reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpien 2008 - otwarty

witam
niestety dyni nie odnalazlam na alegro
mama1212 ja dzis tez bylam pozalatwiac biurowe sprawy a co do macierzynskiego slyszalam ,ale myslalam ze to obowiazuje mamy ktore dopiero sa w ciazy i po nowym roku urodza .
mamkubusia rzeczywiscie te kupki po tych stalych pokarmach juz poprostu smierdza ,pamietam po Piotrze nie to co po mleku ,ja w tym roku sie mam urlop od przygotowan,kolej na moją siostre i u niej wigilia :-)a w drugi dzien swiat do tesciowej ,tylko ciasto zrobie.
nikaa Zosia tez sie rwie do siadania i jej nie zabraniam ,caly czas chcialaby byc w pionie ,gorzej jej idzie z chwytaniem zabawek ,lapie ale jeszcze nie przeklada z raczki do raczki ani nie wyciaga raczki po zabawki dopiero chwyta jak jej podstawim pod nos:tak:i nie martw sie dziewczyno bedzie dobze cokolwiek sie stanie najwazniejsza zebys byla szczesliwa i twoje dziecko:-)
 
reklama
sosik - ja tez slyszlam że od nowego roku. ALe koleżanka w pracy przekonywała że mnie tez dotyczy. Poszperałam w internecie i znalazłam takie coś że dotyczy osób które na dzień wejścia w życie ustawy przebywają na urlopie macierzyńskim, a ustawa wchodzi w życie 01-01-2009.
Więc niby się łapię bo macierzyński mam do 01-01-2009 włącznie. Jesli to prawda co spróbuje potwierdzić jutro u kadrowej to będę miała naprawdę dużego fuksa i 2 tyg wiecej z małym.

Moje dziecię pospało równo trzy godziny i o 19:00 - 30 min co daje razem 7 godzin w ciągu dnia:szok:
Teraz po kąpaniu gada jak nakręconyz tatą.

Czy wam włosy tez wychodzą garściami? Bo ja niedługo będę łysa. jak sobie ręką wyciągnę to normalnie całe kosmyki. Nie wiem czy coś można łykać dodatkowo jak sie karmi, bo witaminki dla karmiących łykam. KOlezanka doradziła capivit piękne włosy i mówi że już jej odratsają bo ma pełno króciutkich. Ale ona zaczęla łykac dopiero po karmieniu.
 
mama1212jak bedziesz cos wiedziala to daj mi znac ,Mi sie konczy macierzynski 07.01 wiec szance tez mam,co do włosow u mnie tez masakra a biore caly czas feminatal i jakielkolwiek poprawy brak:szok:
 
Mama-1222 - mi się macierzyński już skończył 2 tygodnie temu i już normalnie pracuję :-)

a ja dopiero jutro kupię choinkę i będę ją ubierać, do tej pory niemiałąm na to casu - wszyscy chą mieć wszystko na swieta... jeszcze tylko zamknę dwie prace i już mogę świętować :-)

mamkubusia
- koniecznie w wolnej chwili poproszę o przepis na tego karpia :-) może w tej postaci mi zasmakuje...
 
witam
dziś udało nam się wstrzelić ze spacerem i złapac trochę słonka, zanim deszcz nas złapał. Zazdroszczę nieraz małemu hrabiemu we wózku, żeby tak mnie ktos powoził :-p
Mama-1222, ja mam macierzyński do 3 stycznia i juz pisałam podanie o wypoczynkowy i wychowawczy, ale przyznam, że nie wiem ciemniaczka, czy przy drugim dziecku tez cos wydłuzyli ponad 20 tygodni? Hm, jak ktos cos będzie wiedział pewnego, to chętnie się bym dowiedziała.
Nikaa, dzięki za komplementy pod adresem synusia
Nalia podziwiam, ze jesteś w stanie funkcjonować po tych nocach. Ja ostatnio daję w nocy butelkę, bo już nie wyrabiałam... w sumie budził sie co 2-3 godziny, ale w tym czasie nieraz godzina karmienia i usypiania... moze ja juz za stara po prostu jestem na to
 
Ostatnia edycja:
Witam wszytskie mamy. U mnie dzisiaj siarczysty mroz, pierwszy w tym roku, w nocy ma byc jeszcze gorzej.
Magdabene gratuluje przespanej nocy. u mnie corcia spi bardzo dobrze w nocy( od pukac, a by nie zapeszyc). Gorzej jest za zasypianiem, bo czasami trzeba troche "potancowac" przy niej:-D:-):-) Za to spi bardzo dlugo, bo i do 10, a raz nawet do 12 w poludnie!!!
Mama 1222 u mnie ten sam problem z wychodzeniem wlosow. W trakcie ciazy bardzo mi sie wzocnily:tak::-D, ale teraz to juz pogrom. sama nie wiem co z tym zrobic!! Biore witaminy na wzmocnienie wlosow, ale jakos mi to wcale nie pomaga:-:)-(
Mamkubusia sprawdzalam tutaj to wcale nie ma zadnych zupek w sloiczkach. Obiadek to tylko indyk lub kurczak. Jest wiekszy wybor w warzywach, ale brokul nie widzialam jedynie groszek. :szok::tak:
A moze Ty sama przygotowujesz jedzonko dla Majeczki!!!!????
Nikaa mam nadzieje, ze moze jednak swieta beda dla Ciebie szczesliwe:-):-D:-D
Madlen 80 moj W bardzo teskni za Polska, bo jego rodzina jest w Polsce.
Rapunzel jaka za stara, przeciez jak bys dluzej nie wysypiala sie w nocy to jakie to funkcjonowanie w ciagu dnia!!!:szok::szok::szok:
 
Hej:-) MAMKUBUSIA też nie mam na nic czasu. Zaraz muszę lecieć do banku i na zakupy, jeszcze zostało troche sprzatania:crazy: Ale postanowiłam, że znajdę czas na solarium. W sumie bardzo rzadko chodzę(mam ciemną karnacje i nie muszę:tak:), ale coś mnie naszło i muszę iść. A wieczorkiem jeszcze aerobic, mam nadzieje, że będę miała siłę.
Nalia współczuję wstawania:-(
Nikaa wydaje mi się, że lepiej zaczekać aż skończy 4 miesiące, a choinka na pewno się spodoba, tyle kolorowych błyskotek za które mozna pociągnąć to rarytas dla małego brzdąca:tak:
Olich my też w rozjazdach, ale tylko w wigilie (mamy aż 3), ale sprzatanie i gotowanie mnie nie ominęło:tak:
Mama1222 po porodzie też bardzo wypadały mi włosy do takiego stopnia, że musiałam się opciąć i zauważyłam, że od jakiegoś tygodnia jest duzo lepiej.
Madlen80 ja chyba odziedziczyłam w genach po babci i mamusi umiejetnośc gotowania, mąż był zaskoczony bo ja to byłam z tych co maja dwie lewe rączki do prowadzenia domu, ale jak przeprowadziliśmy się do Anglii i miszkaliśmy sami odkryłam, że jednak coś potrafię;-)
Nikula w tym roku u nas sztuczna:-(, stoi jeszcze nie ubrana:zawstydzona/y:
Rapunzel w łódzkim ostatnio była paskudna pogoda, ale dzisiaj jest po prostu ślicznie, Nikaa w łodzi też tak ładnie czy tylko głowno ma taką przyjemnosć???:-)
Kasiek w Polsce brokuły są w takich malutkich słoiczkach gerbera.

Dzisiaj tata została w domu żeby Alicją się troszkę zająć i mogę załatwic swoje sprawy. Mama i mąż w pracy więc wszystko na mojej głowie, a jeszcze na dodatek zostaliśmy bez samochodu(kochana mamusia stwierdziła, że jej bardziej potrzebny):wściekła/y:
 
witam rankiem
rapunzel wczoraj wieczorem poszperalam w net i niestety przy drugim dziecku przysługuje nadal 20 tygodni a szkoda :wściekła/y:ale najlepiej spytac sie ksiegowej.
kasiek121 jednak w Polsce wygoda z tymi słoiczkami w prawdzie to dziwne bo Mi sie wydawało ze w Stanach to tylko gotowe jedzenie:-)
gusiaczek no rzeczywiscie intensywny dzien cie czeka ,ja za chwile ide na spacerek a pogoda u nas piekna:-)
 
Witam
rapunzel ja po ostatnich przejsciach - tez daje na noc butelke i naprawde nam to pomoglo, a dzisiaj juz bylo bardzo dobrze - synus zjadl wczoraj kolo 20 i potem obudzil sie dopiero ok 4 rano i nastepnie kolo 8 :-) mam nadzieje ze nie byla to jednorazowa sytuacja :tak:
kasiek 121 co kraj to obyczaj, byc moze u Was faktycznie nie ma zupek, w Anglii np nigdzie nie widzialam herbatek dla maluszkow, ani dla mam karmiacych, pomimo ze sloiczki HIPPa z jedzonkiem mozna kupic wszedzie . Z tego co sie dowiedzialam to po prostu w Anglii nie podaja dzieciom herbatek :baffled:
gusiaczek_p mam nadzieje ze dzien bedzie udany i uda Ci sie wszystko zalatwic.
Ja dzisiaj znow ruszam na zakupy, ale ciezko sie chodzi z wozkiem wsrod takich tlumow ludzi...Wszyscy teraz robia przedswiateczne zakupy i przecisnac sie nie mozna...:wściekła/y: ale poki co wyjscia innego nie mam, bo z malym jestem zawsze sama jak maz jest w pracy.

Pogoda u nas znosna, niebo zachmurzone , ale nie pada, wiec niedlugo ruszam na spacerek i zakupy;-)
 
reklama
witam
madlen80, u nas jest podobnie, dzięki butlom w nocy wypadło mi praktycznie jedno karmienie i teraz jest o 3, potem 6-7, a potem pobudka już bez cycka praktycznie, a tak to było o 3, o 5, o 7 i jak się budził to cyc... jestem zadowolona, poza tym karmienie naturalne jest dobre, ale nie można dac się dla niego wykończyć wg mnie
sosik97 tak mi się własnie wydawalo, jak kiedyś zerknęłam na ten projekt, że dla mnie to nic sie nie zmieni, więc dlatego nie zaprzątałam sobie tym zbytnio głowy ;-)
gusiaczek u nas dziś trochę ciemnych chmur, ale poza tym normalne niebo, więc spacerek zaliczymy wczesnym popołudniem
kasiek, z Moniką jakoś lepiej wyrabiałam to karmienie nocne, ale to jednak przeszło 7 lat róznicy ;-)
 
Do góry