reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Ewelinka gratulacje z synusia, wagą się nie amrtw, każdy dzidziuś ma swoje rozmiary, przecież genetycznie też dziedziczy:):)


Bogusiu legitymacja ubezpieczeniowa jest do końca roku jeszcze ważna jeśli masz starą i masz miejsce na stempelki to możesz ją stemplować i okazywać w szpitalach, przychodniach, niestety ważna jest tylko miesiąc, więc trzeba pilnować dat, ja tak robię i gitara:):)


Wow wow Kiniusia no gratulacje , proszę jak ładnie załatwiliście i obrączki będą złote, no suuuper.
W którym urzędzie masz ślub na al. Piłsudskeigo??? Pytam z ciekawości, ja tam miałam:):)

Witam Mamuśki!!!
Wróciłam od mojej dr gieni, zbadała mnie na samolocie, szewek trzyma.....jejku jak się cieszę, bo obawiłam się czy tam w środku wszystko gra, ale tak.
Ponadto mam sie b.oszczędzać, o szkole rodzenia mogę zapomnieć i dostałam skierowanie na ten "pioruński" pomiar cukru , mam kupić 75 ml i iść z tym rano do laboratorium i tam 2 godz. posiedzieć.
Moje pytanie brzmi: brałyście jakieś cytyny o co chodzi???? Proszę mi napisać, wiem, ze mam byc na czczo i wziąść ze sobą tą glukozę, którą mam sama zakupić i co dalej??????
Aaaa pani dr chciała posuchac jeszcz tętna małego, ale jak jej zasadził kopa w to KTG to już wiedziała, ze jest ok:)

Na 17.30 jadę jeszcze na USG maluszka, a teraz przyszła ekipa remontowa i zaczyna się "sajgon" w mieszkaniu brrrr!!!!!

Gratuluje udanej wizyty. I trzymam kciukasy za Usg ;)
Co do cytryny to ja nie miałam i tez szło to przezyc ;D Tylko tyle za ja ta glukoze mogłam sobie wypic w domku i dopiero po godzinie jechac na pobranie krwi. Mi to bardzo odpowiadało ;) ;D
 
reklama
Witam, u mnie znowu pogoda taka sobie, niby nie pada, ale jakoś takoś ponuro... mam nadzieję, że słońce się jednak przebije:)
Polianna, Nektarynka dowiedziałam się już więcej o tych składkach w przypdku własnej działalności gospodarczej; zacznę od tego, że ja się na tym w ogóle nie znam więc to co pisze bedzie pisane moim prostym językiem; w każdym bądź razie zaczyna się od tego, że przechodzę teraz na wyższy zus czyli coś koło 850zł (do tej pory płaciłam 350 bo w pazdzierniku 2009 otworzylam dzialalnosc) do tego mogę sobie wybrać dodatkowe ubezpieczenie chyba nazywa sie chorobowe (nie jestem pewna, bo to zalatwia moja ksiegowa) - jesli chodzi o to ubezpieczenie to sa jego rozne stawki, najwyzsza juz z tym 850zl zusem wynosi 2300 - jesli sie taka bedzie oplacac to dostanie sie na macierzynskim 5700zl co miesiac, ale trzeba co najmniej 3 miesiace to dodatkowe oplacac; moja ksiegowa twierdzi, ze potem mozna wrocic spokojnie na ten maly zus... wiec ja ryzykuje...nie wiem tylko jeszcze jaka skladke tego dodatkowego sobie oplace, to liczy sie jakos procentowo, czyli np. od okolo 1500zl mialobysie okolo 3000zl.... tak mi wychodzi, choc dla mnie to i tak czarna magia
Nektarynko, a do zusu nie będę dzownić, bo i tak mi nie udzielą takich informacji, bo wiadomo, że dla nich to nie jest korzystne
Ewelinka nie martw się nerkami, na pewno wszystko okaze sie ok:) bedziemy trzymaly kciuki!!
Aga Natalia, Nektarynka powodzenia na wizycie:) kciukasy zaciśnięte:)
Kinusia no gratuluję kochana:)

Mój maluszek ostatnio mało się rusza, wczoraj jeszcze mnie to nie martwiło, ale dziś już trochę tak. WIem, że już niejeden raz pisałyśmy o tym, pewnie każda z nas to przeżywała, ale jednak się stresuję, bo to 6 miesiąc i niby powinno się odczuwać ruchy dziecka kilka razy dziennie, a mój maluszek np kopnie dwa razy rano i dwa wieczorem...
 
Witam, u mnie znowu pogoda taka sobie, niby nie pada, ale jakoś takoś ponuro... mam nadzieję, że słońce się jednak przebije:)
Polianna, Nektarynka dowiedziałam się już więcej o tych składkach w przypdku własnej działalności gospodarczej; zacznę od tego, że ja się na tym w ogóle nie znam więc to co pisze bedzie pisane moim prostym językiem; w każdym bądź razie zaczyna się od tego, że przechodzę teraz na wyższy zus czyli coś koło 850zł (do tej pory płaciłam 350 bo w pazdzierniku 2009 otworzylam dzialalnosc) do tego mogę sobie wybrać dodatkowe ubezpieczenie chyba nazywa sie chorobowe (nie jestem pewna, bo to zalatwia moja ksiegowa) - jesli chodzi o to ubezpieczenie to sa jego rozne stawki, najwyzsza juz z tym 850zl zusem wynosi 2300 - jesli sie taka bedzie oplacac to dostanie sie na macierzynskim 5700zl co miesiac, ale trzeba co najmniej 3 miesiace to dodatkowe oplacac; moja ksiegowa twierdzi, ze potem mozna wrocic spokojnie na ten maly zus... wiec ja ryzykuje...nie wiem tylko jeszcze jaka skladke tego dodatkowego sobie oplace, to liczy sie jakos procentowo, czyli np. od okolo 1500zl mialobysie okolo 3000zl.... tak mi wychodzi, choc dla mnie to i tak czarna magia
Nektarynko, a do zusu nie będę dzownić, bo i tak mi nie udzielą takich informacji, bo wiadomo, że dla nich to nie jest korzystne
Ewelinka nie martw się nerkami, na pewno wszystko okaze sie ok:) bedziemy trzymaly kciuki!!
Aga Natalia, Nektarynka powodzenia na wizycie:) kciukasy zaciśnięte:)
Kinusia no gratuluję kochana:)

Mój maluszek ostatnio mało się rusza, wczoraj jeszcze mnie to nie martwiło, ale dziś już trochę tak. WIem, że już niejeden raz pisałyśmy o tym, pewnie każda z nas to przeżywała, ale jednak się stresuję, bo to 6 miesiąc i niby powinno się odczuwać ruchy dziecka kilka razy dziennie, a mój maluszek np kopnie dwa razy rano i dwa wieczorem...

Olu a nie mozesz podjechac na kontrole do położnych?? Ja ostatnio tak zrobiłam pojechałam i sprawdzili tętno malucha i byłam spokojniejsza. Tylko, ze moj maluch kobie mnie bardzo często bo o 10 potem 15 i 23 po 2 h :)
 
Pajeczko jeszcze może dziś poczekam zobaczę jak się będzie dziś zachowywał, tym bardziej że za niedługo o15 jadę do pracy a wracam dopiero po 20. Może spróbuję go rozruszać... choć wiem, że to niezbyt dobry pomysł..
tak sobie myślę, że pewnie odwrócił się tyłem do brzuchola i kopie mnie do środka, a tego tak nie czuję mocno
 
blleeeee, od rana mam zły humor... z powodu zapału T. do szukania pracy.. ale zaczynam miec to powoli w d**ie.. obojętnieje???

właśnie byłam po babcię, zawiozłam ją do lekarza.. teraz czekam w domu na kuriera z seksownymi siateczkowymi majtoszkami (dzisiaj założę specjalnie dla T., ciekawe jak mu humor tym poprawię), i z cudownymi wielkimi pachnącymi higieniczną czystością podkładami:-D

T. na zakupach, więc jak wróci, to jade po babcię, a później ją zawożę do domku... ogólnie cos jakby cieplej się robi..

aha, chyba zasadzę dzisiaj kwiaty na balkonie... który nadal się maluje:angry::angry::angry::wściekła/y::wściekła/y:
chyba oszaleję..

dzisiaj mam taki humor k.jpg




musze Wam cos pokazać... hahahhahahahha:D:D:D:D
11.jpg
 
Ostatnia edycja:
blleeeee, od rana mam zły humor... z powodu zapału T. do szukania pracy.. ale zaczynam miec to powoli w d**ie.. obojętnieje???

właśnie byłam po babcię, zawiozłam ją do lekarza.. teraz czekam w domu na kuriera z seksownymi siateczkowymi majtoszkami (dzisiaj założę specjalnie dla T., ciekawe jak mu humor tym poprawię), i z cudownymi wielkimi pachnącymi higieniczną czystością podkładami:-D

T. na zakupach, więc jak wróci, to jade po babcię, a później ją zawożę do domku... ogólnie cos jakby cieplej się robi..

aha, chyba zasadzę dzisiaj kwiaty na balkonie... który nadal się maluje:angry::angry::angry::wściekła/y::wściekła/y:
chyba oszaleję..

dzisiaj mam taki humorZobacz załącznik 242946




musze Wam cos pokazać... hahahhahahahha:D:D:D:D
Zobacz załącznik 242947

:-D:-D:-D:-D:-D
pośladki wymiatają :-D:-D fuj :p
 
Juz jestem po wizycie.. wszystko w porządeczku mały już główką w dół nurkuje, mam już poumawiane wizyty prawie do końca ciąży.. bo takie kolejki do pani doktor..
serducho ładnie biło i ogolnie wszystko jest ok.. nawet kopnął raz w ten przyrząd do badania tetna serduszka :-) no i oczywiscie wystawił jajca i siusiaka.. chłop jak się patrzy:-)
 
Ola_ dziękuję za informację!! No tak... ale zdąrzymy jeszcze z tymi 3 miesięcznymi składkami??? No i druga kwestia- podczas macierzynskiego też się opłaca te 2300zł?

Nektarynko - :) gratuluję synusia!!! Jak miałam ostatnio KTG to położna musiała cały czas poprawiać bo mała dawała takie kopy,że przesuwała to urządzenie :))

Marulka - ufff... ciesze się,że nie jestem sama i moje dziecko nie jest ostatnim z 2007 roku,które nie potrafi sikać gdzie trzeba. Moze to kwestia jakiegoś przełamania? U mnie było tak- wiele prób bez majtek, wszystkie katastrofa. Ale przedwczoraj przyłapałam ją jak robi kupkę.Ściągnełam pieluche a ona zaczęła histeryzować, płakać,uciekać i prosić o pieluche.No widok smutny :( i nagle troche zrobiła na podłogę. Wypróbowalam metodę mamy - konkretnie. Podniosłam lekko głos i powiedzialam,że natychmiast ma usiąśc na nocnik,że co to ma byc , na podłogę nie robimy itd. Usiadła grzecznie i dokonczyła gdzie trzeba! Potm fanfary, oklaski i wszystko co możliwe. Rano już chętnie siadała na nocnik i wtedy zrobiła pierwsze siusiu :) Ech... martwi mnie tylko,że biega bez spodenek i że się przeziębi. Mam ciepło w mieszkaniu więc moze nie będzie tak źle... ?

No i okazało się,że jednak czegoś brakuje nam w jej wielkiej szafie- majtek!:) Nie mamy majtusi! Chyba zanurkuję w allegro...
 
Ostatnia edycja:
reklama
No to super Nektarynko że z twoim bobaskiem wszystko ok. A wiesz ile już waży, bo widze że jesteśmy na tym samym etapie suwaczkowym tzn ja jestem 2 dni do przodu ale to niewielka róznica a moje maleństwa mają prawie po 750g
 
Do góry