Witam się z rana :-)

Miły weekend minął:-( Był super zakupy, zmiana wystroju w pokoju, a wczoraj mój Marcinek zabrał mnie na obiadek do naszej ulubionej knajpki :-)
A dzisiaj zwariowany dzień najpierw znowu do Salonu Opla, później wizyta u Sis,a najważniejsze odbędzie się o 16.30 czyli wizyta u mojego gina :-)

Ehtele Ale Cię wzieło na gotowanie :-) Szalejesz :-)

Bombusia Super zakupy :-)

Polianna Świetna stronka ze stanikami :-)

Martitka Ale Ci kuzynka zrobiła prezent:-) Super rzeczy i tak dużo :-)
 
Witajcie słonka:tak::tak:

Nie wiem czy u Was tak paskudnie jak u mnie:wściekła/y: Leje jak z cebra, jest szaro, buro i smutno...normalnie nic się nie chce:dry::dry:
A flipsiki??:eek: Taką miałam na nię ochotę i teraz już nie wiem czy się zbierać i w autobus do reala???...JA CHCĘ PRAWO JAZDY:no:

Z pozytywnych rzeczy dziś zaczynam 30 tydzień ciąży:-D:-D Więc jeszcze niewiele przede mną...juupii


Bombusia powodzenia na dzisiejszej kontroli, pewnie już się wybierasz do niego więc jak czekam na info!!!!!!!!!! Oby szyjka się trzymała:tak:

Wuzelek no nareszcie jakieś informacje od Ciebie:-) Miałaś szalony weekend, ale Twoje zdrowie najważniejsze:tak: A jak się dziś czujesz?? Mam nadzieję, że kulminacja dolegliwości minęłą:-)

mallaika pochwal się linkiem jaką kieckę kupiłaś;-) albo najlepiej zdjęciami:-p Bo ja zaczynam się martwić, a boję się na necie kupić bo jednak ja muszę chyba sukienkę przymierzyć bo nie wiem jaki fason teraz do mnie pasuje...jestem pewna że chcę żeby ramiona były zakryte bo mam teraz troszkę grubsze ręce...:tak:

saudades ja również przepis zapisałam więc pewnie też się skuszę i w tym bądź przyszłym tygodniu spróbuję zrobić...:-)

Bogusia86 no to miałaś udany weekend :-D:-D zazdroszczę przede wszystkim zakupów...:-)
 
nie no dół...jak może tyle lać?????????????????????????????? i jeszcze zimno paskudnie

zwariuje w domu...Maluda tez zwariuje
dobrze ze druga w brzuszku jest;-)

co do biustonoszy do karmienia ..miałam 2 i obydwa mogłam wyrzucić..wściekałam sie wręcz z tymi zapinkami..wrocilamdoswoich miekkich bawełnianych na foszbincei raz dwa...odsuwalam tylko i tyle..a karmiłam czesto na spacerach tyz;-)
 
Witam się poniedziałkowo :tak:
Wczoraj mieliśmy tez udany dzień - tym bardziej że pogoda dopisała, dziś już troszkę gorzej ale póki co nie pada (pewnie nie długo zacznie) Byliśmy z mężem oglądać wózki - w końcu;-) a potem u znajomych od których dostaliśmy siatkę rzeczy z których powyrastała już ich Niunia. No i muszę w końcu zacząć kompletować wyprawkę dla synka i dla siebie bo czas leci a my prawie nic nie mamy:zawstydzona/y: a jak widzę wasze listy rzeczy które już macie to... :sorry2: no cóż trzeba się zebrać w sobie i do roboty:tak:
Miłego dnia brzuchatki i powodzenia na wizytach (Bogusia86 i Bombusia) i reszcie dziś wizytującej;-) Ehtele gratuluję 30 tygodnia, ja też codziennie wpatruję się w swój suwaczek;-)
 
reklama
Witajcie dziewczynki ;P
wiem ostatnio mało mnie tutaj ;/ Ale jakoś weny nie miałam żeby napisać ale podczytuje was cały czas :tak:
Ale dzisiaj poniedziałek- nowy tydzień i postanowiłam pisać! i jeszcze raz pisać! a co mi tam ;D Taka tu super atmosfera ze będe aktywna ;p :tak:
Jeju kochane jaką mam nie miłosierną zgagę! Pomocy! nawet kawy nie mogę wypić bo mnie pali! :( buuu okropieństwo! Macie jakieś fajne sposoby na to?
Oo i pochwale sie wam zakupem "niebieskie misie" POŚCIEL 10-el. do ŁÓŻECZKA eCot (1024164779) - Aukcje internetowe Allegro
I pozatym stara bieda u mnie. Nareszcie mam dobry humor w porównaniu do poprzedniego tygodnia.. A to pewnie dlatego ze zaczynamy sie z A dogadywac i jest ok :tak: Namówiłam go wkońcu zeby ustalić jakieś imie dla synusia :tak: I jedyne które w chodzi w gre i obojgu sie nam podoba to IGOR. Jak myślicie ładnie? Oczywiście to tylko tak wstepnie, jeszcze sie moze zmienć duzo razy 'D :tak:
A teraz biore sie za naleśniki babci roboty :tak: a co mi tam trzeba korzystać ;p

Trzymam kciukasy za wszystkie dzisiejsze wizyty. Miłego dzionka!! :tak: :tak:
 
Do góry